استان نیوبرانزویک کانادا

 • زندگی و اقامت در استان نیوبرانزویک کانادا

استان نیوبرانزویک یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا و با جمعیتی در حدود ۷۶۰٬۰۰۰ نفر یکی از زیباترین استان‌ های کانادا به شمار می‌رود. طبیعت بکر استان و جنگل‌های زیبا و گسترده آن اکثریت بخش‌های استان را به خود اختصاص داده است. وقتی پای زیبایی‌های استان نیوبرانزویک به میان می‌آید نباید از جزایر ساحلی چشم‌نواز و دیدنی این استان هم غافل شد.

شهر زیبای سنت جان با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت بزرگ‌ترین شهر نیوبرانزویک به شمار می‌رود. با این حال شهر فردریکتون مرکز این استان است. شهر مونکتون یکی دیگر از مراکز شهری استان نیوبرانزویک است که حدود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. استان نیوبرانزویک تنها استان دو زبانه کانادا است که دو زبانه بودن آن به طور رسمی در قانون اساسی هم ذکر شده است. بیش از ۳۰ درصد مردم به عنوان زبان اول به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند در حالی که ۷۰ درصد باقیمانده انگلیسی زبان هستند.

استان نیوبرانزویک کانادا

تاریخ استان نیوبرانزویک کانادا

استان نیوبرانزویک از اولین مناطق کانادا بود که کشف شد و اروپایی‌ها در آن اقامت گزیدند. کاوش گر فرانسوی ژاک کارتیه Jacques Cartier نخستین بار در سال ۱۵۳۴ وارد منطقه‌ای شد که اینک با عنوان استان نیوبرانزویک از آن یاد می‌شود. مهاجران فرانسوی حدود ۷۰ سال بعد برای ایجاد مستعمره‌ای تحت نام آکادیا Acadia بازگشتند. این مهاجران به همراه سایر استعمارگران فرانسوی که از جاهایی مانند لوئیزیانا Louisiana به منطقه آمده بودند اجداد فرانکوفون‌هایی هستند که هم اکنون ساکن استان نیوبرانزویک هستند.

در انتهای جنگ انقلابی امریکا، تعدادی از مردم ساکن در مستعمرات آمریکا که همچنان وفادار به پاداش انگلستان بودند به سمت استان نیوبرانزویک گریختند. این گروه به وفاداران معروف هستند. در حالی که بسیاری از این پناهندگان اصالت بریتانیایی داشتند بسیاری از آن‌ها نیز مهاجرانی از جاهای دیگر مانند آلمان و هلند بودند که ترجیح دادند که در مستعمره انگلستان باشند که در آن زمان استان نیوبرانزویک بود. فرزندان این گروه بخش عمده‌ای از ساکنان امروزی نیوبرانزویک را تشکیل می‌دهند.

نیوبرانزویک یکی از چهار استان اصلی بود که در سال ۱۸۶۷ به کنفدراسیون کانادا پیوست. از آن موقع اختلافات بین ساکنان انگلوفون و فرانکوفون این استان کم شده و در نتیجه یک استان واقعاً دو زبانه شکل گرفته است. اکنون استان نیوبرانزویک در حال تحول اقتصادی است. در حالی که منابع طبیعی همچنان اساس اقتصاد استان را شکل می‌دهد، بیشتر ساکنان استان نیوبرانزویک در بخش خدمات مشغول به کار هستند.

جمعیت شناسی استان نیوبرانزویک کانادا

گفتیم که حدود ۷۶۰ هزار نفر در نیوبرانزویک زندگی می‌کنند. از آنجا که جمعیت استان تقریباً به مدت دو دهه نسبتاً ثابت مانده است، این استان به دنبال ترغیب مهاجرت نیروهای کار متخصص جهت کمک به رشد جمعیت در شهرهای آن است. هدف نهایی این است که این جمعیت مهاجر متخصص با رفع نیازهای نیوبرانزویک به ایجاد اقتصاد پیشرفته و مدرن در آن کمک کنند.

