مدارس کانادا

 • با بهترین مدارس کانادا آشنا شویم

ادامه تحصیل در کانادا تنها منحصر به دانشجویان و دانشگاه‌ها نمی‌شود. این روزها بسیاری از والدین تصمیم می‌گیرند فرزندانشان را برای تحصیلات متوسط و حتی پیش از آن راهی کانادا کنند. تجربه تحصیل در بهترین مدارس کانادا می‌تواند برای آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان ذخیره‌ای ارزشمند باشد. اگر می‌خواهید در این مورد بیشتر بدانید توصیه می‌کنیم مقاله تحصیل در دبیرستان ‌های کانادا را مطالعه کنید.

در این مطلب شما با تعدادی از بهترین مدارس کانادا آشنا می‌شوید. مدارسی که هم از اعتبار بیشتری برخوردارند و هم می‌توانند انتخاب بهتری برای دانش آموزان بین المللی باشند. در آخر هم لیست کامل‌تری از بهترین مدارس کانادا در اختیار شما می‌گذاریم تا بتوانید با مراجعه به صفحه آن‌ها اطلاعات دقیق‌تری در مورد آن‌ها کسب کنید.

توجه کنید که انتخاب مدرسه در کانادا نیاز به دقت و حساسیت زیادی دارد. اینکه بتوانید یک مدرسه مناسب انتخاب کنید که مخصوص دانش آموزان بین المللی باشد و حمایت‌های لازم از دانش آموز انجام شود از حساسیت زیادی برخوردار است. اسمارت اپلای دارای نمایندگی تعداد قابل توجهی از مدارس درجه یک کانادایی است و می‌تواند بهترین انتخاب‌ها برای ادامه تحصیل فرزندتان را در اختیارتان قرار دهد.

ویدئوهای‌ پربازدید:

پذیرش دانش آموزان در کالج های کانادا

بهترین مدارس کانادا

اگر بدنبال بهترین مدارس در بهترین مکان های کانادا برای آموزش فرزندان خود هستید، حتما این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

در ادامه لیستی را فراهم کرده ایم که در آن فهرست برخی از بهترین مدارس کانادا تهیه شده است.

این مدارس بر اساس رتبه‌بندی مدارس Fraser Report انتخاب شده اند.

رتبه‌بندی بر اساس بهترین مکان :4

5 مدرسه برتر در مقطع ابتدایی + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

JJ Nearing= 8.9

=Muriel Martin 8.6

Sir Alexander Mackenzie= 8.5

Neil M. Ross= 8.5

Ronald Harvey= 8.5

4 مدرسه برتر در مقطع دبیرستان + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

Ste Marguerite d’Youville= 10

=St. Albert7.3

Paul Kane7.1=

Bellerose=5

رتبه‌بندی بر اساس بهترین تین مکان برای زنگی :3

5 مدرسه برتر در مقطع ابتدایی + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

Our Lady of Fatima= 8.4

St. Raphaels=8.3

Canadian Matyrs= 8.2

St. Anne=8.2

Charles R. Beaudoin= 8.1

5 مدرسه برتر در مقطع دبیرستان + رتبه‌بندی در سال‌های آخر:

Lester B. Pearson= 8.4

Corpus Christi= 8.1

Aldershot= 8

Nelson= 7.9

Notre Dame= 7.8

شهریه برای دانش آموزان روزانه ۲۷٬۷۵۰ دلار می‌باشد. دانش آموزان در این مدرسه می‌توانند مشغول ورزش‌هایی مانند ژیمناستیک، اسکی، بدمینتون، بیس بال، بسکتبال، هاکی، فوتبال، گلف، کوهنوردی و … شوند.

رتبه‌بندی بر اساس بهترین مکان :19

5 مدرسه برتر در مقطع ابتدایی + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

Rundle College= 10

Webber= 10

West Island College= 9.9

St. Winston Churchill= 9.4

Springbank= 9.2

5 مدرسه برتر در مقطع دبیرستان + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

Rundle College= 10

Webber= 10

West Island College= 9.9

St. Winston Churchill= 9.4

Springbank= 9.2

کلوپ انیمیشن، کلوپ معماری، کلوپ نجوم، کلوپ کتاب، کلوپ بیزینس، باشگاه آشپزی، باشگاه مناظره، کلوپ فیلم، باشگاه زبان فرانسوی، باشگاه بازی و فعالیت‌های فوق برنامه در زمینه‌های بافندگی، دریانوردی، پزشکی، طبیعت گردی و علوم اعصاب از جمله امکانات این مدرسه به شمار می‌روند.

