استان نوا اسکوشیا

 • استان نوا اسکوشیا ؛ زندگی و اقامت

در ساحل شرقی کانادا، منطقه‌ای واقع شده که بیش از ۳٬۸۰۰ جزیره ساحلی را در کنار خود دارد. یکی از چهار استان اتنلانتیکی کانادا است و تقریباً یک میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند. صحبت از استان نوا اسکوشیا است جایی  که یکی از نخستین منزلگاه‌های بومیان کانادا بوده است. شهر زیبای هالیفکس  Halifax  بزرگ‌ترین شهر و مرکز این استان به شمار می‌رود و دارای جمعیتی بالغ بر ۴۰۰٬۰۰۰ نفر است. هالیفکس همچنین یکی از بندرهای مهم کانادا و دروازه اصلی اقیانوس اطلس است.

در دوره‌هایی که اکثر مردم با قایق به کانادا می‌آمدند هالی فکس مکانی بود که تقریباً تمام مهاجران به کانادا در ابتدا به آن وارد می‌شدند. به واقع این شهر زیبا از نخستین مقاصد مهاجرت به کانادا به شمار می‌رفت. همچنین قدیمی‌ترین جامعه آفریقایی -کانادایی در استان نوااسکوشیا زندگی می‌کنند.

استان نوااسکوشیا کانادا - استان نوااسکوشیا - زندگی در استان نوااسکوشیا

تاریخ استان نوا اسکوشیا کانادا

قدمت زندگی در نوا اسکوشیا به ۱۱٬۰۰۰ سال قبل باز می‌گردد؛ زمانی که بومیان اولیه منطقه وارد نوا اسکوشیا شدند. برخی از نوادگان این افراد اعضاء قوم میکماک  Mi’kmag بودند که هنوز هم نقش مهمی در تحولات نوا اسکوشیا بازی می‌کنند. اولین اروپایی‌های وارد شده به نوا اسکوشیا وایکینگ‌ها بودند که تصور می‌شود حدود سال ۹۹۰ پس از میلاد مسیح به این منطقه پا گذاشتند.

عملاً تا حدود ۵۰۰ سال بعد پای کس دیگری به این منطقه باز نشد تا آنکه دریانورد مشهور ایتالیایی جان کابوت John Cabot در سال ۱۴۹۷ وارد کیب برتون Cabe Breton شد. اقامت اروپایی‌ها در استان نوا اسکوشیا تقریباً ۱۰۰ سال بعد با اقامت فرانسوی‌ها در بندر رویال آغاز شد.

از روزهای ابتدایی قبل از شکل‌گیری کانادا به عنوان یک کنفدراسیون مستقل، نوا اسکوشیا مقصدی برای مهاجران از مناطق مختلف دنیا بود. هنگام پیوستن این استان به استان‌های نیوبرانزویک، انتاریو و کبک برای تشکیل کنفدراسیون کانادا در سال ۱۸۶۷، اقوام و مردمانی بافرهنگ‌های متفاوت در این استان زندگی می‌کردند. این روند همچنان تداوم داشته چراکه در طول تمامی سال‌ها، بسیاری از تازه‌واردان به کانادا شهر هالیفیکس را به عنوان محل سکونت خود انتخاب می‌کنند.

یک نکته جالب در مورد این استان ، ایفای نقش تاریخی مردمان آن پس از دو فاجعه ماندگار در تاریخ جهان است. هنگامی که کشتی افسانه‌ای تایتانیک در سفر اول خود در سال ۱۹۱۲ غرق شد، بسیاری از کشتی‌های نجات از بندر هالیفیکس برای نجات مسافران کشتی عازم شدند. همچنین، بعد از حادثه یازده سپتامبر، ساکنان هالیفکس نقش کلیدی در واکنش به آن واقعه ایفا کردند و بسیاری از هواپیماها که قادر به فرود در ایالات متحده نبودند در فرودگاه بین المللی هالیفکس فرود آمدند.

در آن زمان مردمان استان و به ویژه ساکنان هالیفکس که مشهور به مهمان نوازی هستند، درهای خانه‌های خود را برای مسافران باز کردند و از مسافران در خانه‌های خود پذیرایی نمودند.

