استان بریتیش کلمبیا

  • زندگی و اقامت در استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کانادا است که با اقیانوس آرام هم‌مرز است. این استان به‌واسطه زیبایی طبیعی خیره‌کننده‌اش مشهور است. مساحت بریتیش کلمبیا برابر با مجموع اندازه مساحت سه کشور فرانسه، آلمان و هلند است.

مرکز استان بریتیش کلمبیا شهر ویکتوریا و پرجمعیت‌ترین شهر استان شهر ونکوور است که سومین شهر بزرگ کانادا به شمار می‌رود. این استان جمعیت شهری نزدیک به 2.5 میلیون نفر دارد. به‌طور میانگین بیش از 40000 مهاجر از سراسر جهان سالانه به بریتیش کلمبیا آمده‌اند  و مهاجران سهم بالایی از جمعیت استان بریتیش کلمبیا را شکل می‌دهند. پیمایش‌ها نشان می‌دهند بیش از یک‌سوم جمعیت شهر ونکوور از خارج به این شهر آمده‌اند و بزرگ‌ترین جامعه چینی کانادا در استان بریتیش کلمبیا زندگی می‌کنند. فضای پویای بین فرهنگی و کیفیت عالی زندگی، این استان را به شهر مقصد اصلی تازه‌واردان به کانادا تبدیل کرده است.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد زندگی و تحصیل و اقامت در این استان و سایر نقاط کانادا را دارید می توانید با متخصصین اسمارت اپلای تماس بگیرید و از مشاوره آنها بهره مند شوید.

استان بریتیش کلمبیا کانادا - اقامت در استان بریتیش کلمبیا - استان بریتیش کلمبیا

تاریخ استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا تاریخچه‌ای غنی از زندگی بومیان کانادایی دارد. انسان شناسان شواهدی از زندگی بومیان منطقه یافته‌اند که نشان می‌دهد حدود ۱۱۵۰۰ سال قبل انسان‌ها در این منطقه سکونت داشته‌اند. باوجود برخورداری از یک خط ساحلی طولانی، استان بریتیش کلمبیا بالاترین تراکم جمعیت بومی را در خود دارد. هنگامی‌که اروپایی‌ها برای نخستین بار وارد کانادا شدند تقریباً نیمی از کل ساکنان کشور کانادا در استان بریتیش کلمبیا زندگی می‌کردند.

اولین تماس‌های اروپایی‌ها با سرزمین کانادا در اواخر دهه ۱۷۰۰ با ورود کاشفان بریتانیایی، جیمز کوک و جورج ونکوور (که شهر و جزیره ونکوور به نامش نام‌گذاری شد) شروع شد. بعدازاین کاشفان، نوبت به حضور تاجران خز رسید که درنهایت حضور دائمی انگلیسی‌ها در منطقه را رقم زدند. ریشه بسیاری از شهرهای بزرگ کنونی استان بریتیش کلمبیا به فعالیت‌های معطوف به تجارت خز در این مناطق بازمی‌گردد.

در سال 1871 بریتیش کلمبیا به‌عنوان ششمین استان به کنفدراسیون کانادا ملحق شد. به‌مرور استان بریتیش کلمبیا مهاجرانی از سراسر اروپا و همچنین کشورهای چین و ژاپن پذیرفت. با ورود راه‌آهن بین‌قاره‌ای، استان بریتیش کلمبیا از اقتصاد عمدتاً کشاورزی به اقتصاد مبتنی بر جنگلداری و صنایع معدنی توسعه یافت.

بعد از جنگ جهانی دوم، استان بریتیش کلمبیا دوره رشد و توسعه صنعتی را تجربه کرد. این استان با به دست آوردن درآمد بسیار زیاد از صنعت جنگلداری در مدرنیزه کردن اقتصاد خود موفقیت‌های بسیار زیادی به دست آورد. همچنین یک دوره توسعه فرهنگی در بریتیش کلمبیا شکل گرفت. تحت تأثیر این توسعه فرهنگی، ونکوور و ویکتوریا به مراکز فرهنگی تبدیل شدند و نویسندگان، هنرمندان، شاعران، موسیقیدان‌ها و دانشگاهیان جذب این استان شدند.

امروزه بریتیش کلمبیا میزبان بسیاری از صنایع پیشرو در کانادا و یک کیفیت زندگی قابل‌قبول برای ساکنان آن است. شهرهای آن به‌طور مداوم به‌عنوان برخی از بهترین و مناسب‌ترین مکان‌های جهان برای زندگی در نظر گرفته‌شده‌اند. این خصوصیات به ونکوور کمک کرد که برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی 2010 به این استان اختصاص یابد.

