تحصیل روانشناسی کانادا

رشته روانشناسی در کانادا

( Psychology field in Canada)

تقریباً همهٔ ما دورادور با رشته روانشناسی آشنا هستیم. سیر بحران‌هایی که امروزه زندگی‌ها را تحت تأثیر خود قرار داده، باعث شده است تا رشته روانشناسی پررنگ‌تر از قبل شود. متقاضین تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های خارج به‌ویژه کانادا روزبه‌روز در حال افزایش است. روانشناسی یکی از رشته‌های پرمتقاضی در دانشگاه ‌های کانادا است. اگر به اپلای رشته روانشناسی در کانادا فکر می‌کنید، باید اطلاعات کافی در این حوزه داشته باشید.

اول از همه باید بدانید چه شرایط و مدارکی برای اپلای روان‌شناسی لازم است. نکتهٔ بعدی اینکه کدام دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل روانشناسی مناسب‌تر هستند. گرایش‌های این رشته در دانشگاه‌ها چیست؟ طول دوره، شهریه و درآمد رشته روانشناسی در کانادا به چه صورت است.

در این مقاله سعی ما بر این است که اطلاعات اولیه و لازم را در خصوص تحصیل در رشته روان‌شناسی در دانشگاه‌های کانادا، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اگر مایل به تحصیل در این رشته هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

ویدئوهای‌ پربازدید:

جست و جوی شغل

گرایش های رشته روانشناسی در کانادا

خوشبختانه گرایش‌های فراوانی در رشته روانشناسی وجود دارد. همین امر باعث شده تا دانشجوها انتخاب بیش‌تری داشته باشند. آن‌ها می‌توانند موضوع موردعلاقهٔ خود را به‌راحتی انتخاب کرده و در گرایش مدنظر به تخصص برسند. برخی از زیرشاخه‌های این رشته در قسمت زیر ذکر شده‌اند:

 • روانشناسی بالینی (ارزیابی و درمان اختلالات احساسی، ذهنی و رفتاری افراد)؛
 • روانشناسی شناختی و ادراکی (مطالعهٔ افکار و خاطرات فرد)؛
 • مشاوره (مشاوره با افراد، گروه‌های دارای مشکلات خاص در مدارس و بیمارستان‌ها)؛
 • روانشناسی تربیتی (مطالعه دربارهٔ نحوهٔ انجام آموزش و یادگیری)؛
 • روانشناسی تجربی (جمع‌آوری اطلاعات دربارهٔ واکنش انسان‌ها و حیوانات به محیط اطراف و دسترسی به نتایج خاص)؛
 • روانشناسی سلامت (مطالعه و تحقیق دربارهٔ دلایل مختلف بیماری و ارزیابی راه‌های مؤثر برای کنترل بیماری)؛
 • روانشناسی مدرسه (مشاوره با دانش‌آموزان، اولیا و کارکنان مدرسه)؛
 • روانشناسی ورزشی (افزایش تمرکز، انگیزه و روحیهٔ ورزشکاران از طریق صحبت و مشاوره)؛
 • روان‌شناسی عصب‌شناسی (مطالعه دربارهٔ ارتباط بین سیستم‌های مغزی و رفتاری فرد).

شرایط تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

خب، قبل از هر موردی بهتر است برویم سراغ شرایط تحصیل رشته روانشناسي در کانادا. تحصیل روانشناسی هم مثل هر رشتهٔ دیگری شرایط خودش را دارد.

تدریس این رشته در کانادا به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صورت می‌گیرد؛ بنابراین، تسلط به یکی از این دو زبان الزامی است. نمرات بالا در سوابق آکادمیک تأثیر مثبتی در روند درخواست خواهد داشت. هرچه نمرات شما بالاتر باشد، شانس دریافت پذیرش در دانشگاه کانادا نیز بیش‌تر می‌شود.

برای آنکه بتوانید در مقطع لیسانس رشته‌ی روان‌شناسی در کانادا مشغول به تحصیل شوید، باید دورهٔ دبیرستان را تمام کرده باشید. در مقطع کارشناسی، در دروسی مثل زبان انگلیسی، ریاضیات و زیست‌شناسی نمرهٔ قابل‌قبولی را دریافت کرده باشید. میزان این نمره در هر دانشگاه متفاوت است اما به‌طور متوسط، نباید از ۱۵ کم‌تر باشد. حداقل معدل پذیرش در دوره‌های کارشناسی روان‌شناسی در کانادا معمولاً معدل B- است.

