استان انتاریو کانادا

 • مالیات در کانادا چگونه پرداخت می شود؟

صحبت از پرطرفدارترین استان کاناداست؛ پر جمعیت‌ترین استان کشور با بیش از ۱۳٬۶۵۰٬۰۰۰ نفر جمعیت و همچنین دومین ایالت بزرگ در کشور از نظر مساحت. استان انتاریو، استانی است در مرکز کانادا با مرکزیت تورنتو که پایتخت کانادا شهر اوتاوا هم در آن قرار دارد. تورنتو با ۶ میلیون نفر جمعیت بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا  به شمار می‌رود.

تورنتو همچنین مرکز مالی کشور و مرکز اصلی مبادله سهام در کانادا به شمار می‌رود. تورنتو شهری است چند فرهنگی و شاید از آن رو که حدود نیمی از مردمی که در تورنتو زندگی می‌کنند در دیگر کشورهای دنیا به دنیا آمده‌اند.

استان انتاریو کانادا علاوه بر اینکه یک قطب اقتصادی مهم در کانادا به شمار می‌رود، همچنین به واسطه زیبایی‌های طبیعی، جنگل‌های گسترده، پارک‌های زیبا، چهار دریاچه بزرگ و آبشارهای معروف جهانی نیاگارا شناخته شده است. این تنوع طبیعی با نوعی تنوع فرهنگی در سطح جامعه تلفیق می‌شود؛ نتیجه آن شکل گیری جامعه‌ای است پویا از مهاجران که فرهنگ تساهل و تحمل آراء و نظرات دیگران در آن کاملاً مشهود است. بی دلیل نیست که بسیاری از هنرمندان، روشنفکران و شخصیت‌های برجسته از سراسر جهان برای زندگی راهی این استان می‌شوند.

 استان انتاریو کانادا - استان انتاریو - استان اونتاریو - جمعیت استان اونتاریو

تاریخ استان انتاریو کانادا

استان انتاریو کانادا یکی از چهار استان اصلی است که در کنفدراسیون کانادا در سال ۱۹۶۷ گرد هم آمدند. نام اولیه استان، کانادای بالاتر (Upper Canada) بود. جالب است بدانید استان کبک هم با عنوان کانادای پایین‌تر (Upper Canada) نامیده می‌شود. عنوان کنونی استان برگرفته از نام دریاچه انتاریو است که در زبان هیورون (Huron) به معنای دریاچه بزرگ است. استان انتاریو کانادا یکی از نخستین مناطق صنعتی شده کانادا است و از این رو بسیاری از کمپانی‌های قدیمی کانادا در این استان استقرار دارند.

تاریخ استان انتاریو توسط مهاجرینی شکل گرفته که ابتدا با قایق‌های خود به این سرزمین آمدند، بعدها با قطار راهی این استان شدند و اخیراً با هواپیما برای ادامه زندگی راهی کانادا می‌شوند. همین امواج ورود جمعیت از مناطق مختلف جهان در برهه‌های زمانی مختلف، چشم انداز چند فرهنگی استان را شکل داده است.

دولت استان انتاریو کانادا

دولت کانادا به صورت فدرالی اداره می‌شو‌د. کنترل برخی امور در اختیار دولت ملی در اوتاوا است و سایر موارد تحت کنترل دولت‌های استانی است. استان انتاریو دارای پارلمان منتخب دموکراتیک خود (معروف به مجلس قانون گذاری انتاریو) است که در مرکز استان، شهر تورنتو قرار دارد. پیش‌تر اشاره رفت، در حالی که اوتاوا پایتخت کانادا به شمار می‌رود مرکز این استان شهر تورنتو می‌باشد. دولت کنونی استان انتاریو از ۲۹ ژوئن ۲۰۱۸ تحت رهبری محافظه کار نخست‌وزیر «داگسون فورد» اداره می‌شود.

دولت انتاریو با اتکا بر بودجه عمومی نظارت ویژه‌ای بر مراقبت‌های بهداشتی، تحصیل، آموزش و سایر خدمات عمومی دارد.

جمعیت شناسی استان انتاریو

با وجود بیش از ۱۳٫۵ میلیون نفر جمعیت، استان انتاریو پرجمعیت‌ترین استان کانادا به شمار می‌رود. بیش از ۹۵ درصد جمعیت در بخش جنوبی استان زندگی می‌کنند که ۲۰۰ کیلومتر از مرز ایالات متحده فاصله دارد. بخش عمده‌ای از ساکنان در تورنتو و حومه‌های شهر زندگی می‌کنند. علاوه بر این منطقه، درصد قابل توجهی از جمعیت استان هم در منطقه گلدن هورشو Golden Horseshoe زندگی می‌کنند.

طبق آمار مناطق شهری بزرگ (CMA)، جمعیت تورنتو از۶ میلیون نفر عبور کرده و همچنان هم در حال گسترش است. مارک هام Markham که قسمت شمال شرقی شهر را شامل می‌شود، سریع‌ترین نرخ رشد در بین شهرهای کشور را دارا می‌باشد

اوتاوا به عنوان پایتخت کشور و با بیش از ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت شهر بزرگ بعدی استان می‌باشد. علاوه بر اوتاوا، پایتخت کانادا که در جنوب شرقی انتاریو واقع شده، دیگر شهرهای مهم استان انتاریو عبارت‌اند از شهرهای لندن London، تاندر بی Thunder Bay، همیلتون Hamilton، کینگستون Kingston، ویندسور Windsor و سادباری Sudbury.

جمعیت شناسی استان انتاریو کانادا با توجه به قرن‌ها مهاجرت به این استان و در نتیجه شکل گیری جامعه‌ای چند فرهنگی و متنوع قابل فهم است. در حالی که درصد بالایی از ساکنان انتاریو بریتانیایی یا فرانسوی هستند، می‌توان مردمانی از ملل مختلف دنیا در این استان یافت. از جمله جمعیت چینی‌ها و هندی‌ها در استان به صورت قابل توجهی در حال رشد است.