دولت استان بریتیش کلمبیا

دولت کانادا بر اساس سیستم فدرال کار می‌کنند و کنترل برخی امور متعلق به دولت ملی در اتاوا است و بقیه موارد تحت کنترل دولت‌های استانی انجام می‌شوند.استان بریتیش کلمبیا دارای پارلمان منتخب دموکراتیک خود ( معروف به مجلس قانون‌گذاری بریتیش کلمبیا) است که در مرکز استان یعنی ویکتوریا است.

85 نماینده به‌عنوان اعضای مجلس قانون‌گذاری (MLA) انتخاب می‌شوند که هرکدام نماینده یک منطقه جغرافیایی هستند.دولت فعلی استان توسط حزب لیبرال بریتیش کلمبیا هدایت می‌شوند ( که وابسته به حزب لیبرال فدرال کانادا نیست).دولت توسط نخست‌وزیر کریستی کلارک اداره می‌شود.بریتیش کلمبیا به‌طور مرتب هر چهار سال یک‌بار انتخابات استانی را برگزار می‌کند.

جمعیت شناسی استان بریتیش کلمبیا

بیش از 4.6 میلیون نفر در این استان زندگی می‌کنند آن‌هم درحالی‌که بیشتر ساکنین این استان در منطقه   Lower Mainland سکنی گزیده‌اند.  نرخ تولد در این شهر برابر با تنها 1.4 کودک متولدشده برای هر زن است که اندکی از نرخ میانگین کانادا که 1.6 است کمتر می‌باشد. این آمار  بدین معنی است که اکثریت افزایش جمعیت در این استان از مهاجرت می‌آید. انتظار می‌رود این روند در آینده نزدیک ادامه یابد و  به سطحی برسد که کل افزایش جمعیت کل در استان از طریق مهاجرت انجام شود. باوجود کسری نیروی کار، استان بریتیش کلمبیا هم‌اکنون به‌طور عمده وابسته به مهاجرانی است که برای کار به کانادا می‌آیند.

این استان به دلیل قرار گرفتن در اقیانوس آرام و درنتیجه نزدیکی آن با آسیا، مدت‌ها است که مهاجران زیادی از آسیا را تجربه کرده است. به‌ویژه کانادایی‌های چینی‌تبار تقریباً 10% جمعیت استان را تشکیل می‌دهند. همچنین گروه‌های جمعیتی  قابل‌توجهی از ژاپنی‌ها، فیلیپینی‌ها و کره‌ای‌ها در این استان زندگی می‌کنند…همچنین تعداد زیادی مهاجر از جنوب آسیا برای زندگی راهی استان بریتیش کلمبیا به‌خصوص شهرهای ونکوور جنوبی و سواری شده‌اند. در شهرهای بریتیش کلمبیا می‌توان نمونه‌های متعددی از افرادی پیدا کرد که یا خودشان مهاجرت کرده‌اند یا دارای اقوام و نزدیکانی هستند که از سرتاسر جهان به این استان مهاجرت کرده‌اند.

فرهنگ استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا دارای فرهنگی است که در بسیاری از جهات از زیبایی طبیعی استان الهام گرفته است. ساکنین بریتیش کلمبیا به داشتن زندگی سالم و فعالیت‌های تفریحی در فضای باز با دوچرخه، اسکی، اسنوبرد، قایقرانی و شنا که همه در این استان فراهم است، مشهور هستند. با برخورداری از یکی از بهترین محیط‌های طبیعی در جهان برای لذت از تفریحات فضای باز، فرهنگ بریتیش کلمبیا از این ثروت خدادادی بهره گرفته و پاسداشت تفریحات سالم از ارکان آن به شمار می‌رود.

فرهنگ بریتیش کلمبیا همچنین به‌طور چشمگیری تحت تأثیر نرخ بالای مهاجرت به این استان است. جوامع انگلیسی، آلمانی، چین، هندی و ژاپنی فضای فرهنگی اجتماعی استان را تحت تأثیر خود قرار داده‌اند. این تأثیرات باعث شده که شهرهایی مانند ونکوور در قالب یک شهر بین‌المللی  از سراسر دنیا به جذب هنر و فرهنگ بپردازند.