با این حال نیوبرانزویک نتوانسته همانند استان‌های انتاریو یا بریتیش کلمبیا مهاجر جذب کند اگر چه که جریان ثابتی از تازه واردان از جاهای مختلف جهان به این استان وارد شده‌اند. نتیجه آن شده که جوامع مهاجر کوچک و پویایی از کشورهای مختلف دنیا به ویژه در شهرهای بزرگ نیوبرانزویک مشغول زندگی هستند.

کانادایی‌های فرانسوی تبار تقریباً ۳۰% جمعیت نیوبرانزویک را شکل می‌دهند. بقیه در اصل انگلیسی زبان هستند که ریشه‌های متفاوتی دارند و از کشورهای متفاوتی مانند آلمان، هلند و چین راهی این استان شده‌اند. جمعیت بومی نیوبرانزویک هم متشکل از اقوام بومی مانند قوم‌های میکماق Mi’kmaq و ولاستوکیک wolastoqiyik هستند.

دولت استان نیوبرانزویک کانادا

دولت کانادا بر اساس سیستم فدرالی کار می‌کند؛ کنترل برخی امور در اختیار دولت ملی در اتاوا است و بقیه تحت کنترل دولت‌های استانی است. استان نیوبرانزویک دارای پارلمان منتخب دموکراتیک خود، معروف به مجلس قانون‌گذاری استان نیوبرانزویک است. پارلمان در مرکز استان یعنی شهر فردریکون قرار دارد.۵۵  نماینده برای مدت ۵ سال به عنوان نماینده مناطق جغرافیایی مختلف استان انتخاب می‌شوند.

دولت فعلی استان تحت رهبری حزب محافظه کار نیوبرانزویک به نخست وزیری بلین هیگز است که از ۹ نوامبر سال ۲۰۱۸  مقام را به دست آورد. از آنجا که استان و پارلمان آن به‌طور رسمی دو زبانه هستند، رهبران استان به‌طور سنتی از میان سیاستمداران دو زبانه برگزیده می‌شوند.

فرهنگ استان نیوبرانزویک

گفتیم که استان نیوبرانزویک علاوه بر انگولوفون‌ها و فرانکوفون‌ها میزبان نسل‌های مختلف مهاجرانی است که از سرتاسر جهان راهی آن شده‌اند. میراث فرهنگی غنی این استان حاصل ترکیب این فرهنگ‌های مختلف است.

به عنوان یکی از قدیمی‌ترین مناطق تأسیس شده در امریکای شمالی، استان نیوبرانزویک دارای مؤسسات فرهنگی و دانشگاهی مشهوری است که بسیاری از هنرمندان و اندیشمندان برتر کانادایی را پرورش نموده و به خود جلب نموده‌اند. اقوام آکادین هنوز فرهنگ و لهجه بی نظیر خود را حفظ کرده و شاعران و نویسندگان برجسته‌ای را پرورش داده‌اند.

استان نیوبرانزویک علاوه بر برخورداری از شور و هیجان شهرهای مدرن، هم‌زمان از فضای صمیمی و بکر مناطق سنتی و روستایی هم بهره‌مند است. این استان به داشتن فرهنگ جهانی و فستیوال‌های فرهنگی متنوع درکنار مهمان نوازی مردمان شهرهای خود افتخار می‌کند. این ترکیب باعث شده زندگی در استان نیوبرانزویک برای بسیاری از مهاجران به استان جذاب باشد و آن‌ها را ترغیب به اسکان بلندمدت در استان کند.

اقتصاد و اشتغال استان نیوبرانزویک

آن چنانکه اشاره رفت اساس اقتصاد نیوبرانزویک بر منابع طبیعی گسترده آن شکل گرفته است. به واسطه مناطق وسیع جنگلی محصولات چوبی عمده‌ترین صادرات این منطقه به شمار می‌روند. امروزه اما بخش خدمات استان نیوبرانزویک در شکل گیری اقتصاد مدرن آن نقش کلیدی بازی می‌کند. از آنجا که برخی صنایع سنتی منطقه مانند بخش شیلات و کشاورزی رونق پیشین خود را ندارند، دولت کانادا سرمایه گذاری قابل توجهی جهت تشویق رونق گرفتن صنایع مدرن در یوبرانزویک در پیش گرفته است.