رتبه‌بندی بر اساس بهترین مکان برای زندگی :6

5 مدرسه برتر در مقطع ابتدایی + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

E J James= 9.7

Munns= 9.1

St. Matthew’s= 8.8

James W. Hill=  8.7

St. Andrew= 8.4

5 مدرسه برتر در مقطع دبیرستان + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

Abbey Park= 9.1

Oakville Trafalgar= 8.9

Iroquois Ridge= 8.6

White Oaks= 8.2

Thomas A Blakelock= 7.9

رتبه‌بندی بر اساس بهترین مکان :2

مدرسه برتر در مقطع ابتدایی + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

Ahlul Bayt Islamic= 8.9

Abraar= 8.6

Hopewell Avenue= 8.5

St. George= 8.5

Sainte-Kateri= 8.5

5 مدرسه برتر در مقطع دبیرستان + رتبه‌بندی در سال‌های آخر

Minto= 10

Lisgar= 8.6

De La Salle= 8.6

Nepean= 7.9

Glebe= 7.7

جستجوی رشته و دانشگاه درکانادا + پذیرش رایگان

سرچ گوگل جواب نمیده! ابزار قدرتمند اسمارت سرچ را امتحان کنید.

همه آنچه برای انتخاب رشته با توجه به شرایط شما نیاز است را در اسمارت سرچ آماده کرده‌ایم. فقط ۶۰ ثانیه زمان بگذارید، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید، یک سورپرایز بزرگ خواهید داشت. تمامی رشته های منطبق با شرایط شما را برای تحصیل در کانادا و استرالیا پیدا می کنیم.

مدارک لازم برای پذیرش مدرسه در کانادا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از مدرسه در کانادا

برای پذیرش گرفتن از مدارس کانادایی باید یک سری مدارک را آماده کنید. سپس بر اساس منطقه جغرافیایی مدنظرتان و همچنین سطح مدرسه ای که می خواهید در آن تحصیل کنید یک مدرسه مناسب انتخاب کنید. برخی از مدارس کانادایی تمرکز بیشتری بر دانشجویان بین المللی دارند و توصیه ما این است که از بین این مدارس دست به انتخاب بزنید. تحصیل فرزندان شما در این مدارس به مراتب با راحتی و آرامش بیشتری همراه خواهد بود.

اما مدارک لازم برای دریافت پذیرش از مدارس کانادایی عبارتند از:

 • تکمیل فرم های پذیرش
 • اسکن رنگی از پاسپورت دارای اعتبار
 • ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf
 • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
 • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ (با فرمت pdf یا jpeg )
 • پرداخت هزینه پذیرش مدرسه
 1. به‌طور کلی مدارس کانادا به سه دسته؛ دولتی، خصوصی و شبانه روزی قسیم‌بندی می‌شوند
 2. دانش‌آموزان بین‌المللی برای تحصیل در دبیرستان‌های دولتی باید شهریه پرداخت کنند.
 3. تحصیل در مدارس برای دارندگان اقامت موقت کانادا و شهروندان کانادا رایگان است
 4. شهریه مدارس دولتی کانادا بسته به کیفیت خدمات و آموزش، متغیر و در حدود به حدود ۱۵ هزار دلار در سال است.
 5. شهریه مدارس خصوصی روزانه کانادا از 8 هزار دلار در سال و هزینه مدارس خصوصی شبانه روزی کانادا از 25 هزار دلار در سال شروع می‌شود.
 6.  همراه دانش آموز (مثل پدر یا مادر ) می توانند از طریق ویزای توریستی راهی کانادا شوند و حداقل  6ماه در این کشور اقامت داشته باشد.
 7.  مدارس کانادا دارای برنامه‌هایی بر پایه آموزش سکولار و یا غیر مذهبی و یا بر اساس آموزه های دینی و مذهبی هستند.

لباس فرم مدارس کانادا

به نظر شما داشتن لباس فرم مدرسه ایده خوبی است؟ آیا دانش آموزان از پوشیدن لباس فرم سود می برند؟

یونیفورم مدارس کانادا یکی از موضوعات مورد بحث در حوزه آموزش و پرورش کانادا است. لباس فرم مدارس کانادا ظاهراً به دانش آموزان احساس یگانگی و همتا بودن با همتایان خود می دهد، اما اشکالاتی نیز دارد.

این طرح هزینه اضافی روی دست اولیای فرزندان می گذارد.

لباس فرم مدرسه در اکثر مدارس کانادا مورد نیاز نیست، مگر در شرایط استثنایی مانند فعالیت های اجرایی مدرسه یا سفرهای علمی بین المللی.

تنها چند مدرسه خصوصی کوچک با تعداد انحصاری دانش آموز در کانادا وجود دارد که لباس فرم اختصاص می دهند. در حال حاضر حدود 73 درصد از مدارس خصوصی وجود دارد که مجموع 500 تا 999 دانش آموز خود را ملزم به پوشیدن لباس فرم هستند.

با این حال، دبیرستان های کاتولیک در انتاریو (کلاس 9-12) نیاز به لباس فرم دارند. علاوه بر این، از سال 2011، هیئت مدرسه منطقه کاتولیک تورنتو یک کد لباس مناسب آبی و سفید سرمه ای را در تمام مدارس ابتدایی جداگانه که قبلاً یونیفورم خود را ندارند، اجرا کرده است.

زمان شروع مدارس کانادا

شروع مدارس کانادا، ماه سپتامبر و خاتمۀ آن جون (ژوئن) است.

دانش‌آموزان در کانادا اواخر ماه اگوست خودشان را کم کم آماده رفتن به مدرسه و تا اواخر ژوئن را در آن سال تحصیلی سپری می‌کنند. سال تحصیلی در کانادا به دوره یا سه ماهه‌ها (ترم/ نیمسال) تقسیم می‌شود.

سن شروع تحصیل در مدارس کشور کانادا بسته به استان متفاوت است و معمولاً  از پنج، شش و یا هفت سالگی اجباری است.

بهترین مدارس تورنتو کانادا

برخی از مردم خانه‌هایی را می‌خرند که در نزدیکی محل کار قرار دارند. برخی دیگر نیز خانه‌های خود – و محله‌هایی را که در آن واقع شده‌اند – را بر اساس رتبه‌بندی منطقه مدرسه انتخاب می‌کنند. بسیاری از والدین به طور خاص محله‌هایی را انتخاب می‌کنند که به فرزندانشان اجازه می‌دهد تا در کد پستی مدارس خاص قرار بگیرند تا از آموزش خوب اطمینان حاصل کنند.

کدام محله ها در تورنتو از نظر مناطق مدرسه از معتبرترین محله ها در نظر گرفته می شوند؟ این پنج مدرسه خانه برخی از مدارس برتر شهر هستند…

میلیکن (مارخام) Milliken (Markham)

Milliken که در انتهای شمال شرقی تورنتو در مارکهام واقع شده است، محله ای رو به رشد است که دارای جامعه آسیایی پر جنب و جوش است.

طبق گفته موسسه فریزر، این منطقه چند مدرسه عالی از جمله مدرسه عمومی پورت رویال و مدرسه عمومی میلیکن را در خود جای داده است که به ترتیب امتیاز 8.1 و 8.3 از 10 را دارند.

دان میلز (Don Mills)

طبق جدیدترین رتبه بندی مدارس موسسه فریزر، مدرسه نورث ماونت در محله دان میلز تورنتو در بین 5 مدرسه برتر قرار گرفته است. در واقع این مدرسه نمره کامل 10 از 10 را دریافت کرده است و آن را به مدرسه ای بسیار پرطرفدار تبدیل کرده است. و در نتیجه محله اطراف آن Don Mills را به گزینه ای عالی برای والدین تبدیل می کند.

عمارت باترست (Bathurst Manor)

محله ای آرام در انتهای شمالی تورنتو، Bathurst Manor دارای مدارس بسیار معتبری است، از جمله ویلیام لیون مکنزی، که یکی از دبیرستان های دولتی با بالاترین رتبه در شهر است. این مدرسه امتیاز 8.8 از 10 را از موسسه فریزر دریافت کرد.

لارنس پارک (Lawrence Park)

پارک لارنس نه تنها به دلیل مدارسش بسیار مورد توجه است، بلکه به دلیل شهرتش به عنوان یکی از امن ترین مدارس شهر نیز مورد توجه قرار گرفته است.

شاید شناخته شده ترین و معتبرترین مدارس در این منطقه کالج هاورگال باشد، یک مدرسه شبانه روزی دخترانه که به دلیل ارائه تحصیلات عالی برای دختران شناخته شده است. اما مدارس عالی دیگری در سراسر پارک لارنس وجود دارند، از جمله دانشکده لارنس پارک، مدرسه فرانسوی تورنتو، و آکادمی شهر، که دومی خصوصی هستند.

دهکده هیلکرست (Hillcrest Village)

این جامعه تورنتو دارای برخی از بهترین مدارس در نزدیکی تورنتو است، از جمله Hillmount، Seneca Hill، و Arbor Glen، که هر کدام از آنها توسط موسسه Fraser رتبه بالایی را کسب کرده‌اند.

کلام آخر

در این مطلب با تعدادی از بهترین مدارس کانادا آشنا شدید.با توصیه ها و نکات بسیار مهمی در دریافت پذیرش مدارس در کانادا هم آشنا شدید از جمله اینکه سعی کنید از بهترین مدارس کانادا که بین المللی هستند پذیرش دریافت کنید. علت هم این است که اکثر دانشجویان این مدارس دانشجویان بین المللی هستند و در این محیط چند فرهنگی فراگیری زبان انگلیسی و ادغام در محیط بسیار ساده تر اتفاق می افتد. در جریان انتخاب مدرسه نکات ریز و حائز اهمیت دیگری هم وجود دارند که باید مدنظر قرار دهید.

اسمارت اپلای با برخورداری از نمایندگی مدارس متعدد کانادایی می تواند به شما در انتخاب بهترین مدرسه محل تحصیل کمک کند. می توانید فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید تا از اطلاعات لازم در این خصوص بهره مند شوید.

سوالات متداول

تحصیل رایگاه فقط ویژه شهروندادن و فرزندان دارندگان اقامت دائم کانادا است.

فرق مدارس کانادا با ایران در نحوۀ مدیریت سیستم آموزشی است. سیستم آموزشی کانادا در هر یک از استان ها متفاوت است. اما در ایران یکسان و یکپارچه است.

از هفته اول سپتامبر شروع و تا آخر جون ادامه دارند.