استان‌ های کانادا

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید، قبل از هر اقدامی بهتر است درباره این کشور اطلاعات جامعی کسب کنید. مشکلی که اغلب بین مهاجران دیده می‌شود، عدم شناخت آنها از کشوری است که قرار است در آن زندگی کنند. ما در این مقاله سعی داریم، استان‌ها و قلمروهای کانادا و بهترین استانهای این کشور برای مهاجرت را معرفی کنیم تا علاقه‌مندان بتوانند از بسیاری جهات با این کشور آشنا شوند.

کانادا، کشوری است پهناور و پس از روسیه دومین کشور بزرگ دنیا به شمار می‌رود. این کشور با مساحت ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومترمربع، از ۱۰ استان، ۳ قلمرو و شهرهای بسیاری تشکیل‌شده است. جالب است بدانید که، کانادا با توجه به وسعت زیادی که دارد تراکم جمعیت آن کم است. بخش زیادی از خاک سرزمین کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. با نگاهی به نقشه کانادا متوجه خواهیم شد این کشور از غرب با  آلاسکا و از جنوب با  ایالات متحده‌ی آمریکا مرز مشترک دارد. در نقشه کانادا و  استان ها و قلمروهای این کشور، می‌توانیم مشاهده کنیم کانادا با گرینلند (قلمرو خودمختار دانمارک) مرز دریایی و با سنت پیر و میکلون (جزیره‌ای متعلق به فرانسه) مرز دریایی دارد.

در ادامه، فهرست استان‌ها و قلمروهای کانادا  و برخی جزئیات مربوط به آنها در جدول نمایش داده شده است. با ما همراه باشید.

نشان استان نام استان مخفف پستی پایتخت بزرگترین شهر زبان رسمی
پرچم استان بریتیش کلمبیا بریتیش  کلمبیا BC ویکتوریا ونکوور انگلیسی
پرچم آلبرتا آلبرتا AB ادمونتون کلگری انگلیسی
پرچم ساسکاچوان ساسکاچوان SK رجینا ساسکاتون انگلیسی
پرچم مانیتوبا مانیتوبا MB وینیپگ وینیپگ انگلیسی
پرچم انتاریو انناریو ON تورنتو تورنتو انگلیسی
پرچم کبک کبک QC کبک مونترال فرانسوی
پرچم نیوبرانزویک نیوبرانزویک NB فردریکتون مونکتون انگلیسی، فرانسوی
پرچم نوااسکوشیا نوا اسکوشیا NS هاللیفکس هالیفکس انگلیسی
پرچم جزیره پرنس ادوارد جزیره پرنس ادوارد PE شارلوت تاون شارلوت تاون انگلیسی
پرچم نیوفاندلند نیوفاندلند و لابرادور NL سنت جانز سنت جانر انگلیسی
پرچم قلمروهای شمالی کاناداپرچم قلمروهای شمالی کانادا قلمروهای شمال غرب NT یلو نایف یلو نایف چیپویایی، کری، انگلیسی، فرانسوی، گوئیچین، اینویناقتون، اینوکتیتوت، اینوویالوکتون، اسلاوی شمالی، اسلاوی جنوبی، تیکو
پرچم یوکان یوکان YT وایت هورس وایت هورس انگلیسی ، فرانسوی
پرچم نوناوت نوناووت NU ایکالویت ایکالویت اینوویالوکتون، اینوکتیتوت، انگلیسی، فرانسوی

استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین استان کانادا است که با اقیانوس آرام هم‌مرز است. این استان به واسطه زیبایی طبیعی خیره کننده‌اش، مشهور است. مساحت بریتیش کلمبیا،  ۹۴۴,۷۳۵ کیلومترمربع است. وسعت این استان به قدری زیاد است که به صراحت میتوان گفت، مساحت آن برابر با مجموع اندازه مساحت سه کشور فرانسه، آلمان و هلند است.

