بورسیه تحصیلی چیست ؟

  • معرفی بورسیه های جذاب

بورس تحصیلی به کمک هزینه های گفته می شود که دانشگاه‌ها، دولت‌ها، مراکز علمی و یا موسسات خیریه به دانشجو اختصاص می‌دهند. این کمک هزینه معمولا به دانشجویان مستعد اعطا می شود تا در هر وضعیت مالی بتوانند از شرایط تحصیل بهره‌مند شوند.

در حال حاضر با توجه به افزایش نرخ ارز و هزینه های بالای زندگی در کشورهای پیشرفته اکثر دانشجویان تمایل دارند که از بورسیه های تحصیلی مختلف استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به عنوان یک پشتوانه مالی محسوب می شود که بر اساس دست‌آوردهای تحصیلی آنها و یا نیاز مالی شان به آنها اعطا می شود. به طور معمول دپارتمان های مورد نظر، شرایط دریافت بورسیه را برای متقاضیان تعیین می کنند. عمدتاً دانشجویان مستعد تحصیلات تکمیلی در اغلب موارد می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند و اعطای این بورسیه در مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه و حتی در مقطع کارشناسی محدودتر است.

با این ۶ راهکار شانس دریافت بورسیه را بالا ببریم

متاسفانه هزینۀ تحصیل در بعضی از دانشگاه‌های کانادا، استرالیا یا نیوزیلند بالا است. به همین علت بیشتر دانشجوها به سراغ بورسیه‌های تحصیلی می‌روند.

گرفتن بورسیه‌ها رقابتی است. اما برخی شرایط می‌توانند شانس شما را برای دریافت بورسیه بالا ببرند.

داشتن معدل +A یا بالای ۱۵

کسب نمره بالا در GMAT یا GRE

داشتن تحقیق و مقاله

انگیزه‌نامه تحصیلی (SOP) تأثیرگذار

آشنا بودن به مهارت‌های نرم‌افزاری مرتبط با رشته تحصیلی مدنظر

انجام کار‌های داوطلبانه

جذاب ترین بورسیه‌های تحصیلی

کانادا هم مثل بسیاری از کشورهای جهان دارای  بورسیه و اسکالرشیپ‌های تحصیلی مناسبی می‌باشد، اما از آنجایی که مقصد بسیاری از دانشجویان دنیا می‌باشد کسب این بورسیه کاملا رقابتی و مشکل می‌باشد به همین دلیل برای اینکه بتوانیم از این مسیر سخت ولی با ارزش عبور کنیم نیاز داریم به شکل درست و در زمان مناسب برای برنامه‌ی مورد نظر خودمون اقدام کنیم. در ادامه چند بورسیه داغ و جذاب رو به شما معرفی خواهیم کرد.

Lester B. Pearson International Scholarships

این اسکالرشیپ مربوط به دوره های undergraduate دانشگاه تورنتو می‌باشد. همچنین یکی از کامل‌ترین و بهترین اسکالرشیپ‌هایی است هر ساله به 37 دانشجو مقطع کارشناسی ارائه می‌شود. این بورسیه شامل کلیه‌ی هزینه های تحصیلی، بیمه، خوابگاه، خرید کتاب و خوراک می‌باشد و مدت زمان آن شامل دوره‌ی چهار سال تحصیلی می باشد.

دانشگاه تورنتو کانادا

این نوع اسکالرشیپ به چه دانشجویانی تعلق می‌گیرد؟

مسلما این اسکالرشیپ به دانشجویانی تعلق می گیرد که دارای تحصیلات آکادمیک بسیار درخشانی هستند و برای گرفتن این اسکالرشیپ نیاز است مدرسه ای که در آن  تحصیل کرده اید، صحت عملکرد شما را تایید کند.

چه زمانی برای اقدام مناسب است؟

این بورسیه به متقاضیانی اعطا می شود که تا تاریخ 15 دسامبر 2021 کارهای مربوط به اپلای را به اتمام رسانده باشد در نهایت ددلاین درخواست اسکالرشیپ تا تاریخ 17 ژانویه 2022 می‌باشد. این کمک هزینه برای ورودی‌های پاییز در نظر گرفته می‌شود.

برای بررسی شرایط خود و دریافت اطلاعات کامل تر از این بورسیه، شما می‌توانید با موسسه‌ی اسمارت اپلای ارتباط برقرار کنید.

 University of Waterloo Master’s Awards of Excellence

این بورسیه مربوط  به دانشجویان کارشناسی ارشد می‌باشد که  دوره‌ی آن به صورت research-based می‌باشد، این برنامه شامل همه‌ی  رشته‌های  research-based می‌شود که دانشگاه واترلو ارائه می‌شود. هزینه‌ای که این برنامه پوشش می‌دهد $2,500 به ازای هر ترم می‌باشد و مدت زمانی که طول می‌کشد پنج ترم می‌باشد.

دانشگاه واترلو

این نوع اسکالرشیپ به چه دانشجویانی تعلق می‌گیرد؟

این کمک هزینه بعد از اینکه یک ترم از دوره‌ی تحصیلی دانشجو بگذرد قابل اقدام است و هم‌چنین همانند بسیاری از اسکالرشیپ‌ها، دانشجو  باید از شرایط آکادمیک مناسبی برخوردار باشد. اگر دانشجو شرایطی که دانشکده تعیین کرده است را برآورده کند به صورت خودکار برای این اسکالرشیب در نظر گرفته می‌شود.

زمان مناسب برای این اسکالرشیپ چه زمانی است؟

با توجه به توضیحات بالا، مهم ترین زمان برای اقدام همان زمان اپلای می‌باشد که بایستی تا تاریخ 22 فوریه 2022 انجام شود.

شما می‌توانید برای مراحل اپلای و اطلاعات بیشتر از شرایط با موسسه اسمارت اپلای تماس گرفته یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کنید.

Provost Entrance Scholarship for International Students

یکی از خصیصه های ارزشمند دانشگاه مک مستر ارایه بورسیه های مختلف به تمامی دانشجویان در مقاطع مختلف می‌باشد. به طوری که دانشجویان با دریافت این کمک هزینه‌ها می توانند تمام و یا بخش زیادی از هزینه های تحصیلی خود را پوشش دهند. مبلغ این بورسیه 7500 دلار می باشد و هر سال به 10 نفر از دانشجویان اعطا می شود.

دانشگاه مک مستر کانادا

این نوع اسکالرشیپ به چه دانشجویانی تعلق می‌گیرد؟

برای دریافت این بورسیه شما باید مقطع دبیرستان خود را به اتمام رسانده باشید. شایان ذکر است که دریافت این جایزه نیازمند یک معرفی نامه از طرف یکی از مسئولان دبیرستان مانند مدیر، رئیس بخش، مشاور راهنمایی و… می باشد که در مورد دستاوردهای تحصیلی، شخصیت، خدمات اجتماعی و پتانسیل رهبری شما اظهار نظر کند. این بورسیه یک فرصت طلایی برای دانش آموزان نخبه و سخت کوش می باشد.

چه زمانی برای اقدام مناسب است؟

برای دریافت این بورسیه شما حداکثر تا روز 20 مارچ 2022 زمان برای اقدام دارید. پس فرصت را از دست ندهید اگر شرایط اولیه برای اقدام کردن را دارید کافیست فرم ارزیابی رایگان اسمارت اپلای را پر کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.