اقتصاد و اشتغال و مشاغل مورد نیاز بریتیش کلمبیا

درحالی‌که اقتصاد استان بریتیش کلمبیا به‌طور سنتی تحت تأثیر و تسلط منابع طبیعی قرار داشته است، در دهه‌های اخیر اقتصاد این استان به‌طور قابل‌توجهی متنوع شده است. اکنون این استان اقتصاد گسترده صنعتی و خدماتی دارد. جنگلداری و معدن در کنار ساخت‌وساز صنایع مهم این استان باقی‌مانده‌اند. مخابرات و ارتباطات هم بخش‌های پررونق در حوزه فناوری این استان هستند.

به لطف زیبایی طبیعی گسترده استان بریتیش کلمبیا، گردشگری هم یک منبع قابل‌توجه درآمدی این استان به شمار می‌رود. استان بریتیش کلمبیا دربرگیرنده بخش اعظم کوه‌های راکی، هزاران مایل خط ساحلی و هکتارهای زیادی از فضای سبز محافظت‌شده است. استان بریتیش کلمبیا همچنین دارای بزرگ‌ترین صنعت ماهیگیری در کانادا در کنار گاوداری‌های بزرگ گوشتی و شیرده است. هم‌زمان استان بریتیش کلمبیا سومین تولیدکننده برق‌آبی کانادا و دومین تولیدکننده گاز طبیعی کانادا است. منطقه ونکوور که اکثر اهالی بریتیش کلمبیا در آن زندگی می‌کنند، به یک مرکز مهم مالی، کسب‌وکار و فناوری در این استان تبدیل‌شده است. این شهر مرکز مهم تولید فیلم و محصولات تلویزیونی در آمریکای شمالی است. درواقع به‌عنوان یک مرکز شهری در حال پیشرفت، ونکوور محل شکوفایی صنعت خدمات است.

بریتیش کلمبیا مکانی مناسب برای پیدا کردن شغل در کانادا است. نرخ بیکاری در استان در مقایسه با 30 سال گذشته کاهش‌یافته و به 6.1 درصد رسیده است. بسیاری از این شغل‌های جدید در بخش‌های خدمات یا فناوری قرار دارند. با پیش‌بینی‌های رشد بسیار مثبت برای آینده استان، فرصت‌های شغلی زیادی برای مهاجران در بریتیش کلمبیا در آینده نزدیک وجود خواهد داشت.

استاندارد زندگی در استان بریتیش کلمبیا

این استان به‌واسطه سطح بالای استاندارد زندگی خود مشهور است. شهر ونکوور به‌طور مداوم در بین شهرهای برتر جهان برای زندگی و کار قرار دارد. برای یک مهاجر جدید ونکوور فرصت‌های اقتصادی و  شبکه‌های حمایتی برای شکل‌دهی به یک زندگی آرام و مرفه فراهم می‌کند. به‌طور مشابه شهرهایی مانند ویکتوریا و یا مناطقی مانند کیلوونا چنین موقعیت‌های مشابهی برای شهروندان فراهم می‌کنند.

درحالی‌که هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا اساساً به علت هزینه مسکن جزء بالاترین هزینه‌ها در کانادا به شمار می‌رود، درآمدهای سالیانه هم در این استان به همان نسبت بالا هستند. استان بریتیش کلمبیا دارای حداقل دستمزد اجباری 10.25 دلار در ساعت و دومین نرخ پایین مالیات بر درآمد شخصی در کاناداست. با داشتن مانَک‌های بزرگ محافظت‌شده، دو رشته‌کوه و اقیانوس آرام فرصت‌های تفریحی زیادی برای برخورداری از یک زندگی شاد و سالم در این استان وجود دارند. آخرین پیمایش‌ها نشان می‌دهند امید به زندگی در استان به 82 سال رسیده است.

مسکن و اقامت در استان بریتیش کلمبیا

بازار مسکن در بریتیش کلمبیا کمی گران‌تر از بقیه کانادا است. متوسط قیمت خانه در شهرهای ونکوور و ویکتوریا نسبت به سایر شهرهای این استان بالاتر است. به‌طورکلی در مناطق ونکوور و ویکتوریا 30 الی 60 درصد درآمد خانواده صرف هزینه مسکن می‌شود. قیمت املاک و مستغلات تجاری اما به‌طورکلی به میانگین کشوری نزدیک است. بسیاری از افرادی که به زندگی در منطقه ونکوور علاقه‌مندند، برای مدیریت هزینه‌های زندگی، اقامت در شهرهای هم‌جوار مانند کلونا، کملوپس، ریچموند، سوری، پرنس جورج یا بورنابی را برمی‌گزینند. زندگی در این شهرها امکان زندگی در خانه‌های بزرگ‌تر آن‌هم با هزینه‌های کمتر را برای مهاجران فراهم می‌کند.