جمعیت شناسی استان نوا اسکوشیا کانادا

نوا اسکوشیا با حدود یک میلیون نفر جمعیت، یکی از کم جمعیت‌ترین استان‌های کانادا به شمار می‌رود. با این حال به دلیل مساحت اندک نوا اسکوشیا، این استان پس از جزیره پرنس ادوارد دارای دومین تراکم جمعیت بالا در میان استان‌های کانادا است. بخش عمده‌ای از اهالی نوااسکوشیا در هالیفکس و حومه آن زندگی می‌کنند.

اسم نوااسکوشیا از زبان لاتین می‌آید و به معنی «اسکاتلند جدید» است. از این رو جای تعجب نیست که بزرگ‌ترین گروه قومی که در این استان یافت می‌شود اسکاتلندی‌ها هستند و بسیاری از ساکنان این استان ریشه اسکاتلندی دارند. در این استان همچنین جوامع بزرگ ایرلندی، فرانسوی،عربی،آلمانی،هلندی و چینی هم زندگی می‌کنند. با توجه به روند نزولی نرخ  رشد جمعیت در این استان،  این استان ناگزیر از آن خواهد بود، رشد و پیشرفت این استان را از طریق ورود نیروهای مهاجر تداوم بخشد.

دولت نوا اسکوشیا کانادا

دولت کانادا به صورت فدرالی اداره می‌شو‌د. کنترل برخی امور در اختیار دولت ملی در اوتاوا است و سایر موارد تحت کنترل دولت‌های استانی است. نوا اسکوشیا دارای پارلمان منتخب دموکراتیک خود معروف به مجلس قانون‌گذاری نوا اسکوشیا است که در مرکز استان هالیفکس قرار دارد. ۵۲ نماینده عضو این پارلمان هستند و به نمایندگی از مناطق مختلف جغرافیایی استان برای حضور در پارلمان برگزیده شده‌اند. دولت فعلی استان توسط حزب لیبرال نوا اسکوشیا به رهبری نخست وزیر استفان مک نیل اداره می‌شود که از اکتبر ۲۰۱۳ تا به امروز مشغول فعالیت است.

فرهنگ استان نوا اسکوشیا کانادا

نوا اسکوشیا به واسطه فرهنگ صمیمی و گرم ساکنانش شهرت دارد. ریشه‌های سنتی فرهنگ ساکنان این استان همچنان پررنگ است. فرهنگ استان تحت تأثیر جوامع فرهنگی مختلف، از جمله اسکاتلندی‌ها، فرانسوی‌ها، گالیکی‌ها، میکماک‌ها و آفریقایی‌های نوا اسکوشیا می‌باشد. ترکیب آمیزه‌های این فرهنگ‌های مختلف با یکدیگر به شکل گیری یک فرهنگ متمایز  برای اهالی نوا اسکوشیا انجامیده است.

نوا اسکوشیا هم‌زمان دارای فرهنگی مدرن و از حیث فعالیت‌های هنری  پررونق است. به عنوان نمونه موسیقی سلتی محبوبیتی ویژه در این منطقه دارد و نوازندگانی مشهوری مانند ناتالی مک مستر Natalie McMaster و خانواده رانکین Rankin Family  در این استان زندگی می‌کنند. اجراهای موسیقی مدرن و صحنه‌های اجرای تئاتر در هالیفکس پر رونق هستند. بسیاری از نمایش‌های تولید شده در این استان به شهرت بین‌المللی رسیده‌اند.

اقتصاد و اشتغال در نوا اسکوشیا کانادا

نوا اسکوشیا دارای اقتصادی است بسیار متنوع که بخش‌های خدمات، تولید و معدن این استان از رونق خاصی برخوردارند.  بطور سنتی،اهالی استان نوا اسکوشیا از طریق ماهیگیری در اسکاتین شلف Scotian Shelf امرار معاش می‌کنند. با این حال متأسفانه منابع ماهی در سال‌های اخیر در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند و این موضوع به شدت بر صنعت ماهیگیری این استان تأثیر گذارده است.

اخیراً اقتصاد استان نوا اسکوشیا بطور موفقیت آمیزی متنوع شده است. این موضوع به کمک بسیاری از کسانی آمده که با کاهش رونق ماهیگیری شغل خود را از دست داده بودند. این افراد از این شانس برخوردار شده‌اند که در صنایع در حال رشد استان نوا اسکوشیا شغل‌های جدیدی به دست آورند. این رونق شغلی در سپتامبر ۲۰۰۶، باعث شد برای اولین بار در تاریخ استان نرخ بیکاری به کمتر از نرخ میانگین کانادا برسد.

شهر هالیفکس به عنوان یک کلان شهر، میزبان صنایع و مشاغل گسترده ای است و قلب اقتصاد بخش آتلانتیک کانادا محسوب می‌شود. استان نوا اسکوشیا دارای بخش جنگلداری بسیار پیشرفته درکنار بخش کشاورزی بسیار تجاری و مدرن است.

همچنین تولید زغال سنگ در استان اخیراً رونق ویژه‌ای یافته است. نوا اسکوشیا اخیراً شروع به بهره بردن از اکتشافات گسترده نفت و گاز در دهه‌های  گذشته نموده است. اولین تولید تجاری نفت در نزدیکی جزیره سابل در سال ۱۹۹۱ انجام شد. از آن زمان تا به امروز، درآمد نفت و گاز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. این موضوع به تحول در اقتصاد استان نوا اسکوشیا کمک ویژه ای نموده است.

صنعت گردشگری همچنین یکی از ارکان اقتصاد استان نوااسکاشیا به شمار می‌رود. تقریباً هر سال دو میلیون گردشگر به نوا اسکوشیا می‌آیند که بخش قابل توجهی از این افراد را توریست‌های خارجی تشکیل می‌دهند.

یافتن شغل در استان نوا اسکوشیا کانادا

 • برای ارزشیابی و معادل‌سازی مدارک تحصیلی خود طبق استانداردهای کانادا اقدام کنید. برای این منظور به مرکز ارزشیابی مجوزهای بین المللی کانادا www.cicic.ca مراجعه کنید.
 • اگر شما یک تاجر هستید، باید صلاحیت شما برای انجام امور تجاری در استان نوا اسکوشیا تائید شود. برای صدور گواهینامه تجاری از  شرکت Red Seal که یک سازمان گواهی صدور گواهینامه در سراسر کشور است به وب‌سایت red-seal.ca مراجعه کنید.
 • در صورت نیاز به افزایش مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی در کلاس‌های زبان ثبت نام کنید.

نکات مهم در مورد مسائل مالی در نوا اسکوشیا

 • به محض ورود یک حساب در یک بانک محلی یا موسسه مالی افتتاح کنید. بانک‌های محبوب در کانادا شامل HSBC، بانک اسکاتیا، بانک سلطنتی کانادا (RBC)، بانک مونترال (BMO)، TD Canada Trust، بانک مرکزی امپریال کانادا (CIBC)، بانک ملی کانادا و بانک Desjardins هستند. با جستجو در اینترنت می‌توانید اطلاعات تماس را برای این بانک‌ها پیدا کنید، یا به یک شعبه محلی بروید و اطلاعات مورد نظرتان را  از آن‌ها بخواهید.
 • برای اطلاعات کلی درباره امور بانکی و مالی در انتاریو و بقیه کانادا، از وب‌سایت انجمن بانکداران کانادا دیدن کنید:  www.cba.ca
 • پول کانادا متشکل از سنت و دلار می‌باشد. ۱ دلار کانادا معادل ۱۰۰ سنت است.
 • سکه‌های ۱ سنت (۰٫۰۱ دلار) به نام “پنی” وجود دارند که در معاملات تجاری دیگر استفاده نمی‌شوند.
 • ۵ سنت (۰٫۰۵ دلار) به نام “نیکل”
 • ۱۰ سنت (۱۰ دلار) به نام “دایم”
 • ۲۵ سنت (۰٫۲۵ دلار)
 • ۱ دلار (۱٫۰۰ دلار) به نام “لونی”
 • یک سکه دو دلار (۲٫۰۰ دلار) به نام “تونی” که معادل دو لونی ارزش دارد.
 • صورت‌حساب یا پول کاغذی در حدود پنج دلار ($ ۵٫۰۰)، ده دلار ($ ۱۰٫۰۰)، بیست دلار ($ ۲۰٫۰۰)، پنجاه دلار ($ ۵۰٫۰۰) و یک صد دلار ($ ۱۰۰٫۰۰) در آلبرتا یافت می‌شود.
 • برای آگاهی از نرخ برابری پول کشورتان با دلار کانادا، با یک نماینده از یک بانک محلی صحبت کنید یا از این وب‌سایت رایج ارز یعنی xe.com بازدید کنید.
 • اگر فرزندان زیر ۱۸ سال دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت تسهیلات مالی کانادا باشید. برای دریافت اطلاعات، به وب‌سایت “آژانس درآمد کانادا”    یعنی cra-arc.gc.ca مراجعه کنید یا با شماره تلفن رایگان ۱-۸۰۰-۹۵۹-۲۲۲۱  تماس بگیرید.

استاندارد زندگی در نوا اسکوشیا

در آمد متوسط مردمان نوا اسکوشیا یکی از بالاترین نرخ‌های در آمد در استان‌های دریایی است. درآمد میانگین خانواده‌ها در نوا اسکوشیا ۶۷٬۹۱۰ دلار است. برای منطقه هالیفکس میانگین درآمد خانواده‌ها کمی بالاتر  و ۸۰٬۴۹۰ دلار است. این رقم بالاتر از نرخ متوسط درآمد در کانادا است.

با این حال هزینه زندگی در نوا اسکوشیا بسیار مقرون به صرفه است و پایین‌تر از نرخ میانگین هزینه‌ها در کانادا می‌باشد. با وجود نرخ بالای متوسط حقوق در استان،اهالی نوا اسکوشیا می‌توانند استاندارد زندگی بسیار بالایی داشته باشند. مالیات بر درآمد شخصی استان هم تقریباً ۱۵٫۸% است.

مسکن و اقامت در استان نوا اسکوشیا

یکی از عناصر کلیدی  زندگی کم هزینه در نوا اسکوشیا مسکن ارزان قیمت در این استان است. قیمت متوسط برای خرید خانه در منطقه هالیفکس تنها ۲۸۱٬۰۰۰ دلار است، در حالی که انتظار می‌رود که یک خانه باکیفیت مشابه در برخی از شهرهای بزرگ دیگر کانادا تا دو برابر این مبلغ، قیمت داشته باشد؛ بنابراین مسکن با قیمت مناسب و مقرون به صرفه در دسترس ساکنان استان قرار دارد. متوسط درصد درآمد خانوار که برای تهیه مسکن هزینه می‌شود، در این استان یکی از کمترین رقم‌ها در کشور است. این رقم بسته به نوع خانه بین ۲۱ تا ۳۲ درصد متغیر است.

آموزش در استان نوا اسکوشیا کانادا

کلیه کانادایی‌های زیر ۲۰ سال حق دارند که تا پایان دوره متوسطه از سیستم آموزش رایگان که توسط دولت استانی ارائه می‌شود بهره‌مند شوند. دولت استان نوا اسکوشیا تحصیلات رایگان را از مهدکودک تا سال ۱۲ متوسطه به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌کند؛ مانند سایر بخش‌های دولتی در کانادا تمام معلمان سیستم آموزشی عمومی در استان نوا اسکوشیا دارای مدرک دانشگاهی  هستند. این معلمان در قالب یک سیستم آموزش پیشرفته معلمان تعلیم دیده‌اند و از یک برنامه درسی تنظیم شده استانی پیروی می‌کنند.

استان نوا اسکوشیا دارای یک سیستم جامع آموزش پس از دوره متوسطه است که شامل دانشگاه‌ها، کالج‌های فنی و حرفه‌ای و برنامه‌های کار آموزی می‌باشد. شهریه دوره کارشناسی در استان نوا اسکوشیا بالاترین میزان نسبت به استان‌های دیگر کانادا است و حدوداً به‌طور متوسط برابر ۵٬۵۰۰ دلار در سال است.

مؤسسات آموزش پس از دوره متوسطه در استان نوا اسکوشیا طیف کاملی از برنامه‌ها را از طریق ۱۱ دانشگاه و ۱۳ کالج حرفه‌ای ارائه می‌دهند. از جمله این‌ها می‌توان به دانشگاه دالهاوزی،دانشگاه کالج کینگز، دانشگاه سنت مری، دانشگاه مانت سنت وینسنت و کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا اشاره کرد که همگی در شهر هالفیکس قرار دارند. همچنین دانشگاه‌های سنت آن و دانشگاه کیپ برتون  در شهر سیدنی هم از دانشگاه‌های مطرح استان نوا اسکوشیا قرار دارند.

سال تحصیلی برای تمام سطوح تحصیلی در ماه سپتامبر آغاز می‌شود و در ماه ژوئن برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه و تا آوریل برای دانشجویان دانشگاه و دانشجویان پایان می‌یابد. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و تعطیلات بهار در مارس یا آوریل است.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر  در مورد ثبت نام، با مقامات مدرسه محلی در محله خود تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید: www.ednet.ns.ca

گرفتن گواهینامه رانندگی در نوا اسکوشیا

اگر در حال برنامه‌ریزی برای اجاره، قرض گرفتن یا خرید یک ماشین هستید، باید یک گواهینامه رانندگی رسمی نوا اسکوشیا را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید این وب‌سایت را چک نمایید: www.novascotia.ca/sns/rmv/licence

خدمات پزشکی و درمانی در استان نوا اسکوشیا

طبق قانون کانادا، همه استان‌ها و مناطق باید به تمام شهروندان و ساکنان قانونی کانادا خدمات درمانی سراسری با بودجه عمومی ارائه دهند. به عبارت دیگر بیشتر خدمات سلامتی و درمانی پایه در کانادا بدون پرداخت هزینه مستقیم به بیمار ارائه می‌شوند. برخی از اقدامات پزشکی غیرضروری همچون جراحی زیبایی عمومی و برخی عمل‌های جراحی برای مراقبت از دندان تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی‌گیرند. با این حال لیست خدمات تحت پوشش بیمه از یک استان به استان دیگر متفاوت است.

استان نوا اسکوشیا هم مانند سایر استان‌های کانادا، سیستم درمانی فراگیر دارد که از بودجه عمومی تغذیه می‌شود. بر اساس برنامه سلامت استان نوا اسکوشیا، کلیه خدمات پزشکی ساکنان استان که در مطب پزشک، خانه یا بیمارستان مورد نیاز است در اختیار افراد قرار داده می‌شود .

آن‌ها که قصد اقامت در این استان را دارند باید به محض ورود برای دریافت مزایای بیمه خدمات درمانی نوا اسکوشیا (MSI) ثبت نام کنند. ساکنان جدید می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست، با اداره ثبت شرکت MSI تماس بگیرند: (902) 496-7008 یا خط رایگان در نیوا اسکاتالیا: 1-800-563-8880 آدرس پستی: صندوق پستی 500، Halifax NS B3J 2S1

آدرس محل: 230 Brownlow Ave، Dartmouth، NS

مهاجرت به استان نوا اسکوشیا کانادا

مهاجرت از گذشته تا امروز و البته برای آینده استان نوا اسکوشیا همواره مهم بوده و خواهد بود. هرساله نزدیک به ۲۵۰۰ مهاجر در استان نوا اسکوشیا  سکونت می‌یابند؛ رقمی که این استان قصد دارد در آینده افزایش دهد. استان نوا اسکوشیا با سرعت بخشیدن به برنامه‌های خود از طریق برنامه نامزدی نوا اسکوشیا به جذب مهاجران ماهر که مایل به اقامت در استان هستند کمک می‌کند.

برنامه جذب مهاجر این استان در شاخه‌های گوناگون دنبال شود. جذب نیروی کار ماهر،سرمایه‌گذاران و افرادی که نزدیکانشان در این استان زندگی می‌کنند از جمله این برنامه‌ها هستند. اخیراً استان نوا اسکوشیا تلاش بسیار زیادی از خود نشان داده تا دانشجویان بین المللی فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های استان را برای ماندن و مشغول به کار شدن در این استان تشویق کند.

شهر اصلی استان نوا اسکوشیا کانادا

هالیفکس

هالیفکس نه تنها مرکز استان نوا اسکوشیا است بلکه به عنوان مرکز اقتصادی منطقه آتلانتیک کانادا عمل می‌کند. جمعیت هالیفکس بالغ بر ۴۰۰٬۰۰۰ نفر است. این شهر از دیرباز یکی از مهم‌ترین بنادر کانادا به ویژه برای مهاجران جدید بوده است. اسکله ۲۱ هالیفکس که زمانی اصلی‌ترین نقطه ورود تازه واردان به کانادا بوده،اکنون به یک موزه تبدیل شده است.

به عنوان شهر مرکز استان، دولت در همه سطوح یک کارفرمای مهم در منطقه هالیفکس به شمار می‌رود. در کنار دفاتر دولت نوا اسکوشیا،هالیفکس همچنین محل فعالیت‌های مرکزی وزارت دفاع ملی کانادا است. یکی دیگر از کارفرمایان بزرگ این شهر سازمان بندر هالیفکس است. فراموش نکنیم که هالیفکس یکی از مهم‌ترین بنادر در آمریکای شمالی است. هالیفیکس مانند هر شهر بزرگ مدرن محل صنعت پر رونق خدمات  و بسیاری از شرکت‌های بخش خصوصی است. با رشد تولید نفت و گاز دریایی، این بخش هم به یک کارفرمای مهم در نوا اسکوشیا تبدیل شده است.

اطلاعات عمومی درباره استاناستان نوا اسکوشیا کانادا

وب‌سایت رسمی مهاجرت استانی: www.novascotiaimmigration.com

وب‌سایت رسمی برای شهرستان پایتخت هالیفکس: www.halifaxinfo.com

وب‌سایت رسمی برای شهر سیدنی، کیپ برتون: www.sydney.capebretonisland.com

خدمات اضطراری در نوا اسکوشیا

در شرایط اضطراری با شماره گیری ۹۱۱، شما به اپراتور متصل می‌شوید و او به شما کمک می‌کند تا خدمات اضطراری متناسب با نیازتان به محل شما ارسال شود.

در موارد غیر اضطراری، اگر فقط به پلیس نیاز دارید، می‌توانید شماره‌های تماس را برای شهرهای بزرگ در زیر پیدا کنید.

پلیس هالیفاکس: (۹۰۲) ۴۹۰-۵۰۱۶

سیدنی، پلیس کیپ برتون: (۹۰۲) ۵۶۳-۵۱۰۰

شمال سیدنی: (۹۰۲) ۷۹۴-۱۲۵۴

خلیج گلاس: (۹۰۲) ۸۴۲-۱۰۰۱

چه چیزهایی را می‌توانید با خود به کانادا بیاورید؟

در مورد استان نوااسکوشیا هم مانند دیگر استان ‌های کانادا مقررات سختگیرانه‌ای مربوط به وارد کردن غذا، الکل، محصولات نیکوتین‌دار، گیاهان، حیوانات، اتومبیل‌ها و سایر محصولات وجود دارد. برای جلوگیری از مشکلات، از قبل مطمئن شوید که چه چیزی از لوازمتان جزو موارد مجاز یا ممنوعه کانادا هستند، و همچنین رویکردهای قانونی که باید برای وارد کردن موارد خاصی به کشور انجام دهید، را بررسی کنید.

 • برای آگاهی از مقررات مربوط به حیوانات و مواد غذایی، با مراکز زیرتماس بگیرید:
 • آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا، بخش بهداشت حیوانات و کشاورزی کانادا، به آدرس Camelot Drive59، نیپین، انتاریو K1A 0Y9، (613) 252-2342 (خروج: 4629)، وبسایت (http://www.inspection.gc.ca/english/toce.shtml )

جمع بندی: تلفیق طبیعت با کارآفرینی و هنر

استان نوا اسکوشیا از هر جهت استانی است منحصر به فرد. هم از زیبایی‌های طبیعی به غایت بهره مند است و هم توسعه صنایع گوناگون و کسب و کارهای موفق به رشد اشتغال و صنعت در آن انجامیده است. هم‌زمان این استان مرکزی برای تحصیل و فرهنگ است. این شهر دارای تعداد زیادی موسسه آموزشی و دانشگاه مطرح است. هالیفکس دارای یک جامعه هنری قدرتمند است و در سال‌های اخیر پرورش دهنده موسیقی‌دانان برتر کانادا بوده است.

استان نوا اسکوشیا در سال‌های اخیر به عنوان مرکزی برجسته در صنعت سینمای کانادا نقش آفرین بوده است. در عین حال با وجود برنامه جذب نیروی مهاجر به این استان کم جمعیت، بسیاری از جویندگان کار و تحصیل این استان را برای ادامه زندگی خود انتخاب می‌کنند.

اگر سؤالات بیشتری درباره زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا دارید، با مشاوران ما تماس بگیرید.

جستجوی هوشمند رشته و دانشگاه با اسمارت اپلای

۶۰ ثانیه زمان بزار

کار با اسمارت اپلای ساده ست. ۱- ظرف ۶۰ ثانیه اطلاعات مورد نیاز رو از شما می گیریم. ۲- تمامی دانشگاه ها و کالج هایی که می تونید در اونها درس بخونید رو برای شما پیدا می کنیم. ۳- تیم حرفه ای ما در اسمارت اپلای به صورت رایگان برای شما پذیرش خواهند گرفت.

اسمارت اپلای