بریتیش کلمبیا یکی از مهم‌ترین استان‌های کانادا است. این استان مشهور، ۵۱ شهر دارد. مرکز استان بریتیش کلمبیا، ویکتوریا و پرجمعیت‌ترین شهر آن، ونکوور است. گفتنی است، به‌طور میانگین سالانه بیش از ۴۰٬۰۰۰ مهاجر از سراسر جهان به بریتیش کلمبیا مهاجرت می‌کنند. به‌واقع، درصد بالای جمعیت این استان را مهاجران تشکیل می‌دهند. فضای پویای بین فرهنگی و کیفیت عالی زندگی، استان بریتیش کلمبیا را به مقصد اصلی تازه واردان به کانادا تبدیل کرده است.

توصیه می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این منطقه، اطلاعات صفحه استان بریتیش کلمبیا را مطالعه کنید.

استان آلبرتا

اگر به نقشه استان‌ها و قلمروهای کانادا، نگاهی بیندازید، خواهید دید که در غرب این سرزمین بزرگ، میان دو استان ساسکچوان و بریتیش کلمبیا، منطقه‌ای به نام آلبرتا قرار دارد. این استان با ۶۶۱٬۸۴۸ کیلومتر مربع مساحت، حدود چهار میلیون و چهارصد و چهل هزار نفر جمعیت دارد. پایتخت استان آلبرتا شهر ادمونتون و کلگری یکی از شهرهای بزرگ این استان است.

گفتنی است که استان آلبرتا به دلیل داشتن اقتصاد پویا و آب و هوای دل‌انگیز، توانسته در سال‌های اخیر موقعیت خود را به عنوان یکی از استان‌های مهاجرپذیر کانادا حفظ کند.

اقتصاد این استان از سه بخش مهم، نفت، کشاورزی و گردشگری تشکیل شده است. از جاذبه های گردشگری این استان کافی است به دو پارک ملی، بنف (Banff National Park) و جاسپر (Jasper National Park) در حاشیه کوه‌های راکی اشاره کنیم.

چنانچه تمایل دارید درباره این استان بیشتر بدانید، به صفحه  استان آلبرتا کانادا مراجعه کنید.

استان ساسکچوان

در مرکز نقشه کانادا و در میان استان ‌ها و قلمروهای این کشور، استانی مستطیل شکل قرار دارد که از شمال تا جنوب کشیده شده است. این استان، ساسکّچوان یا ساسکاچوان نام دارد.

ساسکچوان یکی از استان های سرسبز، خوش آب و هوا و آفتابگیر کاناد است. بخش شمالی ساسکچوان، پوشیده از جنگل و بخش جنوبی آن از تپه‌های شنی شکل گرفته است. جمعیت استان ساسکچوان حدود یک میلیون و صد و هشتاد دو هزار نفر است. مرکز این استان، رجینا و بزرگترین شهر آن ساسکاتون است.

بنیان اقتصاد کانادا بر اساس کشاورزی و شیلات شکل گرفته است. گفتنی است که بیشترین میزان تولید غلات در کانادا در مزارع استان ساسکچوان انجام می‌شود. کشت گندم، کانولا، کتان، چاودار، جو، نخود فرنگی، عدس و جو در مزارع این استان همه گیر است. معدن، نفت و گاز طبیعی بخش دیگری از اقتصاد این استان را شکل می‌دهند. بعد از آلبرتا، بیشترین میزان تولید نفت در کانادا به ساسکچوان تعلق دارد .

با مطالعه صفحه مربوط به استان ساسکچوان می‌توانید اطلاعات بیشتری را درباره این منطقه بدست بیاورید.

استان مانیتوبا

در بین استان‌های ساسکچوان و انتاریوی کانادا. استانی سرسبز واقع شده که حدود یک میلیون و سیصد و هشتاد و دو هزار نفر را در قلب خود جای داده است. این منطقه جایی نیست جز استان مانیتوبا. استانی که اقتصاد آن بر پایه منابع طبیعی و کشاورزی بنا شده است. در این استان، زمین‌های زراعی زیادی همچون گندم، جو، جو صحرایی، آفتاب گردان و پنبه وجود دارد. اما جالب است بدانید که، حرفه‌ی سنتی این استان ماهی گیری است.