برای تحصیل در کانادا در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته‌ی روان‌شناسی نیز به مدرک لیسانس یا فوق‌لیسانس نیاز خواهید داشت. حداقل معدل پذیرش در دوره‌های ارشد روانشناسی در کانادا معمولاً B و دکتری A- است.

البته، موارد دیگری همچون سوابق پژوهشی، سوابق کار با اساتید، انجام پروژه‌های مرتبط با رشته‌ی روان‌شناسی، دریافت توصیه‌نامه  تحصیلی و همچنین ارائهٔ انگیزه نامه تحصیلی یا SOP خوب هم ضرورت دارند.

مدارک لازم برای اپلای روانشناسی در کانادا

حالا نوبت این است که بدانیم برای دریافت پذیرش رشته روانشناسی در کانادا به چه مدارکی نیاز داریم.

مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هرکدام مدارک جداگانه را می‌خواهند. به همین دلیل، ما در ادامه مدارک لازم برای اپلای رشته روانشناسی را به تفکیک هر مقطع معرفی کرده‌ایم.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش روانشناسی در کانادا

 • کارشناسی

مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی با ریزنمرات؛

کسب حداقل معدل B؛

مدرک آزمون زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک حداقل ۶٫۵، تافل iBT ۹۰-۱۰۰) برای اثبات مهارت‌های زبانی.

 • کارشناسی ارشد

مدرک لیسانس؛

مدرک آزمون زبان؛

انگلیسی (آیلتس آکادمیک ۶٫۵-۷، تافل iBT ۹۰-۱۲۰) برای اثبات مهارت‌های زبانی؛

کسب معدل ۷۵ الی ۸۰درصد؛

توصیه‌نامه؛

انگیزه‌نامه؛

معرفی‌نامه.

 • دکتری

مدرک فوق‌لیسانس با معدل بالای A-؛

مدرک آزمون زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک ۷٫۵ با حداقل ۷ در هر مهارت یا تافل ۹۷ و PTE ۷۳ ) برای اثبات مهارت‌های زبانی؛

توصیه‌نامه؛

انگیزه‌نامه؛

معرفی‌نامه.

برخی از دانشگاه‌ها که رنکینگ بالاتری دارند، ممکن است برای پذیرش، به نمرهٔ زبان و معدل بالاتری نیاز داشته باشند.

رشتــــــه یا دانشگــــــــاهی که به‌دنبال آن هستید را جستجو کنید.

  دانشگاه های برتر برای تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا

  اگر قصد دارید در رشته روانشناسي در کانادا تحصیل کنید، احتمالاً دوست دارید بدانید که کدام دانشگاه‌ها در کانادا برای تحصیل روانشناسی بهتر و مناسب‌تر هستند. همانطورکه می‌دانید، در هر دانشگاه اغلب یک رشته بهتر تدریس می‌شود. برای مثال، برخی دانشگاه‌ها رشتهٔ پزشکی را بهتر از رشته‌های مدیریت تدریس می‌کنند. برخی دیگر، در آموزش کشاورزی مناسب‌تر هستند.

  مطمئناً برخی دانشگاه‌های کانادا نیز رشته‌ی روان‌شناسی را بهتر از سایر دانشگاه‌ها آموزش می‌دهند. ما در ادامه لیستی را از بهترین دانشگاه‌های کانادا در رشته‌ی روانشناسی معرفی می‌کنیم.

  تحصیل روانشناسی در دانشگاه تورنتو کانادا

  دانشگاه تورنتو کانادا-

  دانشگاه تورنتو که در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده است، یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه ‌های کانادا است. این دانشگاه که از نظر نام و آوازه، همواره در رتبه‌های بالا قرار دارد، یکی از مراکز تحقیقاتی پیش‌رو در جهان به شمار می‌رود.

  گفتنی است که دانشگاه تورنتو در تدریس رشته‌ی روانشناسی، سابقهٔ طولانی و درخشانی دارد. تدریس این رشته درحقیقت به کمک فردی به نام J. Mark Baldwin، بنیان‌گذار دهمین آزمایشگاه روانشناسی در آمریکای شمالی، آغاز شد.

  دانشگاه تورنتو سه پردیس دارد. در حال حاضر، بیش از شصت استاد تمام‌وقت و بیست استاد پاره‌وقت در پردیس‌های دانشگاه مشغول به تدریس هستند. بسیاری از دانشکده‌های دانشگاه تورنتو در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه و پژوهشگاه‌ها مستقر هستند.