همچنین ازآنجاکه تأمین مسکن معمولاً در شهرهای مانند ویکتوریا و ونکوور گران‌تر است، بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند در حومه شهر که در خارج از محدوده شهر واقع‌شده‌اند و مسکن ارزان‌تر است زندگی کنند. حومه شهرها اغلب محله‌های خوب، مدارس، خرید و مراقبت‌های بهداشتی را در نزدیکی امکانات رفاهی شهر فراهم می‌کنند. مسکن در مناطق روستایی می‌تواند حتی ارزان‌تر باشد، اما به‌احتمال‌زیاد به‌وسیله نقلیه برای مسافرت برای رفع نیازهای اساسی خود ازجمله مواد غذایی، کار، مدرسه و مراقبت‌های بهداشتی، به‌احتمال‌زیاد نیاز خواهید داشت.

آموزش در استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا از یک سیستم آموزش عمومی پیشرفته بهره می‌برد. طیف متنوعی از دانشگاه‌های تحقیقاتی مشهور جهان در این استان مستقرند. در کانادا کلیه شهروندان و ساکنین زیر 20 سال حق‌دارند که تا پایان دوره دبیرستان در مدارس دولتی به‌صورت رایگان تحصیل نمایند. در استان بریتیش کلمبیا دانش آموزان در انتخاب محل تحصیل با محدودیت ازنظر فاصله جغرافیایی مواجه نیستند و می‌توانند در هر مدرسه  دولتی که تمایل داشته باشند، به‌شرط وجود جا، به‌صورت رایگان شرکت نمایند. برای نمرات 10،11 و 12 دانشجویان باید آزمون‌های استانی را جهت فارغ‌التحصیلی پاس کنند.

در استان بریتیش کلمبیا، برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند تحصیلات خود را پس از پایان دبیرستان ادامه دهند، بیش از 1900 برنامه در 25 موسسه دولتی شامل 11 دانشگاه، 11 کالج و سه موسسه آموزشی ارائه می‌شود. ساکنین بریتیش کلمبیا به‌طور میانگین 4300 دلار سالانه برای شهریه تحصیل می‌پردازند. بااین‌حال دانشجویان از این شانس برخوردارند که از برنامه‌های کمک‌هزینه دانشجویی، بورسیه و برنامه‌های وام دانشجویی بر اساس شایستگی بهره‌مند شوند.

دانشگاه‌های برتر استان ازجمله دانشگاه بریتیش کلمبیا(UBC)، دانشگاه سیمون فریزر و دانشگاه ویکتوریا یک شبکه تحقیق و توسعه برجسته را شکل داده‌اند که محققان و دانشمندان از سراسر جهان را جذب خودکرده‌اند. دانشگاه بریتیش کلمبیا فارغ‌التحصیلانی داشته که برندگان جوایز نوبل در رشته‌های پزشکی، فیزیک و اقتصاد را به خود اختصاص داده‌اند. این شبکه به‌عنوان یک پایگاه دانش پیشرفته، به اقتصاد استان بریتیش کلمبیا کمک می‌کند تا درصحنه جهانی رقابت کند.

مراقبتهای بهداشتی و پزشکی در استان بریتیش کلمبیا

بر اساس قوانین کانادا، تمامی استان‌ها و قلمروها ملزم به ارائه خدمات درمانی به‌تمامی شهروندان و ساکنان قانونی کانادا هستند. به‌عبارت‌دیگر، اکثر خدمات درمانی پایه در کانادا بدون تحمیل هزینه مستقیم به بیمار ارائه می‌شوند. برخی جراحی‌های خاص از قبیل جراحی زیبایی و برخی خدمات مربوط به مراقب از دندان در کل تحت پوشش این بیمه نیستند.

بریتیش کلمبیا مانند بقیه کانادا، دارای یک نظام مراقبت‌های سلامت سراسری است که از  بودجه عمومی  تغذیه می‌شود. استان بریتیش کلمبیا دارای یکی از پرهزینه‌ترین بخش‌های درمانی و سلامت در بخش عمومی در کانادا است و بیش از 5700 دلار سرانه هزینه سلامت و درمان در این استان است.

مهاجرت به بریتیش کلمبیا

مهاجران، از مهاجران اولیه تا مهاجران امروزی همواره نقش مهمی در تحولات این استان ایفا کرده‌اند. با کاهش نرخ زاد و ولد در استان بریتیش کلمبیا، انتظار می‌رود که این استان برای رشد و توسعه خود در آینده  به مهاجران وابستگی بیشتری پیدا کند.

از همین رو استان بریتیش کلمبیا برای پاسخ به نیازهای خود درزمینهٔ نیروی کار، در قالب برنامه‌های استانی فرایند مهاجرت برای متقاضیان واجد شرایط که می‌خواهند در بریتیش کلمبیا مستقر شوند را بررسی کرده و با گزینش مهاجران واجد شرایط از آن‌ها برای کمک به توسعه استان بهره می‌گیرد.

آب و هوای استان بریتیش کلمبیا

بیشتر اوقات بریتیش کلمبیا تابستان بسیار گرم دارد و درجه حرارت می‌تواند تا بیش از 30 درجه سانتی‌گراد برسد. ونکوور و ویکتوریا به دلیل شرایط آب و هوایی معتدل، مقصدهای محبوب کانادایی‌ها و تازه‌واردان هستند. برخلاف اکثر کانادایی‌ها، مردمان بریتیش کلمبیا در زمستان، برف بسیار کمی را تجربه می‌کنند. بااین‌حال، زمستان می‌تواند تقریباً در تمام قسمت‌های دیگر این استان بسیار سرد باشد، و درجه حرارت ممکن است حتی به پایین‌تر از 20 و گاهی حتی -30 درجه سانتی‌گراد نیز برسد.

شهرهای مهم بریتیش کلمبیا

  • ونکوور

شهر ونکوور بزرگ‌ترین شهر در بریتیش کلمبیا است و به‌طور مداوم در میان سه شهر برتر و قابل زندگی در کل جهان قرار داشته است. درحالی‌که خود شهر دارای جمعیت شش‌صدهزارنفری است، کل کلان‌شهر نزدیک به 2.5 میلیون نفر جمعیت دارد و این شهر را به سومین شهر بزرگ کانادا تبدیل کرده است. این شهر در زمان تأسیس در سال 1886 حدود هزار نفر جمعیت داشت و تا سال 1911 این جمعیت به صد هزار نفر رسید.

ونکوور دارای آب‌وهوایی معتدل است. آب‌وهوای این شهر متفاوت با آب‌وهوای اکثر مناطق کانادا است. ونکوور عموماً زمستان‌های برفی سرد که معمولاً در سایر نقاط کانادا معمول است را تجربه نمی‌کند. در این آب‌وهوای دلپذیر، ونکوور دارای یکی از بزرگ‌ترین پارک‌ها در نوع خود در امریکای شمالی با عنوان پارک استنلی است. آسمان شهر همچنین دارای کوه‌هایی از شمال و اقیانوس آرام در غرب است که باعث ایجاد مناظر و چشم‌اندازهای جذاب معروف می‌شود.

این شهر اغلب به‌عنوان «شهر محلات»  نامیده می‌شود چراکه از مناطق مختلفی تشکیل‌شده که هریک دارای شخصیت و فرهنگ خاص خود هستند. بسیاری از این محلات توسط جوامع مهاجر مانند ایتالیای کوچک، شهر ژاپنی یا بازار پنجابی تمایزیافته‌اند. سایر محله‌های غیربومی مانند گاستاون و گرانویل هم دارای شخصیت منحصربه‌فرد خود هستند

به لطف کیفیت زندگی بالای این شهر، ونکوور یکی از مقصدهای  اصلی مهاجران به کانادا است. نتیجه، جمعیت بسیار متنوعی است که بیش از نیمی از ساکنان به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می‌کنند. درحالی‌که فضای کلی شهر به مهاجران اجازه می‌دهد که فرهنگ خود را حفظ کنند، نوعی فضای چند فرهنگی ناشی از تلفیق و همراهی فرهنگ‌های مختلف کاملاً در شهر به چشم می‌آید. به‌عنوان‌مثال جشنواره بزرگ قایق اژدها  دارای شرکت‌کنندگانی است که بسیاری از آن‌ها چینی-کانادایی نیستند.

شهر ونکوور دارای یک اقتصاد متنوع و مبتنی بر خدمات است. شهر همچنین  نقطه ترانزیتی مهم جهت حمل کالاها از کانادا به اقیانوس آرام است. به‌واقع صادرات کالاها در ونکوور بیشتر از هر بندر دیگر در آمریکای شمالی است.  اخیراً هزینه‌های کم باعث شده تعداد زیادی فیلم و محصولات تلویزیونی در این شهر ساخته شود و ونکوور لقب هالیوود شمالی را از آن خودکرده است. علاوه بر این وجود دانشگاه‌های تحقیقاتی باکیفیت بالا این شهر را به پایگاه بسیاری از صنایع پیشرفته  شامل ارتباطات و مخابرات و طراحی بازی‌های ویدئویی تبدیل نموده است.