بسیاری از کمپانی‌های بزرگ کانادایی هم به دلیل در دسترس بودن کارکنان دوزبانه ترجیح می‌دهند مراکز خدمات مشتری و پشتیبانی فنی خود را در استان نیوبرانزویک مستقر کنند. بخش فناوری اطلاعات دیگر صنعت در حال رشد در نیوبرانزویک است و یکی از مزیت‌های اصلی سرمایه گذاری در آن به شمار می‌رود.

بخش تولید همچنین دیگر بخش اصلی اقتصاد استان است و در سال‌های اخیر روند آن رو به رشد بوده است. بخش صنایع سنگین در شهر سنت جان از موقعیت مناسبی برخوردار است. صنایع تولیدی پیشرو این استان صنایع غذایی و نوشیدنی‌ها هستند. پس از این‌ها صنعت مبلمان، صنایع کاغذ، تجهیزات فراوری فلزات و بخش حمل و نقل دیگر بخش‌های پیشرو در این استان هستند. در نهایت زیبایی‌های طبیعی استان به رونق صنعت گردشگری در نیوبرانزویک در استان انجامیده و توریسم به یکی از منابع اصلی ایجاد اشتغال در استان تبدیل شده است.

یافتن کار در استان نیوبرانزویک کانادا

برای شروع کار قانونی در نیوبرانزویک طی کردن این مراحل ضروری است:

 • برای ارزشیابی و معادل‌سازی مدارک تحصیلی خود طبق استانداردهای کانادا اقدام کنید. برای این منظور به مرکز ارزشیابی مجوزهای بین المللی کانادا  www.cicic.ca مراجعه کنید.
 • قبل از راه اندازی کسب و کار خود (در صورت لزوم) به سازمان تنظیم مقررات ایالتی مربوطه خود مراجعه و از شرایط آن مطلع شوید.
 • در صورت نیاز به افزایش مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی در کلاس‌های زبان ثبت نام کنید. در حالی که کانادا یک کشور زبان دو زبانه (فرانسه و انگلیسی) است، استان نیوبرانزویک تنها استان رسمی دو زبانه کشور است.
 • این بدان معنی است که هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی به صورت روزمره در کشور صحبت می‌شوند و در مدارس، خانواده و زندگی شغلی مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حالی که در تمام استان‌ها و قلمروها از یکی از زبان‌ها بیشتر استفاده می‌شود؛ بنابراین، تسلط به هردو زبان برای هر تازه وارد جدیدی به این استان مزایای فراوانی دارد.
 • قبل از این که شروع به جستجو برای کار در کانادا کنید، اطمینان حاصل کنید که رزومه شما به روز  باشد و شما آن را به خوبی بررسی کرده و نامه‌هایتان را برای اصلاح برای املا و خطاهای دستوری بررسی کرده باشید. بسیاری از سازمان‌های خدمات مهاجرتی، نحوه نگارش رزومه کاری و خدمات نگارشی را برای کمک به شما در این زمینه ارائه می‌دهند.
 • چندین موتور جستجوی آنلاین برای یافتن آگهی‌های شغلی و پیدا کردن کار در کانادا وجود دارد. محبوب‌ترین Craigslist، مانستر و بانک کار کانادا است. با این حال، جستجو در تبلیغات روزنامه‌های محلی، پیوستن به شبکه‌های اجتماعی آنلاین و تحقیق در مورد شرکت‌های محلی نیز گزینه‌های خوبی است.

استان نیوبرانزویک همچنین یک منبع شغلی آنلاین شگفت انگیز را در سایت www.nbjobs.ca ارائه می‌دهد که در آن شما می‌توانید آخرین آگهی‌های شغلی را مشاهده کرده و با کارفرمایان تماس بگیرید و در مورد زندگی و کار در استان نیوبرانزویک چیزهای جدیدی یاد بگیرید

گذراندن این مراحل می‌تواند شانس شما را برای راه اندازی یک کسب و کار قانونی و یا یافتن یک شغل مناسب افزایش دهد.