  در این دانشکده‌ها، تمام گرایش‌ها و شاخه‌های اصلی روان‌شناسی تدریس می‌شود. رشته روانشناسی دانشگاه تورنتو طیف گسترده‌ای از رویکردهای مطالعهٔ ذهن، مغز و رفتار را در بر می‌گیرد.

  تحصیل روانشناسی در دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا

  یکی از مراکز آموزشی معتبر کشور کانادا، مک گیل است که در خیابان مرکزی شهر مونترال قرار گرفته است.

  مک گیل یکی از ده‌ها دانشگاه شهر کبک است. این دانشگاه در رنکینگ QS، به‌عنوان بیستمین دانشگاه برتر روانشناسی در جهان شناخته شده است.

  دانشگاه مک گیل با حدود ۳۰۰ ساختمان، بیش از ۳۸.۵۰۰ دانشجو دارد. تاکنون بیش از ۲۵۰.۰۰۰ دانشجو از این دانشگاه در رشته روانشناسي فارغ‌التحصیل شده‌اند.

  کیفیت آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه مک گیل باعث شده تا این دانشگاه هر سال میزبان بهترین و درخشان‌ترین دانشجویان از سراسر جهان باشد.

  تحصیل روانشناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

  دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا

  یکی از معروف‌ترین و البته معتبرترین مراکز آموزش عالی جهان، دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا است.

  دانشگاه بریتیش کلمبیا با علامت اختصاری UBC، یکی از منصف‌ترین مراکز آموزش عالی کانادا است که در شهر ونکوور قرار دارد.

  رشته‌ی روانشناسی در دانشگاه بریتیش کلمبیا در سال ۱۹۱۵ توسط گروه فلسفه ارائه شد. این رشته در ابتدا به‌عنوان یک دورهٔ آموزشی کوتاه معرفی‌ شده بود.

  تعداد دوره‌های آموزشی و مربیان رشته‌ی روانشناسی این دانشگاه به‌ مرور زمان افزایش یافت تا اینکه دانشگاه در سال ۱۹۵۸، واحد تحصیلی مجزایی برای این رشته در نظر گرفت.

  روانشناسی یکی از مشهورترین مدارک مقطع فوق‌لیسانس دانشگاه UBC است. هم‌اکنون در دانشگاه بریتیش کلمبیا، رشته روانشناسي در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر آموزش و ارائه داده می‌شود.

  تحصیل روانشناسی در دانشگاه وسترن کانادا

  دانشگاه وسترن انتاریو کاناد

  دانشگاه وسترن یکی از زیباترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که در شهر لندن، استان انتاریو، واقع‌ شده است.

  دانشگاه وسترن رشته روانشناسی عمومی را در مقطع کارشناسی به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه نیز می‌توانند در هفت گرایش مختلف روانشناسی به تحصیل و تحقیق بپردازند. این دانشگاه میزبان دانشجویان از ۱۱۵ کشور دنیا است. دانشجویان رشتهٔ روانشناسی دانشگاه وسترن فرصت‌های تحقیقاتی و کار داوطلبانهٔ زیادی را در اختیار دارند.

  در این دانشگاه، دانشجویان می‌توانند با دانشجویان سایر دانشگاه‌ها نیز ارتباط داشته باشند. فضایی مناسب جهت انجام امور تحقیقاتی و پژوهشی در رشته‌ی روانشناسی نیز در نظر گرفته‌ شده است. پس، به کمک آن به‌خوبی می‌توانید تحصیلاتتان را تکمیل نمایید.

  تحصیل روانشناسی در دانشگاه یورک کانادا

  دانشگاه یورک کانادا

  دانشگاه یورک واقع در شهر تورنتو، سومین دانشگاه بزرگ کانادا، است. دانشگاه یورک همیشه در تلاش است تا دانشجویانی را تربیت کند که در آینده بتوانند به اهداف خود برسند.

  دانشگاه یورک یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا در رشته روانشناسی است. دانشگاه یورک مجهز به یکی از مراکز تحقیقاتی پیشرفته و شناخته‌شده در زمینهٔ علوم اجتماعی و روانشناسی است. این دانشگاه در حدود ۵۵ هزار دانشجو و ۷ هزار هیئت علمی دارد.

  وجود امکانات تحقیقاتی قابل‌ملاحظه و با تجهیزات مدرن ازجمله مواردی است که دانشجویان را به ثبت‌نام در دانشگاه یورک تشویق می‌کند.