استان مانیتوبا در سال ۱۸۷۰، سه سال بعد از استقلال کانادا، به کنفدراسیون کانادا ملحق شد. بزرگ‌ترین شهر مانیتوبا، وینیپگ با جمعیتی بالغ بر ۸۱۷ هزار نفر است. براندون دومین شهر استان مانیتوبا است. لازم به ذکر است که، این استان در سال‌های اخیر توانسته شمار زیادی مهاجر را جذب کند و در تلاش است تا تعداد مهاجرین خود را به مرز ۱۰۰۰۰ نفر در سال برساند.

اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره این استان کسب کنید، حتما به صفحه استان مانیتوبا مراجعه کنید.

استان انتاریو

انتاریو در شرق کانادا و بین استان‌های کبک و مانیتوبا قرار دارد. این استان با وسعت ۱٬۰۷۶٬۳۹۵ کیلومتر مربع، دومین استان بزرگ کانادا به شمار می‌رود. انتاریو با جمعیتی در حدود  ۱۵میلیون نفر، یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های کشور کانادا محسوب می‌شود.

استان انتاریو به دو بخش شمال انتاریو و جنوب انتاریو تقسیم می‌شود. بخش شمالی انتاریو از زمستان‌های فوق‌العاده سردی برخوردار است و از جنگل‌های انبوه پوشیده است. به همین دلیل بیشتر جمعیت این استان و زمین‌های زراعی آن در بخش جنوب واقع شده اند. بیش از ۲۵۰٬۰۰۰ دریاچه آب شیرین در این استان وجود دارد که حدود یک پنجم از آب‌های شیرین جهان را تشکیل می‌دهند.

مرکز استان انتاریو شهر تورنتو است. تونتو با جمعیتی در حدود شش میلیون و دویست هزار نفر، به بزرگ‌ترین کلان‌شهر  کانادا معروف است. این استان به لحاظ فعالیت اقتصادی، توانسته عنوان قوی‌ترین استان کانادا را ازآن خود کند.

اگر تمایل دارید با این استان بیشتر آشنا بشوید، پیشنهاد می‌کنیم اطلاعات مقاله استان انتاریو را مطالعه کنید.

جستجوی هوشمند رشته و دانشگاه +پذیرش رایگان

۶۰ ثانیه به جای ۶۰ روز

کار با اسمارت اپلای ساده‌ست،‌ اول ۶۰ ثانیه اطلاعات اولیه‌ات رو وارد می‌کنی، بعد دکمه سرچ رو میزنی، ما تمام دانشگاه‌هایی که به شرایط شما منطبق هست رو لیست می‌کنیم. اگر دوست داشتی همون جا اقدام می‌کنی و امور مربوط به اخذ پذیرشت شروع میشه.

استان کبک

کبک در میان بومیان خود به نام ” la belle province ” یعنی استان زیبا معروف است. این استان با جمعیتی بالغ بر ۸٬۵۷۴٬۵۷۱ نفر، به عنوان بزرگترین استان کانادا شناخته شده است. کبک پهناورترین استان در نقشه کانادا است. مساحت آن حدود ۱٬۵۴۲٬۰۰۰ کیلومتر مربع (سه برابر مساحت فرانسه و کمی کوچک‌تر از ایران و همچنین کمی بیش از چهار برابر ژاپن) است. بزرگ‌ترین شهر این استان، مونترال است. کبک تنها استان کانادا است که تنها زبان رسمی آن فرانسوی است.

سرزمین کبک سرشار از منابع طبیعی، جنگل‌های زیبا، دریاچه‌های متعدد و رودخانه‌ها است. کبک در فعالیت‌های اقتصادی بسیار فعال است.  گفتنی است که، رتبه سی و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا به این استان تعلق دارد. صنایع کاغذ، چوب و برق‌آبی از مهم‌ترین صنایع این استان محسوب میشوند.

با مطالعه مقاله زندگی در استان کبک، می‌توانید با این استان بیشتر آشنا بشوید.