نکات مهم در مورد مسائل مالی در استان نیوبرانزویک

 • در اولین روزهایی که در نیوبرانزویک ساکن می‌شوید، باید یک حساب در یک بانک محلی یا موسسه مالی باز کنید. بانک‌های محبوب در کانادا شامل HSBC، بانک اسکاتیا، بانک سلطنتی کانادا (RBC)، بانک مونترال (BMO)، TD Canada Trust، بانک مرکزی امپریال کانادا (CIBC)، بانک ملی کانادا و بانک Desjardins هستند. با جستجو در اینترنت می‌توانید اطلاعات تماس را برای این بانک‌ها پیدا کنید، یا به یک شعبه محلی بروید و اطلاعات مورد نظرتان را  از آن‌ها بخواهید.
 • برای اطلاعات کلی درباره امور بانکی و مالی در نیوبرانزویک و بقیه کانادا، از وب سایت انجمن بانکداران کانادا دیدن کنید:  www.cba.ca
 • پول کانادا متشکل از سنت و دلار می‌باشد. ۱ دلار کانادا معادل ۱۰۰ سنت است.
 • سکه‌های ۱ سنت (۰٫۰۱ دلار) به نام “پنی” وجود دارند که در معاملات تجاری دیگر استفاده نمی‌شوند.
 • ۵ سنت (۰٫۰۵ دلار) به نام “نیکل”
 • ۱۰ سنت (۱۰ دلار) به نام “دایم”
 • ۲۵ سنت (۰٫۲۵ دلار)
 • ۱ دلار (۱ دلار) به نام “لونی”
 • یک سکه دو دلار (۲٫۰۰ دلار) به نام “تونی” که معادل دو لونی ارزش دارد.
 • صورت‌حساب یا پول کاغذی در حدود پنج دلار ($ ۵٫۰۰)، ده دلار ($ ۱۰٫۰۰)، بیست دلار ($ ۲۰٫۰۰)، پنجاه دلار ($ ۵۰٫۰۰) و یک صد دلار ($ ۱۰۰٫۰۰) در آلبرتا یافت می‌شود.
 • برای آگاهی از نرخ برابری پول کشورتان با دلار کانادا، با یک نماینده از یک بانک محلی صحبت کنید یا از این وب‌سایت رایج ارز یعنی xe.com بازدید کنید.
 • اگر فرزندان زیر ۱۸ سال دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت تسهیلات مالی کانادا باشید. برای دریافت اطلاعات، به وب‌سایت “آژانس درآمد کانادا” یعنی cra-arc.gc.ca مراجعه کنید یا با شماره تلفن رایگان ۱-۸۰۰-۹۵۹-۲۲۲۱ تماس بگیرید.

مسکن و اقامت در استان نیوبرانزویک

در نیوبرانزویک تهیه مسکن مناسب و مقرون به صرفه یک دغدغه برای شهروندان نیست. قیمت متوسط یک خانه در سنت جان تقریباً ۱۶۰٬۰۰۰ دلار است. علاوه براین میانگین درصد درآمد خانوار که برای هزینه مسکن صرف می‌شود، چیزی بین ۲۱ تا ۳۲% است. این مبلغ البته بستگی به خانه مورد نظر شما و مکان و موقعیت آن در مرکز شهرها و یا حاشیه شهرها دارد؛ اما در هر حال این مبلغ از جمله پایین‌ترین قیمت‌های مسکن در کانادا به شمار می‌رود.

استاندارد زندگی در استان نیوبرانزویک کانادا

هزینه‌های زندگی در استان نیوبرانزویک در مجموع مناسب است. هزینه پایین زندگی در استان نیوبرانزویک بدین معنی است که حتی با درآمد متوسط هم می‌توان یک زندگی راحت و بدون دغدغه مسائل مالی داشت. متوسط درآمد خانوار در استان نیوبرانزویک حدود ۶۵٬۹۱۰ دلار است که از پایین‌ترین‌ها در کانادا محسوب می‌شود.