تنوع عقاید و به رسمیت شناخته شدن آزادی‌های مذهبی از ویژگی‌های مطرح کشور کانادا می‌باشد. استان انتاریو رسماً جامعه‌ای سکولار است جایی که تقریباً ۲۰ درصد ساکنین دارای وابستگی مذهبی نیستند. جوامع مذهبی گوناگون همچون دو گروه بزرگ کاتولیک و پروتستان همراه با گروه‌های مسلمان، هندو، یهودی، بودایی و سیک از گروه‌های مذهبی عمده این استان هستند.

فرهنگ استان انتاریو کانادا

گفته شد که قرن‌ها مهاجرت باعث شده جوامع متنوعی از سراسر جهان در استان انتاریو ساکن باشند. حتی در شهرهای بزرگ‌تر مثل اتاوا و تورنتو که در قلب انتاریو قرار دارند شاهد جوامع متنوع فرهنگی هستیم تا جائیکه هر تازه واردی به این شهر با وجود زندگی کردن در کنار دیگر فرهنگ‌ها احساس غریبی و بیگانگی نخواهد کرد. انتاریو از لحاظ دارا بودن فضای دوستانه شهرت جهانی دارد.

شهرهای انتاریو به واسطه برگزاری رویدادهای ورزشی، علمی و فرهنگی مهم در جهان مشهورند. به عنوان مثال، فستیوال فیلم بین‌المللی تورنتو تمامی چهره‌های شناخته شده دنیای سینما و سازندگان برتر سینما را به این شهر می‌آورد. در حالی که از تمامی جهان فرهنگ‌های مختلف وارد انتاریو می‌شوند، استان بر فرهنگ وارداتی تکیه ندارد. برعکس، هنرهای محلی، مسابقات ورزشی و سرگرمی‌های مختلف در شهرهای این استان کاملاً پررونق هستند.

نمی‌توان انکار کرد که قدرت فرهنگ انتاریو در جوامع مهاجر آن است. حاکم بودن نوعی فضای فرهنگی بین‌المللی در سطح شهرها روح زندگی چند فرهنگی را در سطح جامعه بازتاب می‌دهد؛ محیطی چند فرهنگی که برای ساکنین استان جذاب و گیراست. به عنوان مثال فستیوال کارائیب Caribana در تورنتو به‌خوبی بازتاب دهنده حضور جامعه مهاجر و نمایش فرهنگ آن‌ها در سطح شهر است. امروزه فستیوال کارائیب به یک جشن شهری تبدیل شده که بیش از ۱٫۲ میلیون نفر را در سال به خود جلب می‌کند. به واقع تمام فرهنگ‌های مختلف در سراسر استان در کنار هم برای شکل دادن به یک فرهنگ واحد کمک می‌کنند.

اقتصاد و اشتغال در استان انتاریو کانادا

انتاریو به عنوان قلب اقتصاد کانادا شناخته می‌شود جایی که گستره‌ای از صنایع مختلف در این استان و به ویژه در شهر تورنتو قرار دارند. بخش‌های تولید، خدمات و اطلاعات از پایه‌های اقتصاد استان هستند. از آنجا که دولت و اکثر وزارت خانه‌های فدرال در اتاوا قرار دارند، بسیاری از کسب و کارها و همچنین کمپانی‌های بین‌المللی در این استان مستقرند.

بخش عمده تولید بین‌المللی انتاریو مربوط به صنعت خودرو می‌باشد، جایی که شرکت‌های تولید کننده خودروی کانادایی پیشرو و دارای اعتبار جهانی هستند. پس از یک دوره رکود اقتصادی، در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی توسط تولید کنندگان مطرح جهانی در کارخانه‌ها و فناوری‌های جدید این استان انجام شده است.

اقتصاد استان همچنین وابستگی قابل توجهی به بخش منابع طبیعی دارد. بخش معدن استان شامل معادن نیکل و آهن است. ظرفیت جنگل‌های گسترده استان باعث رونق صنعت چوب، خمیر و کاغذ در این استان شده است. در عین حال صنعت گردشگری استان از پویایی قابل توجهی برخوردار است و سالانه تعداد قابل توجهی گردشگر برای استفاده از فعالیت‌های تفریحی متنوع و همچنین لذت بردن از طبیعت انتاریو راهی این استان می‌شوند.

نرخ بیکاری در استان انتاریو کانادا بر اساس آخرین پیمایش‌ها حدود ۵٫۷ است. با توجه به اقتصاد متنوع این استان، فرصت‌های شغلی در انتاریو شامل طیف کاملی از مشاغل، از کشاورزی تا فناوری اطلاعات می‌باشد. روند ایجاد شغل در استان در سال‌های اخیر افزایش یافته و با توجه به رونق اقتصادی موجود انتظار می‌رود که این روند همچنان ادامه یابد.