استان نیوبرانزویک

نیوبرانزویک یکی از کوچک‌ترین و در عین حال، کم‌جمعیت‌ترین استان‌های کشور پهناور کانادا است. این استان با جمعیتی در حدود ۷۸۲ هزار نفر، یکی از چهار استان منطقه آتلانتیک و یکی از مقاصد مهاجرتی ایرانیان است. هزینه زندگی در استان نیوبرانزویک به‌قدری پایین است که با یک درآمد معمولی هم می‌توان به راحتی زندگی کرد.

 بزرگ‌ترین شهر این استان، سنت جان (Saint John) و پایتخت آن، شهر فردریکتون (Fredericton) است. نیوبرانزویک تنها استانی است که اساساً دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی) است.

استان نیوبرانزویک سرشار از منابع طبیعی است. به واقع، بخش اصلی اقتصاد این استان را منابع طبیعی شکل می دهد. گفتنی است که ۸۵ درصد این استان پوشیده از جنگل است. از این رو، محصولات چوبی از صادرات اصلی این استان محسوب می‌شوند. از تولیدات اصلی استان نیوبرانزویک می‌توانیم به، صنایع غذایی، نوشیدنی، کاغذ سازی، فلزکاری و تجهیزات حمل و نقل اشاره کنیم.

چنانچه دوست دارید درباره این استان بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم صفحه استان نیوبرانزویک را مطالعه کنید.

استان نوا اسکوشیا

نُوا اِسکوشیا عبارت لاتین و به معنای اسکاتلند نو است. اگر نگاهی به نقشه کانادا بیندازید، مشاهده خواهید کرد که استان نوا اسکوشیا در سواحل جنوب شرقی کانادا واقع شده است. این استان با جمعتی در حدود ۱ میلیون نفر، یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا است.

بعد از جزیره پرینس ادوارد، نوا اسکوشیا به عنوان دومین استان کوچک کانادا در منطقه شناخته شده است.

مرکز و بزرگترین شهر این استان، هالیفکس است. هالیفکس از مراکز مهم اقتصادی منطقه به شمار می‌آید. گفتنی است که نوا اسکوشیا همراه با سه استان انتاریو، کبک و نیوبرانزویک کانادا، از اولین استان‌هایی بودند که به کنفدراسیون کانادا ملحق شدند. استان نوا اسکوشیا به مهمان نوازی مشهور بوده و متشکل از فرهنگ‌های مختلف است.

گرچه این استان توسط آب احاطه‌شده است، اما شرایط آب و هوایی آن به مناطق قاره‌ای نزدیک‌تر است. اقتصاد استان نوا اسکوشیا بر پایه تولید، ماهیگری، معدن و گردشگری استوار است.

چنانچه تمایل دارید درباره این استان بیشتر بدانید، توصیه می‌کنیم به صفحه استان نوا اسکوشیا مراجعه کنید.

جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد که یکی از چهار استان منطقه آتلانتیک کانادا است، به نام ” Garden Province ” نیز معروف است. این جزیره با جمعیتی در حدود ۱۶۰٬۰۰۰ نفر، به عنوان کوچک‌ترین و کم‌جمعیت‌ترین استان کانادا محسوب می‌شود. جزیره پرنس ادوارد در نزدیکی استان‌های نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و کبک قرار دارد. این استان متشکل از چند جزیره کوچک است.

بزرگترین شهر و مرکز جزیره پرنس ادوارد، شارولت تاون است. زیبایی‌های طبیعی جزیره پرنس ادوارد، این منطقه را به مکانی ایده آل برای لوکیشن فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی تبدیل کرده است.

از صنایع اصلی این منطقه می‌توانیم به: کشاورزی، گردشگری و شیلات اشاره کنیم. گفتنی است که کشت سیب زمینی، منبع اصلی درآمد ۲٬۰۰۰ زمین کشاورزی در این منطقه است. حدود ۳۰ درصد محصول سیب زمینی کانادا در این استان کشت می‌شود.