  مراحل تحصیل و ورود به بازار کانادا در رشته روانشناسی

  • 1

   قسمت‌های قبل، مراحل تحصیل روانشناسی در کانادا را خدمتتان توضیح دادیم. همانطورکه گفتیم، برای تبدیل‌شدن به یک روانشناس، پس از اخذ لیسانس روانشناسی باید به فکر ورود به دورهٔ تحصیلات تکمیلی باشید و مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری را دریافت کنید.

   با مدرک لیسانس نمی‌توان وارد حرفهٔ روانشناسی شد. بنابراین، اگر قصد فعالیت به‌عنوان روانشناس را دارید، باید در دورهٔ تحصیلات تکمیلی ثبت‌نام کنید.

  • 2

   خوشبختانه، باید بگوییم برای افرادی که در رشته روانشناسی تحصیل کرده‌اند، مشاغل مختلفی وجود دارد. محیط‌های کاری بسیار زیاد و متنوعی وجود دارند که بعد از اتمام تحصیل در رشته‌ی روان‌شناسی در یکی از دانشگاه‌های کانادا می‌توان در آن‌ها مشغول به کار شد. ورود به بازار کار این رشته در کانادا کار چندان سختی نیست اما گفتنی است که شانس اشتغال‌به‌کار در  فارغ‌التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی ازجمله کارشناسی ارشد و دکتری بالاتر است.

  • 3

   با مدرک لیسانس نمی‌توان وارد حرفهٔ روانشناسي شد. برای ورود به حرفهٔ روانشناسی باید مدرک فوق‌لیسانس و در مواردی دکتری داشت. اگر قصد فعالیت به‌عنوان روانشناس را دارید، باید در دورهٔ تحصیلات تکمیلی ثبت‌نام کنید. کسانی که از مقطع کارشناسی روان‌شناسی فارغ‌التحصیل هستند، نرخ بیکاری نسبتاً بالایی دارند؛ زیرا تعداد افرادی که دارای مدرک کارشناسی روانشناسی در کانادا هستند، زیاد است. افرادی که مدرک کارشناسی روانشناسی دارند و قصد ندارند ادامهٔ تحصیل بدهند، می‌توانند در مشاغل زیر فعالیت کنند:

   مدیریت خدمات اداری، برنامه‌نویس کامپیوتر، کارشناس منابع انسانی، کارشناس روابط عمومی، کارشناس فروش، مشاور راهنما و دبیر.

  • 4

   اما برخی از دانشجوها هم هستند که با مدرک کارشناسی ارشد مشغول به فعالیت می‌شوند. برخی از مشاغل مربوط به این مقطع به شرح زیر است:

   مربی‌گری و آموزش (روانشناسی ورزشی)، مدیریت منابع انسانی (روانشناسی کسب و کار/ تجارت)، رئیس پلیس، بخشدار، بازرس (روانشناسی جنایی) و طراحی محصولات (روانشناسی مهندسی/ مهندسی عوامل انسانی).

   غالباً افرادی که تحصیل خود را در مقطع دکتری ادامه می‌دهند، پس از دریافت مدرک در فعالیت‌های زیر مشغول می‌شوند:

   روانشناسی بالینی، تدریس در دانشگاه در رشته روانشناسی، مشارکت در تحقیقات مستقل در زمینهٔ روانشناسی، مشاوره و فعالیت در کلینیک‌های درمانی به‌عنوان روانشناس.

  میانگین درآمد روانشناسی در کانادا

  خب، بعد از این‌ همه صغری و کبری چیدن، نوبتی هم که باشد، نوبت مبحث درآمد رشته روانشناسي در کانادا است. همانطورکه می‌دانید، رشته روانشناسي گرایش‌های مختلفی دارد. روانشناسان می‌توانند در زمینه‌های مختلف فعالیت کنند. متوسط حقوق دریافتی یک روانشناس در کانادا ۷۷.۳۴۷ دلار در سال است اما با توجه به تنوع در گرایش روان‌شناسی، میزان حقوق دریافتی این رشته نیز می‌تواند متفاوت باشد.

  به‌عنوان‌ مثال، افرادی که مدرک روانشناسی دارند و می‌خواهند به‌عنوان یک روانشناس بالینی فعالیت کنند، میزان درآمدشان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

  میانگین حقوق دریافتی یک روانشناس بالینی ۹۶.۲۱۸ دلار در سال یا ۴۹ دلار در ساعت است. کم‌ترین حقوق دریافتی یک روانشناس بالینی تازه‌کار تقریباً ۶۷.۰۰۰ دلار در سال است اما با کسب تجربه این درآمد می‌تواند به ۱۳۵.۰۰۰ دلار در سال نیز افزایش پیدا کند.

  در قسمت بعد، میانگین حقوق روانشناسان در برخی از استانهای کانادا مشخص شده است.

  استان نوااسکوشیا

  ۱۰۴٬۲۴۱

  دلار در سال

  استان اونتاریو

  ۱۰۰٬۰۰۰

  دلار در سال

  استان بریتیش کلمبیا

  ۹۳٬۸۹۳

  دلار در سال

  استان آلبرتا

  ۹۰٬۰۲۶

  دلار در سال

  استان نیوفانلند و لابرادور

  ۷۹٬۱۵۱

  دلار در سال

  جستجوی رشته و دانشگاه +‌ پذیرش رایگان

  در 60 ثانیه

  جستجوی اسمارت رشته و دانشگاه مورد نظر شما و تطبیق رشته‌های مطلوب + اخذ پذیرش رایگان

  اسمارت اپلای

  بهترین استان ها برای کار در رشته روان شناسی در کانادا

  شاید دوست داشته باشید بدانید که کدام استان‌ها در کانادا برای کار در رشته روانشناسی مناسب‌تر هستند. فرصت اشتغال در این حرفه در برخی از استان‌ های کانادا بالاتر از استان‌های دیگر است. به‌عنوان‌ مثال، بهترین فرصت‌های شغلی در رشته روان شناسی در استان‌هایی مثل مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا است.

  این استان‌ها بالاترین نرخ استخدام مهاجران را در سراسر کانادا دارند. رشد اقتصادی و صنعتی‌شدن در این استان‌ها باعث شده است که به‌طور کلی تقاضا برای فارغ‌التحصیلان رشته‌ی روان‌شناسی در کانادا افزایش پیدا کند.

  در کنار فرصت‌های فوق‌العادهٔ شغلی، کیفیت زندگی در این استان‌ها هم بسیار بالاست و هزینهٔ زندگی نسبت به شهرهای بزرگ کانادا کم‌تر است.

  بنابراین، اگر به‌دنبال فرصت شغلی بهتر، هزینه‌های کم‌تر زندگی و کیفیت بهتر زندگی می‌گردید، استان‌های مانیتوبا، ساسکاچوان و یا آلبرتا بهترین گزینه هستند.

   

  شهریه و طول دوره رشته روانشناسی در کانادا

  یکی از مطالب مهم دیگر در مورد تحصیل در رشته روان شناسي در کانادا، بحث طول دوره و شهریهٔ این رشته است. اجازه دهید این قسمت را اول با طول دوره شروع کنیم. مدت‌زمان تحصیل در رشته روانشناسی در کانادا در مقاطع تحصیلی، مختلف است. به‌عنوان مثال، طول دورهٔ تحصیل روانشناسی در مقطع کارشناسی ۵-۳ سال، مقطع کارشناسی ارشد ۳-۲ سال و در مقطع دکتری ۶-۴ سال است.

  یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که همهٔ دانشجویان و بالطبع آن، خانواده‌ها به آن توجه دارند، بحث هزینهٔ تحصیل روان‌شناسی در کانادا است. این موضوع مسلماً با توجه به دوره و دانشگاهی که متقاضی انتخاب می‌کند، می‌تواند متفاوت باشد. شهریه‌ها هم مثل طول دوره در هر مقطعی متفاوت هستند. میانگین شهریهٔ سالانهٔ رشته روانشناسی در کانادا در مقطع کارشناسی حدوداً ۲۶ هزار دلار کانادا، مقطع کارشناسی ارشد تقریباً ۳۲ هزار دلار کانادا و مقطع دکتری ۵ هزار دلار است.

  بورسیه رشته روانشناسی در کانادا

  بسیاری از دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌ی روان‌شناسی در یکی از دانشگاه‌های کانادا عموماً به فکر دریافت بورسیه هستند.

  بورسیهٔ تحصیلی رشته روانشناسی در کانادا مانند هر رشتهٔ دیگری به تمامی مقاطع تعلق نمی‌گیرد. دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی غیرممکن است. بنابراین، برای تحصیل در مقطع کارشناسی روانشناسی بهتر است فکر تحصیل رایگان از طریق دریافت بورسیه را از سرتان خارج کنید.

  بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد نیز تحت شرایط خاص انجام می‌شود. دوره‌های کارشناسی ارشد در کانادا به دو دورهٔ ارشد آموزش‌محور و پژوهش‌محور تقسیم می‌شوند.

  دوره‌های آموزش‌محور، دانشجو را برای ورود به بازار کار آماده می‌کنند. دوره‌های پژوهش‌محور برای افرادی است که قصد دارند تحصیلات خود را تا دکتری ادامه دهند.

  دانشگاه‌های کانادا فقط به دانشجویان دورهٔ ارشد پژوهش‌محور بورسیهٔ تحصیلی می‌دهند. به‌‌عبارتی، بورسیه به دورهٔ ارشد آموزش‌محور در کانادا تعلق نمی‌یابد.

  اما تحصیل رایگان در مقطع دکترا در کانادا کاملاً امکان‌پذیر است. دانشجوهای دورهٔ دکتری می‌توانند از فرصت بورسیه استفاده کرده و در رشته روانشناسی به‌صورت رایگان تحصیل کنند.

  داشتن رزومهٔ آکادمیک قوی، نمرهٔ آیلتس یا تافل بالا، معدل بالا، چاپ مقاله‌های علمی و داشتن فعالیت‌های پژوهشی، شانس دریافت بورسیه را در مقطع تحصیلات تکمیلی بالا می‌برند.

  تحصیل روانشناسی در کانادا و کسب اقامت دائم پس از تحصیل

  امروزه شاهدیم که بسیاری از روانشناسان برای اشتغال و دریافت اقامت دائم کانادا، راهی این کشور می‌شوند. مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک روانشناس، پروسه‌ای دارد که باید طی شود.

  اولین مسیر در مهاجرت به کانادا، ارزیابی امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری است. هر فردی براساس فاکتورهایی از قبیل سن، مهارت زبان و تجربهٔ کاری، ارزیابی و امتیاز مخصوص خود را کسب می‌کند. امتیاز متقاضی باید برابر یا بالاتر از ۶۷ باشد.

  یک روانشناس می‌تواند از طریق برنامهٔ «نیروی متخصص فدرال (Federal skilled workers) یا برنامهٔ مهاجرت استانی به کانادا (PNP)»، به کانادا مهاجرت کرده و سپس نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.

  کلام آخر

  در این صفحه سعی کردیم هر آنچه در مورد تحصیل در رشته روان‌شناسی در کانادا لازم بود، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم مطالب این مقاله مفید بوده باشد.

  روانشناسی طی قرن اخیر در دانشگاه‌های کانادا شهرت بسیاری پیدا کرده است. همین امر هم موجب جذب شمار زیادی از دانشجوهای خارجی شده است.

  آیا شما نیز مایل هستید در یکی از دانشگاه‌های کانادا در این رشته تحصیل کنید؟ پس حتماً برای انتخاب صحیح دانشگاه و استان محل تحصیل خود سری به وب‌سایت هوشمند اسمارت اپلای بزنید.

  شما با تکمیل فرم ارزیابی اولیه رایگان، اطلاعات لازم را در اختیار کارشناسان ما قرار می‌دهید. آن‌ها با مطالعهٔ فرم و ارزیابی اطلاعات مندرج، شما را در این مسیر یاری خواهند کرد.

  سؤالات رایج

  بله. رشته روانشناسی در دانشگاه‌های معتبری همچون بریتیش کلمبیا، تورنتو، مک گیل، واترلو و وسترن تدریس می‌شود.

  مقطع کارشناسی ۵-۳ سال، کارشناسی ارشد ۳-۲ سال و دکتری ۶-۴ سال.

  تورنتو، بریتیش کلمبیا، یورک، مک گیل و وسترن.

  مقطع کارشناسی حدوداً ۲۶ هزار دلار کانادا، مقطع کارشناسی ارشد تقریباً ۳۲ هزار دلار کانادا و مقطع دکتری ۵ هزار دلار کانادا.

  متوسط حقوق دریافتی یک روانشناس در کانادا ۷۷.۳۴۷ دلار در سال است.

  مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا.

  مدرک کارشناسی رشته روانشناسی، آیلتس آکادمیک ۶٫۵-۷ یا تافل iBT ۹۰-۱۲۰، معدل ۷۵-۸۰درصد و معرفی‌نامه.

  مدرک فوق‌لیسانس با معدل بالای A-، آیلتس آکادمیک ۷٫۵ با حداقل ۷ در هر مهارت یا تافل ۹۷ و PTE ۷۳، توصیه‌نامه، انگیزه‌نامه و معرفی‌نامه.