  • ویکتوریا

شهر ویکتوریا مرکز استان است و در بخش جنوبی جزیره ونکوور واقع‌شده است. منطقه شهری ویکتوریا نزدیک به 360000 نفر جمعیت دارد که اکثریت آن‌ها در حلقه شهرهای کوچک اطراف مرکز استان زندگی می‌کنند. ویکتوریا با مسافتی کوتاه با کشتی از شهر ونکوور فاصله دارد. دولت، بخش خدمات و صنعت گردشگری کارفرمایان اصلی در شهر ویکتوریا هستند. جزیره ونکوور به لطف آب‌وهوا و محیطی که به‌خوبی محافظت‌شده، از محبوبیت زیادی برای تفریح و اکو توریسم در این شهر برخوردار است. شهر همچنین دارای دانشگاه مشهور ویکتوریا است و دانشجویان، دانشگاهیان و محققان زیادی برای تحصیل علم و پژوهش راهی این شهر شده‌اند.

ویکتوریا همچنین به آب‌وهوای معتدل و طبیعت آرام خود مشهور است. شهر دارای یک محیط فرهنگی و هنری شکوفا است، از میزان جرم و جنایت بسیار کمی برخوردار است و به‌واسطه استانداردهای عالی زندگی شناخته می‌شود.

چگونگی دریافت خدمات فوریتی در بریتیش کلمبیا

اگر در بریتیش کلمبیا اقامت دارید، در شرایط اضطراری با شماره‌گیری 911، شما به اپراتور متصل می‌شوید. او به شما کمک می‌کند و خدمات اضطراری متناسب با نیازتان را به محل شما ارسال خواهد کرد. در موارد غیر اضطراری، اگر فقط به پلیس نیاز دارید، می‌توانید شماره‌های تماس را برای شهرهای بزرگ بگیرید.

پلیس ونکوور: (604) 717-3535

پلیس ویکتوریا: (250) 995-7654

کمیسیون حقوق بشر کانادا: (604) 666-2511 یا 1-800-999-6899

چه چیزهایی را می‌توانید با خود به کانادا بیاورید؟

در مورد بریتیش کلمبیا هم مانند دیگر استان ‌های کانادا مقررات سخت‌گیرانه‌ای مربوط به وارد کردن غذا، الکل، محصولات نیکوتین‌دار، گیاهان، حیوانات، اتومبیل‌ها و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از مشکلات، از قبل مطمئن شوید که چه چیزی از لوازمتان جزو موارد مجاز یا ممنوعه کانادا هستند و همچنین رویکردهای قانونی که باید برای وارد کردن موارد خاصی به کشور انجام دهید را بررسی کنید.

جمع بندی: جذابیت های تحصیل در جذاب ترین استان کانادا

قصد شما تحصیل باشد و یا قصد اقامت دائم در کانادا را داشته باشید، بریتیش کلمبیا یکی از بهترین انتخاب های پیش روی شما خواهد بود. استانی با ویژگی های متفاوت آب و هوایی که میزبان بهترین دانشگاه های کاناداست. در عین حال وجود صنایع قدرتمند کانادا در این استان باعث می شود زمینه های شغلی قابل توجهی برای فارغ التحصیلان در این استان وجود داشته باشد.
اگر برای تحصیل در استان بریتیش کلمبیا نیازمند اطلاعات بیشتری هستید می توانید از موتور جستجوی اسمارت اپلای استفاده کنید و یا در تماس با متخصصین مهاجرت به کانادا در اسمارت اپلای اطلاعات لازم را از آنها بدست بیاورید.

جستجوی رشته و دانشگاه درکانادا

کاملا منطبق با نمره زبان و بودجه شما

ابتدا ظرف چند کلیک ساده شرایط اولیه مورد نظر خودتان را ثبت کنید و دکمه سرچ را بزنید. تمامی رشته های منطبق با شرایط شما برایتان لیست می شود. هر کدام را تمایل داشتد انتخاب و برای آن اقدام می کنید. کاملا رایگان و بسیار راحت و کاربردی از طریق پلت فرم هوشمند اسمارت اپلای!

اسمارت اپلای