چنانچه دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره جزیره پرنس ادوارد بدست بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله جزیره پرنس ادوارد را مطالعه کنید.

استان نیوفاندلند و لابرادور

اگر نگاهی در نقشه کانادا بیندازید، می‌توانید استان نیوفاندلند و لابرادور را در شمال شرق این کشور پیدا کنید. نیوفاندلند و لابرادور با اقیانوس اطلس مرز ساحلی دارد. این استان از دو بخش اصلی تشکیل شده است: جزیره نیوفاندلند و منطقه لابرادور که در شمال غربی جزیره واقع است. جمعیت این استان قریب پانصد وبیست هزار نفر و مساحت کلی آن  ۴۰۵٬۰۰۰ کیلومترمربع  است. پایتخت و در عین حال بزرگ‌ترین شهر نیوفاندلند و لابرادور، شهر سنت جانز است.  

حدود ۹۴ درصد از جمعیت این استان در جزیره نیوفاندلند سکونت دارند. نکته جالب در مورد این استان این است که، مردمان آن گویش خاصی از زبان انگلیسی را دارند که به گویش نیوفانلاندی مشهور است.

اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور تا حدود زیادی به منابع طبیعی آن وابسته است. شیلات، نفت و گاز از صنایع مهم این مطنقه هستند.

با مطالعه صفحه استان نیوفانلاند و لابرادور می‌توانید اطلاغات بیشتری را درباره این سرزمین بدست بیاورید.

قلمرو یوکان

در بین سه قلمرو کانادا، یوکان کوچک‌ترین و غربی‌ترین سززمین است. این قلمرو در نقشه کانادا به شکل مثلث قائم الزاویه است. یوکان بسیار کم‌جمعیت است. در این سرزمین حدود ۴۳ هزار نفر زندگی می‌کنند. چالب است بدانید که هفتاد و پنج درصد جمعیت این منطقه، در مرکز این قلمرو، یعنی شهر وایت ‌هورس ساکن هستند. مساحت یوکان در حدود نیم میلیون کیلومتر مربع است.

ساکنین این منطقه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. از جاذبه‌های گردشگری این قلمرو می‌توانیم به: مسجد یوکان در وایت هورس، چشمه آب گرم و دریاچه روح (Spirit Lake) اشاره‌کنیم.

اقتصاد یوکان به منابع طبیعی غنی این سرزمین وابسته است. به واقع، بزرگترین صنعت یوکان، معدن است. در این قلمرو، معادن سرب، روی، نقره، طلا و مس وجود دارد. گفتنی است که در گذشته‌های دور، هزاران نفر از جویندگان طلا، به امید پیدا کردن طلا به این سرزمین مهاجرت می‌کردند.

چنانچه تمایل دارید درباره زندگی در این سرزمین بیشتر بدانید، به صفحه قلمرو یوکان مراجعه کنید.

قلمروهای شمال غرب

یکی دیگر از قلمروهای کانادا، نورث وست تریتوریز (NWT) یا همان قلمروهای شمال غرب است. مرکز این سززمین، شهر یلونایف است. در نقشه کانادا کاملا قابل مشخص است که این قلمرو، در غرب با یوکان و در شرق با نوناوت هم مرز است. این منطقه از سمت جنوب با سه استان بریتیش کلمبیا، آلبرتا و ساسکاچوان همسایه است. مساحت قلمروهای شمال غرب کانادا حدود ۱٬۳۵۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن بالغ بر حدود ۴۵٬۰۰۰ نفر است.

اقتصاد این قلمرو از طریق منابع زمینی و طبیعی از قبیل نفت، گاز، الماس و طلا تأمین می‌شود. لازم به ذکر است که، کیفیت زندگی در این استان بسیار بالا است و بیش از ۹۵% ساکنین آن در سطح رفاهی بالایی زندگی می‌کنند. از جاذبه‌های گردشگری این قلمرو، کافی است پارک ملی دچو نهانی (Dehcho’s Nahanni) و پارک ملی Aulavik را نام ببریم. بزرگترین دریاچه کانادا یعنی Great Bear Lake در این منطقه قرار دارد.