هم زمان هزینه‌های مسکن و همچنین هزینه‌های جاری زندگی در استان نیوبرانزویک بطور کلی از پایین‌ترین موارد در کانادا به شمار می‌رود. هزینه گرمایش، برق و غذا در این استان تقریباً از هر نقطه دیگر آمریکای شمالی کمتر است. حداقل دستمزد اجباری در استان در حال حاضر ۱۰٫۳ دلار در ساعت است. مالیات بر درآمد شخصی استان نیوبرانزویک کمی بالاتر از میانگین کانادا است.

استان نیوبرانزویک به دلیل داشتن همبستگی اجتماعی و وحدت در میان مردمانش شناخته شده است. فضای گرم و صمیمی استان نیوبرانزویک برای هر بازدیدکننده‌ای از استان جذاب است. این استان همچنین از امنیت قابل توجهی برخوردار است و میزان جرم و جنایت در آن بسیار پایین‌تر از نرخ میانگین ملی است.

آب و هوای استان نیوبرانزویک

نیوبرانزویک از آنجا که در ساحل اقیانوس قرار گرفته در نتیجه از آب و هوای نسبتا متعادلی برخوردار است. همین موقعیت جغرافیایی باعث شده این ایالت ساحلی برخلاف بیشتر نقاط کانادا زمستانهای بسیار سرد نداشته باشد. در واقع نیوبرانزویک از ایالتهای چهار فصل استرالیا به حساب می آید.
دمای هوا در نیوبرانزویک بطور متوسط در زمستان ۹- درجه سانتی گراد، در بهار ۱۰+ درجه سانتی گراد، در تابستان ۲۶ + سانتی گراد  و در پاییز ۷+ درجه سانتی گراد می باشد.

آموزش در استان نیوبرانزویک کانادا

در کانادا کلیه شهروندان و ساکنان دائمی زیر ۲۰ سال می‌توانند تا پایان دوره دبیرستان به واسطه سیستم مدارس دولتی از آموزش رایگان بهره‌مند شوند. به عنوان یک استان دو زبانه، استان نیوبرانزویک دارای سیستم مدارس دولتی عمومی به دوزبان انگلیسی و فرانسه از مهدکودک تا کلاس ۱۲ است. استان نیوبرانزویک پیشرو در استفاده از فناوری و تکنولوژی در جریان آموزش است.  ۱۰۰% مدارس دولتی این استان در کلاس‌ها دارای اینترنت هستند. استان نیوبرانزویک دارای بالاترین نرخ فارغ التحصیلی دبیرستان در کانادا با نرخ بیش از ۸۶% است.

در استان نیوبرانزویک تحصیلات ابتدایی و متوسطه دولتی به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شود.

برای کسب اطلاعات در مورد سیستم انگلیسی به این آدرس می‌توان مراجعه کرد:

www2.gnb.ca/content/gnb/biling/eecd-edpe.html

برای کسب اطلاعات در مورد سیستم فرانسوی هم آدرس زیر می‌تواند مفید باشد:

www2.gnb.ca/content/gnb/fr/ministeres/education.html

سال تحصیلی برای تمام سطوح تحصیلی در ماه سپتامبر آغاز می‌شود و در ماه ژوئن برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان دانشگاه و دانشجویان پایان می‌یابد. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و تعطیلات بهار در مارس یا آوریل است. علاوه بر این، دانش آموزان می‌توانند از تعطیلات مذهبی بهره‌مند شوند.

تحصیلات پس از دوره متوسطه در استان نیوبرانزویک از طریق چهار دانشگاه دولتی، یک کالج عمومی، دو موسسه آموزشی تخصصی، تعدادی کالج کوچک خصوصی و مدارس خصوصی مخصوص آموزش‌های شغلی تأمین می‌شود. استان نیوبرانزویک با متوسط هزینه شهریه حدود ۵٬۵۰۰ دلار برای دوره کارشناسی از لحاظ گرانی، سومین استان کانادا به شمار می‌رود.

برای کمک به پرداخت هزینه تحصیل پس از دوره متوسطه دپارتمان آموزش استان نیوبرانزویک وام‌های استانی، کمک هزینه‌های تحصیلی و بورس برای شهروندان کانادایی و شهروندان دارای اقامت دائم ارائه می‌دهد. همچنین دانشگاه‌ها و کالج‌های عمومی برنامه‌های بورسیه برای دانشجویان دارای نیاز مالی یا شایستگی خاص آکادمیک ارائه می‌کنند.

دانشگاه‌های استان نیوبرانزویک از کیفیت عالی آموزشی برخوردار هستند و نقش مهمی در تحول اقتصاد استان از یک اقتصاد مبتنی بر منابع طبیعی به یک اقتصاد مبتنی بر علم و فناوری پیشرفته دارند. دانشگاه نیوبرانزویک یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کانادا است و در رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر شهرت خوبی دارد. دانشگاه مونت آلیسون واقع در شهر ساکلویل هم همواره به واسطه کیفیت آموزش خود در بین دانشگاه‌های کوچک کانادا از شهرت و رتبه مناسبی برخوردار بوده است.

برای دست یافتن اطلاعات بیشتر در مورد تحصیلات تکمیلی در استان نیوبرانزویک می‌توانید مطالب وب‌سایت روبرو را ببینید: http://www.educanada.ca

اخذ گواهی نامه رانندگی در نیوبرانزویک

اگر در حال برنامه ریزی برای اجاره، قرض گرفتن یا خرید یک ماشین هستید، باید از یک گواهینامه رانندگی رسمی استان نیوبرانزویک برخوردار باشید.

برای کسب گواهی نامه رانندگی در نیوبرانزویک، شما باید امتحانات کتبی، بینایی و رانندگی جاده را پشت سر بگذارید تا  نشان دهید به قوانین و مقررات رانندگی در استان و شیوه‌های رانندگی ایمن، کاملاً آگاهی دارید. اطلاعات اضافی در مورد این فرایندها کسب کرده و به وسیله ملاقات با افسر مسئول این موضوع در محدوده مخل زندگی‌تان، اطلاعات بیشتری در مورد روند و امتحانات کتبی کسب کنید. نزدیک‌ترین دفتر خدمات به محل زندگی‌تان در نیوبرانزویک را با بازدید از سایت خدمات استان پیدا کنید.

مراقبتهای درمانی و بهداشتی نیوبرانزویک

طبق قانون کانادا همه استان‌ها و مناطق باید از طریق بودجه عمومی برای کلیه شهروندان و ساکنان دارای اقامت دائم خدمات درمانی و سلامت فراگیر ارائه دهند. به عبارت دیگر، غالب خدمات بهداشتی و درمانی پایه در کانادا بدون پرداخت هزینه مستقیم از سوی بیمار ارائه می‌شوند. برخی جراحی‌های خاص از قبیل جراحی زیبایی و برخی خدمات مربوط به مراقب از دندان در کل تحت پوشش بیمه نیستند.

در نهایت مرکز مراقبت‌های پزشکی نیوبرانزویک هزینه بیشتر خدمات مورد نیاز پزشکی که توسط پزشکان ارائه می‌شود را پرداخت می‌نماید. علاوه بر این مرکز، افراد عادی می‌توانند از طریق شرکت‌های بیمه خصوصی بیمه سلامت و یا خدمات درمانی مدنظر خود را تهیه کنند.

برای دریافت خدمات بهداشتی، ساکنان باید در طرح خدمات درمانی نیوبرانزویک ثبت نام کنند. پس از ورود به نیوبرانزویک این درخواست باید ارائه شود و یک دوره انتظار سه ماهه طول می‌کشد تا فرد واجد شرایط دریافت کامل مراقبت‌های بهداشتی شود.