یافتن شغل در استان انتاریو کانادا

 • مانند استان‌های دیگر، برای کار کردن به صورت قانونی در استان انتاریو کانادا نیز شما باید برای دریافت شماره بیمه اجتماعی خود (SIN) در وب‌سایتwww.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin  درخواست دهید.
 • برای ارزشیابی و معادل‌سازی مدارک تحصیلی خود طبق استانداردهای کانادا اقدام کنید. برای این منظور به مرکز ارزشیابی مجوزهای بین‌المللی کانادا www.cicic.ca مراجعه کنید.
 • خدمات آموزش عالی جهانی یکی دیگر از شرکت‌های ارزیابی و معادل سازی در انتاریو است. می‌توانید از وب‌سایت آن‌ها بازدید کنید: www.wes.org/ca
 • بعضی از سازمان‌های نظارتی، تنها ارزیابی‌های اعتبارسنجی انجام شده  از شرکت‌های خاص ارزیابی کننده اعتبار را می‌پذیرند. قبل از ارزیابی مجوزهایتان، چک کنید که کدام یک از  شرکت‌های ارزیابی کننده از سوی سازمان تنظیم مقررات حرفه‌ای به رسمیت شناخته شده‌اند: www.ontarioimmigration.ca/en/working
 • اگر شما یک تاجر هستید، باید صلاحیت شما برای انجام امور تجاری در انتاریو تائید شود. برای صدور گواهینامه تجاری از  شرکت Red Seal که یک سازمان گواهی صدور گواهینامه در سراسر کشور است به وب‌سایت red-seal.ca مراجعه کنید.
 • اطمینان حاصل کردن از این که می‌توانید به زبان انگلیسی یا فرانسوی به خوبی صحبت کنید از اهمیت بالائی برخودار است. مؤسسات بی شماری در انتاریو هر دو زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) و دوره‌های فرانسوی به عنوان زبان دوم (FSL) به کارآموزان ارائه می‌کنند. برای یافتن فهرست کامل دوره‌های ارائه شده در نزدیکی خانه جدیدتان، به سایت زیر مراجعه کنید:  ontarioimmigration.ca/en/learn
 • بنیاد Maytree یک سازمان خیریه است که با ارائه کمک مالی در کاهش هزینه‌های ارزیابی مدارک و یا آموزش‌های اضافی به کارکنان واجد شرایط کمک می‌کند تا در اسرع وقت کارشان را در زمینه‌های تخصصی خود آغاز کنند. برای دیدن اینکه آیا واجد شرایط این کمک‌ها هستید، سایت زیر مراجعه کنید: www.maytree.com
 • دولت انتاریو نیز خدماتی را برای کمک به تازه واردین برای شروع هرچه سریع‌تر کارشان در حرفه تخصصی خود ارائه می‌دهد. برای دیدن این که آیا آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند، از سایت زیر دیدن کنید:  www.211toronto.ca/topic
 • تجربه جهانی در انتاریو با ارائه خدمات ارزیابی و ترجمه، ارجاع و آموزش مجدد، به حرفه‌ای‌ها کمک می‌کند تا کارشناسان را در خانه جدیدشان در انتاریو شروع کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید: (۴۱۶) ۳۲۷-۹۶۹۴ یا ۱-۸۶۶-۶۷۰-۴۰۹۴
 • پزشکان خارجی باید با نهاد IMG- برای ارزیابی، آموزش و صدور مجوز برای کار در انتاریو تماس بگیرند. برای اطلاعات بیشتر به این تارنما سری بزنید: www.ontarioimgschool.com
 • استخدام انتاریو (Employment Ontario)، نهادی است دولتی که خدمات استخدام به کارفرمایان ارائه می‌کند. این سازمان به کارفرمایان کمک می‌کند تا افراد با تجربه مورد نیازشان را پیدا کنند و به افراد کمک می‌کنند تا تجربه کار کسب کنند. برای اطلاعات، با شماره تلفن رایگان تماس زیر بگیرید: ۱-۸۰۰-۳۸۷-۵۶۵۶ یا TTY (برای افراد کم شنوا): ۱-۸۶۶-۵۳۳-۶۳۳۹
 • اگر شما علاقه‌مند به گشودن یک کسب و کار کوچک هستید، مراکز کوچک کسب و کار انتاریو سازمان‌های تحت حمایت مالی دولتی هستند که به شما کمک می‌کنند تا به هدف خود دست یابید. به این منظور به سایت زیر مراجعه کنید: https://www.ontario.ca/page/small-business-enterprise-centre-and-community-based-provider-locations

نکات مهم در مورد مسائل مالی در استان انتاریو کانادا

 • به محض ورود یک حساب در یک بانک محلی یا موسسه مالی افتتاح کنید. بانک‌های محبوب در کانادا شامل HSBC، بانک اسکاتیا، بانک سلطنتی کانادا (RBC)، بانک مونترال (BMO)، TD Canada Trust، بانک مرکزی امپریال کانادا (CIBC)، بانک ملی کانادا و بانک Desjardins هستند. با جستجو در اینترنت می‌توانید اطلاعات تماس را برای این بانک‌ها پیدا کنید، یا به یک شعبه محلی بروید و اطلاعات مورد نظرتان را  از آن‌ها بخواهید.
 • برای اطلاعات کلی درباره امور بانکی و مالی در انتاریو و بقیه کانادا، از وب‌سایت انجمن بانکداران کانادا دیدن کنید:  www.cba.ca
 • پول کانادا متشکل از سنت و دلار می‌باشد. ۱ دلار کانادا معادل ۱۰۰ سنت است.
 • سکه‌های ۱ سنت (۰٫۰۱ دلار) به نام “پنی” وجود دارند که در معاملات تجاری دیگر استفاده نمی‌شوند.
 • ۵ سنت (۰٫۰۵ دلار) به نام “نیکل”
 • ۱۰ سنت (۱۰ دلار) به نام “دایم”
 • ۲۵ سنت (۰٫۲۵ دلار)
 • ۱ دلار (۱ دلار) به نام “لونی”
 • یک سکه دو دلار (۲ دلار) به نام “تونی” که معادل دو لونی ارزش دارد.
 • صورت‌حساب یا پول کاغذی در حدود پنج دلار ($ ۵٫۰۰)، ده دلار ($ ۱۰٫۰۰)، بیست دلار ($ ۲۰٫۰۰)، پنجاه دلار ($ ۵۰٫۰۰) و یک صد دلار ($ ۱۰۰٫۰۰) در آلبرتا یافت می‌شود.
 • برای آگاهی از نرخ برابری پول کشورتان با دلار کانادا، با یک نماینده از یک بانک محلی صحبت کنید یا از این وب‌سایت رایج ارز یعنی xe.com بازدید کنید.
 • اگر فرزندان زیر ۱۸ سال دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت تسهیلات مالی کانادا باشید. برای دریافت اطلاعات، به وب‌سایت “آژانس درآمد کانادا” یعنی cra-arc.gc.ca مراجعه کنید یا با شماره تلفن رایگان ۱-۸۰۰-۹۵۹-۲۲۲۱ تماس بگیرید.استاندارد زندگی در استان انتاریو کانادا

ساکنان انتاریو از بالاترین میزان درآمد در کانادا برخوردارند. با این حال هزینه‌های زندگی و به ویژه هزینه مسکن در این استان بالاست. استان‌های انتاریو و نوناووت از بالاترین نرخ حداقل دستمزد به میزان ۱۱ دلار به ازای هر ساعت برخوردارند.

بنابراین با وجود آنکه هزینه‌های زندگی تا حدودی بالاتر از متوسط کانادا است، درآمدهای بالای ساکنان انتاریو باعث شده استاندارد زندگی در این استان در میان بالاترین‌ها در جهان قرار دارد. متوسط درآمد سالانه خانواده‌ها در انتاریو ۷۵٬۰۰۰ دلار است که تا حدودی بالاتر از نرخ متوسط ملی است. شهرهای تورنتو و اوتاوا در رتبه‌بندی مطلوب‌ترین شهرهای جهان از حیث پاکیزگی، امنیت و در دسترس بودن خدمات جایگاهی متمایز دارند.

این استاندارد بالای زندگی باعث می‌شود استان انتاریو کانادا یک مقصد اصلی برای مهاجرین جدید به کانادا باشد. بی دلیل نیست که بیشی از نیمی از ۲۵۰٬۰۰۰ نفر مهاجری که سالانه به کانادا می‌آیند در نهایت در این استان اقامت می‌کنند.

مسکن در استان انتاریو کانادا

با توجه به رشد مستمر جمعیت  در استان انتاریو کانادا، قیمت مسکن در شهرهای بزرگ این استان از جمله گران‌ترین‌ها در نوع خود در کانادا به شمار می‌روند. با این حال، باید به یادداشت که درآمدهای بالاتر خانوارها به جبران این هزینه بالاتر مسکن کمک می‌کند. همچنین این گرانی مسکن در مورد شهرهای کوچک‌تر استان انتاریو صدق نمی‌کند.

از همین رو، بسیاری از خانواده‌ها در راستای کاهش هزینه‌ها زندگی در مناطق حومه شهرهای بزرگ انتاریو را انتخاب می‌کنند. متوسط قیمت مسکن در شهر تورنتو بالای ۶۳۵٬۹۰۰ دلار و برای اوتاوا بالای ۴۰۳٬۲۰۰ دلار است.

آموزش در استان انتاریو کانادا

بسیاری از مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی پیشرو در سطح جهان در استان انتاریو کانادا قرار دارند. این مؤسسات آموزشی پیشرو از سیستم آموزشی استانی عمومی قوی استان پشتیبانی می‌شوند. کودکان ساکن در انتاریو می‌توانند از مهدکودک تا سطح ۱۲، در مدارس عمومی، کاتولیک و یا فرانسوی سراسر استان ثبت نام کنند. این مدارس با هزینه مالیات دهندگان اداره می‌شوند در چهارچوب آموزشی طراحی شده توسط دولت استانی فعالیت می‌کنند.

برای اطلاعات کامل در مورد مدارس ابتدایی و متوسطه استان انتاریو می‌توانید به وب‌سایت  زیر مراجعه کنید:  www.edu.gov.on.ca

تا سال ۲۰۰۳، سیستم متوسطه استان انتاریو کانادا تا سطح ۱۳ ادامه می‌یافت. از این سال دوره‌های مقدماتی دانشگاه جایگزین سطح ۱۳ شد و در این دوره آموزش‌های تخصصی مورد نیاز دانشگاه، کالج‌های فنی و حرفه‌ای و همچنین کارآموزی جهت ورود مستقیم به بازار کار در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

سیستم آموزش کالج‌های انتاریو شامل شبکه‌ای از مؤسسات دولتی است. این مؤسسات دارای طیف گسترده‌ای از موضوعات آموزشی و دوره‌های تخصصی حرفه‌ای هستند. دانشگاه‌های تحقیقاتی استان انتاریو کانادا با کالج‌های هنرهای کاربردی و تکنولوژی، کالج‌های کشاورزی و دیگر برنامه‌های منحصر به فرد حرفه‌ای تکمیل می‌شوند.

دانشگاه‌های انتاریو در رده بهترین  دانشگاه‌های جهان قرار دارند و از لحاظ بین‌المللی هم شناخته شده هستند. دانشگاه‌های شناخته شده‌ای مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه کوئینز، دانشگاه یورک و دانشگاه غربی انتاریو از جمله دانشگاه‌های مشهور استان انتاریو کانادا هستند.

سال تحصیلی برای تمام سطوح تحصیلی در ماه سپتامبر آغاز می‌شود و در ماه ژوئن برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان دانشگاه و دانشجویان پایان می‌یابد. برای اطلاعات در مورد ثبت نام، چندین ماه قبل از شروع سال تحصیلی، می‌توانید با مقامات مسئول  مدرسه در محله خود تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استان انتاریو کانادا می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

 • هیئت مسئولین مدرسه منطقه تورنتو: tdsb.on.ca تلفن: (۴۱۶) ۳۹۷-۳۰۰۰
 • هیئت مسئولین مدرسه منطقه کاتولیک تورنتو: tcdsb.org
 • تلفن: (۴۱۶) ۲۲۲-۸۲۸۲، ۵۳۱۴
 • هیئت مسئولین مدرسه منطقه‌ای اتاوا کارلتون: ocdsb.ca تلفن: (۶۱۳) ۵۹۶-۸۲۱۱
 • مسئولین مدیره کاتولیک اتاوا ocsb.ca   تلفن: (۶۱۳) ۲۲۴-۲۲۲۲

تحصیلات به زبان فرانسوی: مدارس فرانسوی برای کودکان خانواده‌هایی که زبان اولشان فرانسوی است، وجود دارد. این مدارس در بخش‌های مختلف استان انتاریو کانادا وجود دارند.

 • برای کسب اطلاعات در مورد مدارس فرانسوی شرق انتاریو، به وب‌سایت زیر مراجعه کنید: cepeo.on.ca
 • برای کسب اطلاعات در مورد مدارس فرانسوی مرکز انتاریو، به آدرس زیر مراجعه کنید:  http://www.ecolecatholique.ca
 • برای کسب اطلاعات در مورد مدارس فرانسوی مرکز و جنوب غربی انتاریو، به سایت زیر مراجعه کنید:  www.csdccs.edu.on.ca

تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و تعطیلات بهار در مارس یا آوریل است. تعطیلات اضافی در طول سال ممکن است وجود داشته باشد. دانش آموزان از حق تعطیلات مذهبی برخوردارند. برای کسب اطلاعات کامل در مورد تحصیلات تکمیلی در انتاریو، می‌توانید از صفحه تحصیل در استان انتاریو کانادا بازدید نمایید.

 گرفتن گواهینامه رانندگی استان انتاریو کانادا

اگر در حال برنامه‌ریزی برای اجاره، قرض گرفتن یا خرید یک ماشین هستید، باید یک گواهینامه رانندگی رسمی استان انتاریو کانادا را داشته باشید.

مجوز رانندگی خارجی برای ۶۰ روز پس از ورود شما معتبر است. پس از ۶۰ روز، اگر مایل به رانندگی هستید، باید گواهی نامه رانندگی استان انتاریو کانادا را داشته باشید. برخی از گواهی نامه رانندگی را می‌توان به گواهی نامه رانندگی استان انتاریو کانادا تبدیل کرد، اما بیشتر رانندگان خارجی مجبور خواهند بود دوره‌های رانندگی انتاریو برای اخذ گواهی نامه رانندگی شرکت کنند.

وزارت حمل و نقل استان انتاریو کانادا دارای سیستم صدور مجوز گواهی نامه رانندگی سه مرحله‌ای است که تکمیل کردنش حداقل ۲۰ ماه طول خواهد کشید. این سیستم شامل مجموعه‌ای از تست‌های نوشتاری، بینایی و آزمون جاده‌ای است. رانندگان باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند.

 • برای دیدن جزئیات کامل، از وب‌سایت وزارت حمل و نقل استان انتاریو کانادا بازدید کنید: ontario.ca/driving-and-roads یا با این شماره تماس بگیرید: 1.800.387.3445

خدمات پزشکی و درمانی در استان انتاریو کانادا

با اینکه طبق قانون کانادا همه استان‌ها و مناطق باید برای کلیه شهروندان و ساکنین قانونی خود در کانادا خدمات درمانی و بهداشتی فراگیر از طریق استفاده از بودجه عمومی ارائه دهند، اما این خدمات عمومی از یک استان تا استانی دیگر متفاوت هستند. خدمات بهداشتی درمانی در استان انتاریو کانادا به طور کلی برای تمامی ساکنان بدون هیچ گونه هزینه‌ای ارائه می‌شوند. برنامه بیمه سلامت استان انتاریو هزینه کامل تمامی خدمات پزشکی ضروری برای تمامی شهروندان و اکثر ساکنین دائم انتاریو را پوشش می‌دهد. این پوشش شامل معاینات پزشکی، آزمایش‌ها، مراقبت‌های اورژانسی، مراقبت بیمارستانی و مراقبت دندانپزشکی اورژانسی می‌باشد.

در حال حاضر ۱۴۵ شرکت بیمارستان دولتی در سراسر استان وجود دارند. انتاریو همچنین دارای شش بیمارستان خصوصی می‌باشد که به ارائه خدمات خاص می‌پردازند. چهار بیمارستان روان‌پزشکی خاص هم در این استان وجود دارند.

با این حال باید بدانید تمام نیازهای اولیه پزشکی برای ساکنان انتاریو تحت برنامه بیمه بهداشتی انتاریو (OHIP) قرار می‌گیرند. به محض ورود به این استان باید برای دریافت کارت OHIP اعلام درخواست کنید تا بتوانید از مزایای این طرح بیمه بهداشت عمومی برخوردار شوید. معمولاً حداقل سه ماه طول می‌کشد تا بتوانید این کارت را پس از درخواست اولیه دریافت کنید. در نظر داشته باشید برای این که واجد شرایط دریافت کارت OHIP باشید، باید حداقل  ۱۵۳ در طول  مدت شش ماه پس از ورودتان به کانادا را در ایالت انتاریو سپری کرده باشید.

همچنین برای اطلاعات در مورد نحوه درخواست از سایت زیر  بازدید کنید:  OHIP: www.health.gov.on.ca/en/common/system

یا با شماره رو به رو  تماس بگیرید: ۱-۸۶۶-۵۳۲-۳۱۶۱ یا خدمات بخش آفلاین (رایگان) یا (۴۱۶) ۳۱۴-۵۵۱۸ (در تورنتو)

مهاجرت به استان انتاریو

گفته شد که بیش از نیمی از مهاجرین جدید به کانادا سکونت در استان انتاریو را انتخاب می‌کنند. به واقع فرآیند توسعه انتاریو با کمک نیروی کار مهاجر به استان پیش می‌رود. انتاریو به تازگی فرصت‌های برنامه نامزدی استانی خود را به روز رسانی کرده که همین موضوع منجر به پیگیری سریع برنامه مهاجرت افرادی شده که دارای مهارت‌هایی مطابق با نیازهای استان می‌باشند.

با وجود تعداد زیاد مهاجران تازه وارد به استان، گروه‌های غیرانتفاعی و همچنین آژانس‌های دولتی متعددی در این استان  به ارائه خدمات سکونت برای مهاجران جدید می‌پردازند.

اب و هوای انتاریو کانادا

جنوب انتاریو تابستان بسیار گرمی دارد که در آن درجه حرارت می‌تواند به بیش از ۳۰ درجه سانتی‌گراد برسد. با این حال، در زمستان تقریباً در تمام قسمت‌های انتاریو می‌تواند بسیار سرد شود و درجه حرارت می‌تواند به زیر ۲۰، حتی ۳۰- درجه سانتی‌گراد سقوط کند. اگر قصد اقامت در این استان را دارید لازم است لباس زمستانه گرم، از جمله ژاکت، کاپشن زمستانی، چکمه، کلاه، روسری و یا دستکش تهیه کنید. اگر به پوشش گرم در زمستان اهمیت ندهید، خطر ابتلا به بیماری یا یخ زدن انگشت‌هایتان وجود خواهد داشت.

بهتر است شمع و کبریت، پتوهای گرم، چراغ قوه، جعبه‌های کمک‌های اولیه و بیل‌های برف‌روب کوچک در اتومبیل‌ و خانه‌تان برای شرایط اضطراری نگه دارید. در اکثر نقاط کانادا، ماشین شما باید دارای لاستیک‌های مخصوص زمستانی باشد تا به صورت قانونی و با خیال راحت در زمستان رانندگی کنید؛ بنابراین به طور مداوم اخبار آب و هوا را از این وب‌سایت http://www.weather.gc.ca پیگیری کنید

شهرهای مهم استان انتاریو کانادا

جنوب انتاریو تابستان بسیار گرمی دارد که در آن درجه حرارت می‌تواند به بیش از 30 درجه سانتی‌گراد برسد. با این حال، در زمستان تقریباً در تمام قسمت‌های انتاریو می‌تواند بسیار سرد شود، و درجه حرارت می‌تواند به زیر 20-، حتی 30- درجه سانتی‌گراد سقوط کند. اگر قصد اقامت در این استان را دارید لازم است لباس زمستانه گرم، از جمله ژاکت، کاپشن زمستانی، چکمه، کلاه، روسری، و یا دستکش تهیه کنید. اگر به پوشش گرم در زمستان اهمیت ندهید، خطر ابتلا به بیماری یا یخ زدن انگشت‌هایتان وجود خواهد داشت.

بهتر است شمع و کبریت، پتوهای گرم، چراغ قوه، جعبه‌های کمک‌های اولیه و بیل‌های برف‌روب کوچک در اتومبیل‌ و خانه‌تان برای شرایط اضطراری نگه دارید. در اکثر نقاط کانادا، ماشین شما باید دارای لاستیک‌های مخصوص زمستانی باشد تا به صورت قانونی و با خیال راحت در زمستان رانندگی کنید. بنابراین به طور مداوم اخبار آب و هوا را از این وب‌سایت http://www.weather.gc.ca پیگیری کنید

تورنتو

بسیاری شهر تورنتو را «نیویورک سوئیس»  می‌نامند. شهر دارای مشترکات بسیار با شهر نیویورک می‌باشد. تورنتو را نیویورک می‌نامند چرا که در واقع پایتخت اقتصادی کشور و محل دفاتر مرکزی بسیاری از بزرگ‌ترین شرکت‌های کانادایی است. اشاره به سوئیس هم به واسطه پاکیزگی و امنیت چشمگیر شهر است. این عوامل به تورنتو کمک می‌کنند تا به عنوان یکی از جذاب‌ترین شهرهای جهان معرفی شود. تورنتو شهری است پر جنب و جوش، پر از فستیوال‌ها و رویدادهای فرهنگی جذاب که به صورت مداوم میزبان رویدادهای مختلف بین‌المللی است.

از همین رو از جنبه‌هایی متفاوت تورنتو شهری منحصر به فرد است. اغلب از تورنتو به عنوان “شهر جهانی” یاد می‌شود؛ یکی از متنوع‌ترین جوامع قابل تصور در جهان. بیش از نیمی از جمعیت شهر اقلیت‌های قومی و فرهنگی هستند. در سراسر شهر فرد با مجموعه‌ای مهاجران از هر گوشه جهان از یونانی‌ها گرفته تا ایتالیایی‌ها، چینی‌ها، پرتقالی‌ها، کره‌ای‌ها و البته ایرانی‌ها برخورد می‌کند.

شاید یکی از جذابیت‌های اصلی تورنتو برای مهاجران فرصت‌های اقتصادی قابل توجهی است که در این شهر برای مهاجران به کانادا وجود دارد. به عنوان بزرگ‌ترین شهر کانادا، تورنتو دارای اقتصادی است پیشرفته و از  فرصت‌هایی طلایی در صنایع و زمینه‌های تجاری مختلف برخوردار می‌باشد. رکورد آمار سالیانه بالاترین تعداد مهاجر در کانادا هم متعلق به تورنتو می‌باشد. نتیجه این موضوع این است که شهر دارای یکی از بالاترین درصدهای ساکنین خارجی در جهان می‌باشد. این تنوع فرهنگی همراه با استانداردهای بالای زندگی، به شکل گیری شهری با استانداردهای جهانی کمک شایان توجهی کرده است.

اوتاوا

شهر اوتاوا به عنوان پایتخت کانادا، در انتاریوی شرقی در نزدیکی مرز با کبک واقع شده است. این شهر تقریباً دارای 1.3 میلیون نفر ساکن می‌باشد.

از آنجا که دولت فدرال در این شهر واقع شده سهم بخش دولتی از اشتغال نیروی کار قابل توجه است. بسیاری از شرکت‌های ملی و چند ملیتی که از نزدیک همکار دولت یا بخش دولتی هستند دفاتر نمایندگی در شهر اوتاوا دارند. همچنین پیشرفت و توسعه بخش تکنولوژی در این شهر باعث شده اوتاوا دارای بالاترین میزان دریافت کنندگان مدرک دکترای تخصصی در کانادا باشد. همچنین دانشگاه‌های شاخص اوتاوا و کارلتون اوتاوا در این شهر واقع هستند.

اوتاوا مقصد مهمی برای مهاجران به کانادا می‌باشد و تقریباً 20 درصد جمعیت شهر خارجی‌ها هستند. آنچه مهاجران را جذب اوتاوا می‌کند ترکیبی است از فرصت‌های اقتصادی، استاندارد زندگی بالا و همچنین جامعه‌ای پویا که زندگی در این شهر را جذاب می‌کند.

برخی لینک های مورد نیاز برای کسب اطلاعات جهت زندگی در استان انتاریو کانادا

 • اطلاعات کلی هنگام ورود به استان انتاریو:

وب‌سایت مهاجرت رسمی استان: www.ontarioimmigration.ca

وب‌سایت رسمی شهر تورنتو:  www.toronto.ca

وب‌سایت رسمی شهر اتاوا:  www.ottawa.ca

 • اطلاعات در مورد سازمان‌های خدمات به مهاجران در استان انتاریو کانادا:
 • سازمان زنان افغان: 2333 Dundas St. W. Suite 507 تورنتو، ON M6R 3A6 تلفن: (416) 588-3585 – 224 فکس: (416) 588-4552 http://afghanwomen.org
 • مرکز جامعه عرب تورنتو: 555 Burnhamthorpe Rd. Suite 209 Etobicoke، ON M9C 2Y3 تلفن: (416) 231-7746 223 فکس: (416) 231-4770 www.arabcommunitycentre.com
 • خدمات جامعه و اجتماعی AWIC 3030 Don Mills Rd. E، سوئیت 8A 11، Peanut Plaza (سطح پایین‌تر) شمال نیویورک، ON M2J 3C1

تلفن: (416) 499-4144 فکس: (416) 499-4077 www.awic.org

 • مرکز مهارت و اطلاعات زندگی بلور 672 خیابان دوپونت، سوئیت 307

تورنتو، ON M6G 1Z6 تلفن: (416) 531-4613 فکس: (416) 531-9088

 • مرکز کانادایی برای رسیدگی به قربانیان شکنجه 194 Jarvis St. 2nd Floor

تورنتو، ON M5B 2B7 تلفن: (416) 363-1066 فکس: (416) 363-2122 www.ccvt.org

 • انجمن کمک‌های مهاجرتی اوکراینی‌های مقیم کانادا 2383 Bloor St. W. طبقه دوم تورنتو، ON M6S 1P6 تلفن: (416) 767-4595 فکس: (416) 767-2658 cuias.org
 • خدمات فرهنگی صلیب کاتولیک 55 دادگاه مرکز شهر، سوئیت 401 تورنتو، ON M1P 4X4 تلفن: (416) 644-0816 فکس: (416) 644-0819 cathcrosscultural.org
 • CICS 3852 Finch Ave. E، Suite 310 Scarborough، ON M1T 3T9 تلفن: (416) 292-7505 فکس: (416) 292-9120 cicscanada.com
 • مرکز اسپانیایی زبان‌ها 2141 خیابان جین، طبقه دوم تورنتو، ON M3M 1A2 تلفن: (416) 533-8545 فکس: (416) 533-9792 spanishservices.org
 • مرکز فرانسوی‌های تورنتو: خیابان 20 اسپادینا تورنتو، ON M5V 2Z1 تلفن: (416) 203-1220 فکس: (416) 203-1165 centrefranco.org
 • مرکز منابع انسانی در تورنتو: 1652 Keele St. تورنتو، ON M6M 3W3 تلفن: (416) 652-2273 فکس: (416) 652-8992
 • مرکز توسعه مهارت‌های خرد: خیابان ولکان تورنتو، ON M9W 1L3 تلفن: (416) 247-7181 فکس: (416) 247-1877 microskills.ca
 • انجمن خدمات مهاجرتی COSTI: 700 خیابان Caledonia Rd. تورنتو، ON M6B 3X7 تلفن: (416) 789-7925 فکس: (416) 789-3499 costi.org
 • خدمات اقامتی CultureLink: 160 خیابان اسپرینگت هورست- واحد شماره 360 تورنتو، ON M6K 1C2 تلفن: (416) 588-6288 فکس: (416) 588-2435 culturelink.ca
 • مرکز جامعه تقریبدون پورث Davenport-Perth: خیابان 1900 Davenport Rd. تورنتو، ON M6N 1B7 تلفن: (416) 656-8025 فکس: (416) 656-1264
 • مرکز محلی خانواده تورنتو: 86 خیابان بلیک تورنتو، ON M4J 3C9 تلفن: (416) 392-1750 فکس: (416) 392-1175
 • مرکز Elspeth Heyworth برای زنان (یورک شمالی): خیابان فینچ 1280، واحد 301 یورک شمالی، ON M3J 3K6 تلفن: (416) 663-2978 فکس: (416) 663-2980
 • انجمن اتیوپی‌های در GTA و مناطق اطراف آن: 2064 خیابان Danforth. تورنتو، ON M4C 1J6 تلفن: (416) 694-1522 فکس: (416) 694-8736
 • انجمن کانادایی جامائیکا: خیابان 995  Arrow Rd. تورنتو، ON M9M 2Z5 تلفن: (416) 746-5772 فکس: (416) 746-7035 jcaontario.org
 • جامعه و مرکز امور خانواده جین / فینچ: 4400 خیابان جین، واحد 108 یورک شمالی، ON M3N 2K4 تلفن: (416) 663-2733 فکس: (416) 663-3816 janefinchcentre.org
 • جیاس (خدمات کمک‌های مهاجر یهودی) تورنتو: خیابان باثورث 4600- واحد شماره 325 تورنتو، ON M2R 3V3 تلفن: (416) 630-6481 فکس: (416) 630-1376 jiastoronto.org
 • مرکز خدمات اجتماعی کابابیان: 1313 Queen St. W. Suite 133، تورنتو، ON M6K 1L8 تلفن: (416) 532-3888 فکس: (416) 532-0037 kababayan.org
 • خانواده و خدمات اجتماعی KCWA: خیابان 27 مدیسون تورنتو، ON M5R 2S2 تلفن: (416) 340-1234 فکس: (416) 340-8114 kwca.net
 • مرکز زندگی جدید مانونیت تورنتو: خیابان کوئین شرقی 1774- واحد شماره 200 تورنتو، ON M4L 1G7 تلفن: (416) 699-4527 فکس: (416) 699-2207 mnlct.org
 • انجمن خدمات رسانی به زنان تاره وارد تورنتو: خیابان دانفورث- واحد شماره 745 745 Danforth Ave، Suite 401 تورنتو، ON M4J 1L4 تلفن: (416) 469-0196 فکس: (416) 469-3307 newcomerwomen.org
 • مرکز خدمات نورت وود: خیابان لاورنس 700 واحد شماره 226 700 Lawrence Ave. W. Suite 226 تورنتو، ON M6A 3B4 تلفن: (416) 784-0920 فکس: (416) 784-2042 nych.ca
 • مرکز خدمات جامعه Northwood: 2625 Weston Rd. Building D طبقه دوم، واحد 27 تورنتو، ON M9N 3V8 تلفن: (416) 748-0788 فکس: (416) 748-0525 northw.ca
 • انجمن تبادلات بین فرهنگی Parkdale: 1257 Queen St. W. تورنتو، ON M6K 1L5 تلفن: (416) 536-1783 فکس: (416) 538-3931 piaparkdale.com
 • مرکز زنان مهاجر ریوردیل: 1326 Gerrard St. E Toronto, ON M4L 1Z1 Tel: (416) 465-6021
  Fax: (416) 465-3224 riwc.ca   
 • فراگیری مهارت‌ها برای تغییر: خیابان 791 جاده کلر- شرقی 791 St. Clair Ave. W. Toronto, ON M6C 1B7 Tel: (416) 658-3101 Fax: (416) 658-6292   skillsforchange.org  
 • انجمن خدمات میان فرهنگی: 310 خیابان اسپادینا، سوئیت 301 تورنتو، ON M5T 2E8 تلفن: (416) 977-4026 فکس: (416) 351-0510 tccsa.on.ca
 • سازمان خدمات اجتماعی Tropicana: خیابان 670، واحد 14 Scarborough، ON M1H 3A4 تلفن: (416) 439-9009 فکس: (416) 439-2414 tropicanacommunity.org
 • مرکز دانشگاهی رأی کم به استقرار مهاجرین تازه وارد: 23 Grange Rd. تورنتو، ON M5T 1C3 تلفن: (416) 598-3444 فکس: (416) 598-4401 universitysettlement.ca
 • خدمات اجتماعی وودگرین: 989 Danforth Ave. تورنتو، ON M4J 1M1 تلفن: (416) 462-3110 فکس: (416) 405-8936 woodgreen.org
 • مرکز مهارت‌های شغلی: خیابن کوئینز کوی شرقی شماره 350 350 Queens Quay W. طبقه 2 تورنتو، ON M5V 3A7 تلفن: (416) 703-7770 فکس: (416) 703-1610 workingskillscentre.com
 • مرکز توسعه و پیشرفت: خیابان تجاری 134 آژاکس، ON L1S 2H5 تلفن: (905) 686-2661 فکس: (905) 686-4157 cdcd.org
 • انجمن اجتماعی و فرهنگی خانواده ولاند: 26 خیابان اصلی شرق Welland ON L3B 3W3 تلفن: (905) 732-5337 فکس: (905) 732-0212 wellandheritagecouncil.com
 • جنوب غربی انتاریو: Brantford Y.M.C.A. خدمات مهاجر 1100 Clarence St. S، Suite 103-A Brantford، ON N3S 7N8 تلفن: (519) 752-4568 فکس: (519) 751-0810 ymcahbb.ca
 • مرکز آموزشی فرهنگی لندن: 505 Dundas St. لندن، ON N6B 1W4 تلفن: (519) 432-1133 فکس: (519) 660-6168 lcclc.org
 • Sarnia-Lambton Y.M.C.A. مرکز یادگیری و شغلی: 660 Oakdale Ave. Sarnia، ON N7V 2A9 تلفن: (519) 336-5950 فکس: (519) 336-1350 ymcaswo.ca/sarnia-lambton
 • شورای خدمات رسانی به مهاجرین انتاریو (OCASI):110 Eglinton Ave. W. Suite 200 تورنتو، ON M4R 1A3 تلفن: (416) 322-4950 فکس: (416) 322-8084 ocasi.org

خدمات فوریتی در استان اونتاریو کانادا

در شرایط اضطراری با شماره گیری ۹۱۱، شما به اپراتور متصل می‌شوید و او به شما کمک می‌کند و خدمات اضطراری متناسب با نیازتان به محل شما ارسال شود. در موارد غیر اضطراری، اگر فقط به پلیس نیاز دارید، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

پلیس تورنتو: ۴۱۶.۸۰۸.۲۲۲۲

پلیس اوتاوا: ۶۱۳.۲۳۰.۶۲۱۱ یا ۶۱۳.۲۳۶.۱۲۲۲

چه چیزهایی را می‌توانید با خود به کانادا بیاورید؟

در مورد استان انتاریو هم مانند دیگر استان‌های کانادا مقررات سخت‌گیرانه‌ای مربوط به وارد کردن غذا، الکل، محصولات نیکوتین دار، گیاهان، حیوانات، اتومبیل‌ها و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از مشکلات، از قبل مطمئن شوید که چه چیزی از لوازمتان جزو موارد مجاز یا ممنوعه کانادا هستند و همچنین رویکردهای قانونی که باید برای وارد کردن موارد خاصی به کشور انجام دهید را بررسی کنید.

 • برای آگاهی از مقررات مربوط به حیوانات و مواد غذایی، با مراکز زیر تماس بگیرید:
 • آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا، بخش بهداشت حیوانات و کشاورزی کانادا، به آدرس Camelot Drive۵۹، نیپین، انتاریو K1A 0Y9، (۶۱۳) ۲۵۲-۲۳۴۲ (خروج: ۴۶۲۹)، وب‌سایت (http://www.inspection.gc.ca/english/toce.shtml)
 • برای آگاهی از شرایط خرید یا اجاره خودرو، با نهاد زیر تماس بگیرید:
 • بخش حمل و نقل کانادا، ساختمان شهرداری (به فرانسه است این کلمه)، برج C، خیابان ۳۳۰ Sparks Street، اوتاوا، انتاریو K1A 0N5، (۶۱۳) ۹۹۰-۲۳۰۹، وب‌سایت (http://www.tc.gc.ca/roadsafety/importation/menu.html)

انتاریو ، کانون قدرت و ثروت در کانادا!

آن چنانکه در متن اشاره رفت سالانه بیش از نیمی از مهاجران به کانادا استان انتاریو کانادا را برای اقامت برمی‌گزینند. سطح بالای درآمد و فرصت‌های اقتصادی قابل توجه برای پیشرفت از ویژگی‌های استان انتاریو به شمار می‌رود. با این حال این همه داستان نیست. برخورداری از یک جامعه چند فرهنگی، پویا و پرانرژی استانداردهای زندگی در این استان را افزایش داده و آن را به محیطی جذاب برای اقامت در کانادا بدل ساخته است.

اگر سؤالی در زمینه استان انتاریو کانادا دارید، با مشاوران ما در میان بگذارید.

جستجوی رشته و دانشگاه درکانادا + پذیرش رایگان

سرچ گوگل جواب نمیده! ابزار قدرتمند اسمارت سرچ را امتحان کنید.

همه آنچه برای انتخاب رشته با توجه به شرایط شما نیاز است را در اسمارت سرچ آماده کرده‌ایم. فقط ۶۰ ثانیه زمان بگذارید، اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید، یک سورپرایز بزرگ خواهید داشت. تمامی رشته های منطبق با شرایط شما را برای تحصیل در کانادا و استرالیا پیدا می کنیم.