پیشنهاد می‌کنیم برای شناخت بیشتر با این سرزمین، اطلاعات مندرج در صفحه قلمروهای شمال غرب کانادا را مطالعه کنید.

قلمرو نوناووت

در میان استان‌ها و قلمروهای کانادا، نوناووت جدیدترین و بزرگ‌ترین قلمرو است. اگر نگاهی به نقشه کانادا بیندازید خواهید دید که، این سرزمین قسمت عمده‌ای از شمال کانادا و بیشتر مجمع‌الجزایر قطب شمال این کشور را شامل می‌شود. مرکز این سرزمین، ایکالویت در جزایر بافین است.

طبق سرشماری‌های انجام‌شده، در قلمور نوناووت جمعیتی در حدود ۴۰ هزار نفر ساکن هستند. این منطقه تابستان‌های معتدل اما زمستان‌های بسیار سرد دارد. بزرگ‌ترین دارایی اقتصادی نوناووت، معدن آن است. اقتصاد نوناووت به ذخایر آهن و سنگ معدن‌های غیر آهنی، فلزات گران‌بها و الماس و نفت و گاز طبیعی متکی است.

مساحت این سرزمین عظیم و پرجمعیت، از اروپای غربی بیشتر و ۱٬۹۳۶٬۱۱۳ کیلومترمربع است. جزایر آن دارای مناطق کوهستانی و روستاهای دور افتاده است که فقط توسط هواپیما یا قایق قابل دسترسی هستند. این قلمرو به واسطه آثار صنایع دستی هنرمندان بومی، حکاکی‌ها و لباس‌های دست سازش شناخته‌شده است.

با مطالعه مقاله استان نوناووت کانادا با این قلمرو بیشتر آشنا خواهید شد.

کدام استان‌ها و قلمروهای کانادا برای مهاجرت مناسب‌تر هستند؟

یکی از پرسش‌هایی که اغلب علاقه‌مندان به مهاجرت و تحصیل در کانادا می‌پرسند این است که، کدام استان یا قلمرو برای مهاجرت مناسب است؟

با توجه به اینکه شرایط و سبک زندگی هر فردی با دیگری متفاوت است، خیلی به‌صراحت نمی‌توانیم پاسخ این پرسش را بدهیم. چراکه ممکن است یک گزینه برای همه مناسب نباشد. در کل باید بگوییم که، شرایط زندگی، تحصیل و برنامه‌های مهاجرتی در استان‌ها و قلمروهای کانادا متفاوت هستند. در این بخش، می خواهیم پنج مورد از بهترین استان‌ها و قلمروهای کانادا برای مهاجرت را معرفی کنیم. شما عزیزان با توجه به هدفی که دارید، می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

۱. استان انتاریو

این استان همواره در صدر بهترین استان‌های کانادا برای مهاجرت مشاهده می‌شود. وجود ۶ دانشگاه برتر کانادا (تورنتو، وسترن، یورک، رایرسون، واترلو و گوئلف) در این استان خود گواه خوبی برای جذب شمار زیادی از دانشجویان خارجی است. بالا بودن تعداد شهرها در استان انتاریو باعث شده، فرصتهای شغلی در این استان از استان‌های دیگر کانادا بیشتر شود. اما باید درنظر داشته باشید که باوجود بالا بودن فرصت‌های شغلی، رقابت در پیدا کردن کار نیز بالا است. استان انتاریو به داشتن شهرهای تمیز، برقراری امنیت اجتماعی و ارائه خدمات عمومی باکیفیت (آموزش و…)، توانسته به شهرت خوبی برسد.

۲. قلمروهای شمال غربی

دلایل زیادی وجود دارد که این سرزمین را به مقصدی ایده آل برای مهاجرت تبدیل کرده است. گفتنی است که، بالاترین درآمد متوسط خانوار در کانادا به این منطقه و بالاترین میزان اشتغال در کشور به پایتخت این منطقه، یعنی یلو نایف تعلق دارد.