برای دریافت فرم‌های ثبت نام و اطلاعات اضافی در مورد طرح خدمات درمانی نیوبرانزویک لینک زیر می‌تواند راهگشا باشد:

http://www2.gnb.ca/content/gnb/en/departments/health/MedicarePrescriptionDrugPlan.html

شرایط مهاجرت به استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک هر ساله چند صد نفر نیروی کار مهاجر جذب می‌کند. استان در نظر دارد برنامه جذب مهاجر خود را توسعه دهد. فضای گرم و صمیمی استان، اقتصاد رو به رشد و هزینه‌های پایین زندگی از جمله جذابیت‌های استان برای مهاجران به شمار می‌روند. یکی از راه‌های مهاجرت به استان نیوبرانزویک از طریق برنامه نامزدی استان نیوبرانزویک است که به افرادی که مایل به کار و زندگی در نیوبرانزویک هستند اجازه می‌دهد که روند مهاجرت خود به کانادا را تسریع کنند. همچنین گزینه‌هایی هم برای افراد دارای جاب آفر یا پیشنهاد کاری در استان نیوبرانزویک و همچنین متقاضیان سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در استان نیوبرانزویک وجود دارد.

کلان شهرهای استان نیوبرانزویک

سنت جان

سنت جان بزرگ‌ترین شهر نیوبرانزویک با تقریباً ۱۳۰٬۰۰۰ نفر ساکن است. سنت جان شهری دوزبانه است که به تعداد برابر ساکنان انگلیسی زبان و فرانسوی زبان در شهر زندگی می‌کنند. ساکنین شهر به هویت‌های محلی خود بسیار افتخار می‌کنند. از همین رو محله‌های متفاوت شهر با هویت‌های بومی متمایز از یکدیگر متمایزند.

سنت جان دارای بنیان صنعتی قوی است و بسیاری از صنایع عمده در این شهر حضور دارند. در سال‌های اخیر شهر شاهد توسعه و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای بوده که باعث احیای اراضی بایر زیادی شده است. در نتیجه شاهد یک شهر پر از جنب و جوش و پویا هستیم که روح زندگی در آن جریان دارد و کسب وکارها و صنایع مختلفی در آن به فعالیت مشغول‌اند.

فردریکون

فردریکون به عنوان شهر مرکز استان، حدود ۹۵٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد. بخش‌های دولت و آموزش کارفرماهای اصلی شهر هستند و ادارات فدرال و استانی در کنار دو دانشگاه نیوبرانزویک و سنت توماس در آن قرار دارند. این شهر با داشتن جمعیت دانشجویی زیاد، فرهنگ سرزنده‌ای دارد و به خاطر فستیوال سالانه هاروست جاز و بلوز شناخته شده است. این فستیوال جذاب هر سال تعداد قابل توجهی هنرمندان بین المللی را به شهر جذب می‌کند. در عین حال بخش فناوری اطلاعات در شهر فردریکون در سال‌های اخیر رشد قابل‌توجهی داشته و درصد بالایی از ساکنان با تحصیلات عالی در شهر از این فرصت بهره برده‌اند.

مانکتون

شهر مانکتون با حدود ۱۴۰ هزار نفر جمعیت دومین شهر بزرگ در استان به شمار می‌رود. با این حال احتمالاً این شهر برای مدت طولانی در جایگاه دوم باقی نخواهد ماند چرا که مانکتون سریع‌ترین منطقه شهری در حال رشد در شرق تورنتو به شمار می‌رود. اکثریت ساکنان مانکتون به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما حدود ۳۵% از ساکنان اصلی هم از زبان فرانسه برای صحبت کردن بهره می‌برند. به غیر از شهر مانکتون تنها شهرهای اتاوا و مونترال در کانادا به عنوان شهرهای دوزبانه شناخته می‌شوند. هستند. در مانکتون همچنین دانشگاه دی مانکتون قرار دارد که بزرگ‌ترین دانشگاه فرانسوی زبان کانادا در خارج از استان کبک محسوب می‌شود.

اطلاعات عمومی درباره نیوبرانزویک

وب‌سایت مهاجرت رسمی استان: www.gnb.ca/immigration

وب‌سایت رسمی شهرستان فردریکتون: www.fredericton.ca

وب‌سایت شهر رسمی سنت جان : www.saintjohn.ca

مرور کلی جامعه نیوبرانزویک: www.gnb.ca

انجمن چند فرهنگی شهرستان کارلتون:

381 Main Street
Florenceville, NB E7L 1Y8
Tel: (506) 392-6011
www.maccnb.ca

شورای چند فرهنگی نیوبرانزویک (NBMC):

390 rue King Street, Suite 301
Fredericton, NB E3B 1E3
(506) 453-1091
www.nb-mc.ca

 موسسه Prude  (افتخار، نژاد، وحدت، عزت، تحصیلات):

47 Charlotte Street
Saint John, New Brunswick E2l-2H8
(506) 634-3088
www.prudeinc.org

انجمن چند فرهنگی منطقه مونکتون (MAGMA):

1299A Mountain Road, Suite 2,
Moncton, New Brunswick E1C 2T9
(506) 858-9659
www.magma-amgm.org

انجمن چند فرهنگی فردریکتون (MCAF):

(506) 454-8292
www.mcaf.nb.ca

انجمن فرهنگی اسکاتلندهای نیوبرازویک

411 Yoho Lake Road
Yoho NB E6K 3C1
1-877-627-2234
www.nbscots.com

خدمات فوریتی در نیوبرانزویک

در شرایط اضطراری با شماره گیری ۹۱۱، شما به اپراتور متصل می‌شوید و او به شما کمک می‌کند تا خدمات اضطراری متناسب با نیازتان به محل شما ارسال شود. در موارد غیر اضطراری، اگر فقط به پلیس نیاز دارید، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

پلیس فردریکتون: ۵۰۶-۴۶۰-۲۳۰۰

پلیسسنت جان: ۵۰۶-۶۴۸-۳۲۰۰

پلیس مونکتون: ۵۰۶-۸۵۷-۲۴۰۰

چه چیزهایی را می‌توانید با خود به کانادا بیاورید؟

در مورد نیوبرانزویک هم مانند دیگر مناطق کانادا مقررات سخت‌گیرانه‌ای مربوط به وارد کردن غذا، الکل، محصولات نیکوتین دار، گیاهان، حیوانات، اتومبیل‌ها و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از مشکلات، از قبل مطمئن شوید که چه چیزی از لوازمتان جزو موارد مجاز یا ممنوعه کانادا هستند و همچنین رویکردهای قانونی که باید برای وارد کردن موارد خاصی به کشور انجام دهید را بررسی کنید.

جمع بندی: جذابیت های زندگی در یک استان ساحلی

آنچنانکه گفته شد نیوبرانزویک به واسطه موقعیت جغرافیایی خود در حاشیه اقیانوس، از آب و هوایی معتدل نسبت به سایر نقاط کانادا برخوردار است. با وجود دانشگاه شناخته شده ای همچون دانشگاه نیوبرانزویک در این استان و همچنین امکان های قابل توجه اقتصادی، مهاجرت به این استان در سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

امکان استفاده از خدمات درمانی اولیه‌ی رایگان و بسیاری دیگر از امکانات زندگی مدرن باعث شده اقامت در این استان برای بسیاری از مهاجران جذاب باشد. اگر در مورد زندگی و تحصیل در این استان نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با متخصصین مجموعه اسمارت اپلای تماس بگیرید.

جستجوی رشته و دانشگاه درکانادا با اسمارت اپلای

منطبق با نمره زبان، بودجه، رشته و شهر مورد علاقه شما

اگر ابزار سرچ اسمارت اپلای را تا به حال استفاده نکرده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم فقط ۶۰ ثانیه زمان بگذارید و یک بار این فرصت بزرگ را امتحان کنید. چند سوال ساده را پاسخ بدهید و رشته هایی که می توانید با بودجه فعلی و نمره زبان تان اقدام کنید را پیدا کنید.

اسمارت اپلای