قلمروهای شمال غرب کانادا موسوم به نورث وست تریتوریز، از سیستم آموزشی دولتی جامع برخوردار هستند. از مؤسسات آموزشی عالی مهم این قلمرو کافی است، کالج آئورا Aurora را نام ببریم. این کالج در شهرهای یلونایف، فورت اسمیث (Fort Smith) و اینویک (Inuvik) پردیس دارد.

۳. استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از زیباترین استان‌های کانادا است. کیفیت زندگی و آموزش در این استان بسیار بالا است. لازم به ذکر است که در طی سالهای اخیر، استان بریتیش کلمبیا کانادا در مقایسه با سایر استان‌ها و قلمروهای کانادا یشترین رشد تحصیلی را داشته است. از دانشگاه‌های برتر این منطقه می‌توانیم به: بریتیش کلمبیا، ویکتوریا، سایمون فریزر و تامپسون ریورز اشاره‌کنیم.

پایین بودن میزان جرم و جنایت و تنوع فرهنگی و نژادی حاکم در این استان، آن را به یکی از بهترین استان‌های کانادا برای مهاجرت تبدیل کرده است.

۴. استان نوا اسکوشیا

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در رابطه با استان نوا اسکوشیا بگوییم ، مخارج زندگی در این استان است. اگر استان نوا اسکوشیا را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید، بهتر است بدانید که این منطقه یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین استان‌های کانادا برای زندگی است. امکان اخذ اقامت دائم از طریق برنامهٔ مهاجرتی آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot Program) موسوم به برنامه AIPP و همچنین کیفیت مطلوب زندگی در این استان، از موادری هستند که موجب جذب شمار زیاد مهاجرین شده است. 

از دانشگاه‌های خوش‌نام این منطقه کافی است، دالهوزی، سنت ماری و سنت آن را نام ببریم. 

۵. استان آلبرتا

استان آلبرتا، به لحاظ اقتصادی و اجتماعی از پویاترین استان‌های کانادا است. کیفیت بالای زندگی، استان آلبرتا را به یکی از مقاصد اصلی مهاجرت تبدیل کرده است. طبق گزارش اداره مهاجرت کانادا، درصد بالایی از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، از طریق برنامه ی مهاجرت استانی آلبرتا (AINP ) اقدام می‌کنند.

از دانشگاه‌های مطرح این استان کافی است سه دانشگاه، آلبرتا، کلگری و مونت رویال را نام ببریم.

کلام آخر

بی‌تردید، افرادی که قصد مهاجرت به سرزمین جدیدی را دارند، بهتر است قبل از اقدام، اطلاعات خود را تا حد امکان بالا ببرند. در این مقاله سعی ما بر این بود که با ارائه اطلاعات اولیه شما را با استان‌ها و قلمروهای کشور کانادا بیشتر آشنا کنیم. همانطور که در این صفحه مطالعه کردید، هرکدام از این استان‌ها و قلمروها، جاذبه گردشگری، سرگرمی‌ و طبیعت‌های جذاب و خاص خود را دارند. داشتن اطلاعات کامل در مورد ده استان کانادا و سه قلمروهای آن، طبیعتاً سفر را راحت‌تر می‌کند.

اگر شما عزیزان همچنان مبحثی و سوالی در خصوص شرایط استان‌ها و قلمروهای کانادا دارید، می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان با کارشناسان مجموعه اسمارت اپلای در ارتباط باشید.

سؤالات رایج

۱۰ استان و ۳ قلمرو

بریتیش کلمبیا، آلبرتا، کبک، نیوبرانزویک، ساسکاچوان، مانیتوبا، انتاریو، نوااسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور

قلمروهای شمال غرب یا نورث وست تریتوریز، یوکان، نوناووت

جزیره پرنس ادوارد

انتاریو با جمعیت بالغ بر

کبک با مساحت حدود ۱٬۵۴۲٬۰۰۰ کیلومتر مربع

یوکان با وسعت  ۴۸۲٬۵۱۷ کیلومترمربع

جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوااسکوشیا