تحصیل هنر در نیوزلند

 • با 5 دانشگاه برتر برای تحصیل هنر در نیوزلند آشنا شویم

هنر یکی از رشته‌هایی است که با داشتن گرایش‌های متفاوت و جذاب، طرفداران بسیاری دارد. کشور نیوزلند نیز با دارابودن دانشگاه‌های معتبر و مؤسسات آموزشی مختلف، مقصد بسیاری از افرادی است که قصد تحصیل رشته هنر را دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با شرایط تحصیل هنر در نیوزلند و دانشگاه‌های نیوزلند ارائه‌دهنده این رشته آشنا کنیم، پس ما را تا آخر همراهی کنید.

مزایای تحصیل هنر در نیوزلند

این که چرا برای تحصیل هنر، نیوزلند پیشنهاد می‌شود، سؤال اولیه هر فردی در این زمینه است. در این قسمت به طور مختصر برخی از مزایای تحصیل هنر در نیوزلند را معرفی می‌کنیم. در ابتدا باید گفت که با تحصیل هنر در نیوزلند، فرصت تحصیل و زندگی در کشوری باکیفیت بالای زندگی پیدا خواهید کرد. شهرهایی مانند اوکلند یا ولینگتون، جز امن‌ترین شهرهای جهان برای زندگی هستند.

مزیت دیگر، وجود دانشگاه‌های معتبر در کشور نیوزلند است. برخی از دانشگاه‌های نیوزلند در سطح جهانی شناخته شده هستند و جز بهترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شوند. داشتن مدرک دانشگاهی از این دانشگاه‌ها، فرصت کار و زندگی در کشورهای پیشرفته را به شما می‌دهد.

دیگر نکته مثبت تحصیل هنر در دانشگاه‌های نیوزلند، ارائه طیف وسیعی از دوره‌ها در زمینه هنرهای زیبا، تاریخ هنر، طراحی، معماری، هنرهای تجسمی و غیره توسط دانشگاه‌های نیوزلند است. با تحصیل در این دوره‌ها، فرصت‌های شغلی فراوانی در زمینه‌های مختلف برای شما ایجاد خواهد شد.

مزیت اصلی تحصیل در نیوزلند، امکان گرفتن اقامت پس از تحصیل در نیوزلند است. پس از فارغ‌التحصیلی، با پیداکردن شغل، می‌توانید ویزای کار پس از تحصیل دریافت کنید و پس از آن می‌توان اقامت دریافت کرد.

شرایط تحصیل رشته هنر در نیوزلند

برای ورود به هر رشته‌ای، به یک سری الزامات و شرایط نیاز است. البته شرایط تحصیل هر رشته با رشته‌ای دیگر متفاوت است. برای ورود به رشته هنر در دانشگاه‌های نیوزلند به شرایط خاص و سختی نیاز نیست. البته شرایط ورود به این رشته و رشته‌های مرتبط با آن، در هر دانشگاه متفاوت است.

برای ورود به دوره لیسانس هنر یا لیسانس طراحی یا لیسانس هنرهای زیبا در دانشگاه اوکلند، به دیپلم با نمرات خوب و آیلتس 6 نیاز است. البته بر اساس کشوری که دیپلم خود را در آن گرفته‌اید، ممکن است به شرایط دیگری نیز نیاز باشد. به طور مثال افرادی که دیپلم خود را از ایران گرفته است، باید قبل از شروع دوره، بر اساس شرایط خود یکی از دوره‌های پایه دانشگاه اوکلند (Foundation programmes) را بگذارند. این دوره‌ها معمولاً یک سال طول می‌کشند.

نکته: البته اگر شخص به مدت یک سال، یک دوره دانشگاهی را قبلاً گذرانده باشد، نیازی به دوره پایه نمی‌باشد.

برای دانشگاه‌های دیگر نیز به شرایط خاصی نیاز نیست. معدل دیپلم و نمره زبان مهم‌ترین معیارهای ورود هستند. البته برای برخی از دانشگاه مانند دانشگاه صنعتی اوکلند یا دانشگاه مسی، شخص باید یک پرتفولیو (نمونه کارهای هنری) از کارهای قبلی خود نیز ارائه دهد. ممکن است از شما خواسته شود که پرتفولیو بر اساس تمپلیت و ساختار خاصی باشد. همچنین برای برخی از دوره‌ها به مصاحبه آنلاین نیاز است.

برای دوره‌های کارشناسی ارشد رشته هنر و رشته‌های مرتبط با آن مانند هنرهای زیبا یا طراحی، شرایط پذیرش هر دانشگاه متفاوت است. شرط اصلی دارا بودن مدرک لیسانس مرتبط است. برخی دانشگاه‌ها مدرک لیسانس غیرمرتبط نیز قبول می‌کنند، اما شخص باید سابقه کار مرتبط داشته باشد. ارائه پرتفولیو نیز ممکن است برای دوره کارشناسی ارشد رشته هنر موردنیاز باشد. شرط زبان برای دوره کارشناسی ارشد هنر در دانشگاه‌های نیوزلند، آیلتس 6.5 است.

برای دوره‌های دکتری هنر در نیوزلند نیز به مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و نمره زبان آیلتس 6.5 نیاز است.

برای دانشگاه‌های دیگر نیز به شرایط خاصی نیاز نیست. معدل دیپلم و نمره زبان مهم‌ترین معیارهای ورود هستند. البته برای برخی از دانشگاه مانند دانشگاه صنعتی اوکلند یا دانشگاه مسی، شخص باید یک پرتفولیو از کارهای قبلی خود نیز ارائه دهد. ممکن است از شما خواسته شود که پرتفولیو بر اساس تمپلیت و ساختار خاصی باشد. همچنین برای برخی از دوره‌ها به مصاحبه آنلاین نیاز است.

برای دوره‌های کارشناسی ارشد رشته هنر و رشته‌های مرتبط با آن مانند هنرهای زیبا یا طراحی، شرایط پذیرش هر دانشگاه متفاوت است. شرط اصلی دارا بودن مدرک لیسانس مرتبط است. برخی دانشگاه‌ها مدرک لیسانس غیرمرتبط نیز قبول می‌کنند، اما شخص باید سابقه کار مرتبط داشته باشد. ارائه پرتفولیو نیز ممکن است برای دوره کارشناسی ارشد رشته هنر موردنیاز باشد. شرط زبان برای دوره کارشناسی ارشد هنر در دانشگاه‌های نیوزلند، آیلتس 6.5 است.

برای دوره‌های دکتری هنر در نیوزلند نیز به مدرک کارشناسی ارشد مرتبط و نمره زبان آیلتس 6.5 نیاز است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش رشته هنر در نیوزلند

در این بخش، به مدارکی که برای اخذ پذیرش در رشته هنر نیاز دارید می‌پردازیم. در زمان درخواست برای پذیرش، مدارک زیر باید فراهم باشند:

 • مدرک تحصیلی قبلی مانند دیپلم یا کارشناسی به همراه ترجمه ریز نمرات
 • پرکردن فرم اپلیکیشن
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • رزومه تحصیلی خوب
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • توصیه‌نامه
 • گذرنامه
 • عکس پرسنلی
 • مدارک تمکن مالی برای پرداخت شهریه و زندگی
 • مدارک عدم سوءپیشینه
 • مدارک تأیید سلامت
 • پورتفولیو در صورت لزوم
 • مدارک سابقه شغلی در صورت لزوم

آشنایی با 5 دانشگاه برتر رشته هنر در نیوزلند

آشنایی با 5 دانشگاه رشته هنر نیوزلند

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش فراوانی در نیوزلند، دوره‌های آموزشی مرتبط با رشته هنر را ارائه می‌دهند. در ادامه با 5 دانشگاه معتبر نیوزلند برای رشته هنر آشنا خواهیم شد:

تحصیل هنر در دانشگاه اوکلند ( The University of Aukland)

دانشگاه اوکلند (Auckland University)

دانشگاه اوکلند که در شهر اوکلند نیوزلند واقع شده است، معتبرترین دانشگاه نیوزلند است. این دانشگاه هرساله در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه‌بندی جهانی QS قرار می‌گیرد. دانشگاه اوکلند دوره‌های بسیاری در زمینه‌های موضوعی متنوع ارائه می‌دهد، مانند علوم، حقوق، آموزش و هنر.

دانشگاه اوکلند دارای رتبه پنج‌ستاره پلاس از رتبه‌بندی دانشگاهی QS Stars است. این رتبه برای برتری در پژوهش، استخدام، آموزش، تسهیلات، بین‌المللی‌سازی، نوآوری و جامعیت به این دانشگاه اعطا شده است. این دانشگاه ارائه‌دهنده دوره‌های لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری و graduate diplomas  در رشته‌های مختلف به داوطلبان علاقه‌مند است.

دانشگاه اوکلند دارای یکی از بهترین کالج‌های هنری در نیوزلند است. این کالج، دوره‌های منحصربه‌فرد و هیجان‌انگیز هنری مانند طراحی، طراحی شهری، برنامه‌ریزی شهری، طراحی پایدار، هنرهای زیبا، معماری، موزه‌ها و میراث‌فرهنگی ارائه می‌دهد. طول دوره‌های لیسانس این دانشگاه مانند دوره‌های لیسانس هنر، هنرهای زیبا و طراحی و … معمولاً سه سال است.

تحصیل هنر در دانشگاه مسی (Massey University)

تحصیل هنر در دانشگاه مسی (Massey University)

دانشگاه مسی یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر نیوزلند برای رشته هنر است. این دانشگاه در شهر پالمرستون نیوزلند واقع شده و دارای دو پردیس در شهر ولینگتون و منطقه آلبانی شهر اوکلند است. این دانشگاه تنها دانشگاه نیوزلند است که رشته‌های دامپزشکی، هوانوردی و علوم نانو را ارائه می‌دهد.

دانشگاه مسی همچنین دانشگاه پیشرو در نیوزیلند برای آموزش آنلاین و بدون مرز است و طیف وسیعی از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به‌صورت کاملاً آنلاین به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه مسی ارتباط خوبی با صنعت، سازمان‌های فنی و حرفه‌ای و جوامع محلی دارد.

کالج هنرهای خلاق دانشگاه مسی دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌هایی مانند انیمیشن، هنر و عکاسی، طراحی ارتباطات بصری، وب، بازی و طراحی تعاملی، طراحی مد و پارچه، طراحی فضایی و صنعتی ارائه می‌دهد. این دوره‌ها خلاقیت و مرزهای فکری دانشجویان را به چالش می‌کشند.

تحصیل هنر در دانشگاه صنعتی اوکلند (Auckland University of Technology)

دانشگاه صنعتی اوکلند (AUT)

دانشگاه صنعتی اوکلند (AUT)، دومین دانشگاه بزرگ نیوزیلند با بیش از 250 دوره در سطوح مختلف، 2200 نفر هیئت‌علمی و بیش از 100000 فارغ‌التحصیل از سراسر جهان است. هرساله حدود 5000 نفر دانشجوی بین‌المللی در دوره‌های مختلف دانشگاه صنعتی اوکلند ثبت‌نام می‌کنند.

سه پردیس دانشگاهی AUT دارای ساختمان‌های مدرنی هستند که نه‌تنها جوایز معماری را دریافت کرده‌اند، بلکه محیط‌های همکاری عالی را نیز فراهم می‌کنند که در آنها دانشجویان می‌توانند مهارت‌هایی را توسعه دهند که به آنها کمک می‌کند در آینده شغلی خود برجسته شوند.

این دانشگاه به دلیل کیفیت، رضایت دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی معتبر، نام خود را در بین برترین دانشکده‌های هنر و طراحی مطرح کرده است. دانشکده هنر و طراحی دانشگاه صنعتی اوکلند، دوره‌های لیسانس، کارشناسی ارشد، دوره‌های کوتاه‌مدت و دیپلما در موضوعاتی مانند طراحی و هنرهای تجسمی و هنرهای زیبا ارائه می‌دهد.

تحصیل هنر در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون (Victoria University of Wellington)

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون، دانشگاه بعدی در لیست ما می‌باشد. این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه‌های معتبر نیوزلند است که در سال 2022/2021 در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS رتبه 236 را به خود اختصاص داد. دانشگاه ویکتوریا ولینگتون یکی از تنها 13 دانشگاه در جهان است که دارای رتبه 5 ستاره پلاس در رتبه‌بندی QS Stars در هر یک از هشت معیار هنر و فرهنگ، رتبه‌بندی رشته و اعتبار، قابلیت استخدام، امکانات، فراگیر بودن، بین‌المللی شدن، تحقیق و تدریس است.

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون با بیش از 22000 دانشجو، از جمله بیش از 3900 دانشجوی بین‌المللی، شامل سه پردیس در شهر ولینگتون و هشت دانشکده است: معماری و طراحی، تجارت، آموزش، حقوق، بهداشت، علوم‌انسانی و علوم اجتماعی، علوم و مهندسی.

این دانشگاه دوره‌های بسیاری را برای علاقه‌مندان به هنر ارائه می‌دهد، مانند انیمیشن و هنرهای تجسمی، تاریخ هنر، طراحی برای نوآوری اجتماعی، فناوری طراحی، طراحی مد و فناوری، طراحی صنعتی، طراحی تعاملی، طراحی رسانه، طراحی تجربه کاربری و همچنین معماری و دوره‌های مرتبط.

تحصیل هنر در دانشگاه کانتربری (The University of Canterbury)

تحصیل هنر در دانشگاه کانتربری (The University of Canterbury)

دانشگاه کانتربری یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین دانشگاه‌های نیوزلند است. این دانشگاه در سال 1873 تأسیس شد و در کرایست چرچ واقع شده است. دانشگاه کانتربری دارای تاریخچه غنی از تعالی دانشگاهی، تحقیق و نوآوری است. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از دوره‌ها از جمله مهندسی، هنر، بازرگانی، آموزش (تربیت‌بدنی)، هنرهای زیبا، جنگلداری، علوم بهداشتی، حقوق و غیره را ارائه می‌دهد.

 کالج هنر دانشگاه کانتری، رشته‌های تاریخ و نظریه هنر، هنرهای زیبا، رسانه و ارتباطات، علوم‌انسانی دیجیتال و غیره را ارائه می‌دهد. این کالج یکی از محبوب‌ترین مدارس هنر در نیوزلند است. با بیش از 30 موضوع برای انتخاب، شامل علوم‌انسانی، علوم اجتماعی، زبان‌ها و هنرهای خلاق، دانشجویان کارشناسی هنر (BA) در این دانشگاه می‌توانند علاقه خود را دنبال کنند و مهارت‌های ارزشمندی کسب کنند.

کالج هنر دانشگاه کانتربری، قدیمی‌ترین کالج هنر در نیوزلند است. کادر آموزشی این کالج شامل هنرمندان، طراحان، فیلمسازان با جایگاه بین‌المللی است. امکانات کالج هنر شامل یک گالری هنری در محوطه دانشگاه، استودیوهای اختصاصی و کارگاه‌های آموزشی است.

تحصیل هنر در دانشگاه اوکلند ( The University of Aukland)

دانشگاه اوکلند (Auckland University)

دانشگاه اوکلند که در شهر اوکلند نیوزلند واقع شده است، معتبرترین دانشگاه نیوزلند است. این دانشگاه هرساله در بین بهترین دانشگاه‌های جهان در رتبه‌بندی جهانی QS قرار می‌گیرد. دانشگاه اوکلند دوره‌های بسیاری در زمینه‌های موضوعی متنوع ارائه می‌دهد، مانند علوم، حقوق، آموزش و هنر.

دانشگاه اوکلند دارای رتبه پنج‌ستاره پلاس از رتبه‌بندی دانشگاهی QS Stars است. این رتبه برای برتری در پژوهش، استخدام، آموزش، تسهیلات، بین‌المللی‌سازی، نوآوری و جامعیت به این دانشگاه اعطا شده است. این دانشگاه ارائه‌دهنده دوره‌های لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری و graduate diplomas  در رشته‌های مختلف به داوطلبان علاقه‌مند است.

دانشگاه اوکلند دارای یکی از بهترین کالج‌های هنری در نیوزلند است. این کالج، دوره‌های منحصربه‌فرد و هیجان‌انگیز هنری مانند طراحی، طراحی شهری، برنامه‌ریزی شهری، طراحی پایدار، هنرهای زیبا، معماری، موزه‌ها و میراث‌فرهنگی ارائه می‌دهد. طول دوره‌های لیسانس این دانشگاه مانند دوره‌های لیسانس هنر، هنرهای زیبا و طراحی و … معمولاً سه سال است.

تحصیل هنر در دانشگاه مسی (Massey University)

تحصیل هنر در دانشگاه مسی (Massey University)

دانشگاه مسی یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر نیوزلند برای رشته هنر است. این دانشگاه در شهر پالمرستون نیوزلند واقع شده و دارای دو پردیس در شهر ولینگتون و منطقه آلبانی شهر اوکلند است. این دانشگاه تنها دانشگاه نیوزلند است که رشته‌های دامپزشکی، هوانوردی و علوم نانو را ارائه می‌دهد.

دانشگاه مسی همچنین دانشگاه پیشرو در نیوزیلند برای آموزش آنلاین و بدون مرز است و طیف وسیعی از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به‌صورت کاملاً آنلاین به دانشجویان ارائه می‌دهد. دانشگاه مسی ارتباط خوبی با صنعت، سازمان‌های فنی و حرفه‌ای و جوامع محلی دارد.

کالج هنرهای خلاق دانشگاه مسی دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌هایی مانند انیمیشن، هنر و عکاسی، طراحی ارتباطات بصری، وب، بازی و طراحی تعاملی، طراحی مد و پارچه، طراحی فضایی و صنعتی ارائه می‌دهد. این دوره‌ها خلاقیت و مرزهای فکری دانشجویان را به چالش می‌کشند.

تحصیل هنر در دانشگاه صنعتی اوکلند (Auckland University of Technology)

دانشگاه صنعتی اوکلند (AUT)

دانشگاه صنعتی اوکلند (AUT)، دومین دانشگاه بزرگ نیوزیلند با بیش از 250 دوره در سطوح مختلف، 2200 نفر هیئت‌علمی و بیش از 100000 فارغ‌التحصیل از سراسر جهان است. هرساله حدود 5000 نفر دانشجوی بین‌المللی در دوره‌های مختلف دانشگاه صنعتی اوکلند ثبت‌نام می‌کنند.

سه پردیس دانشگاهی AUT دارای ساختمان‌های مدرنی هستند که نه‌تنها جوایز معماری را دریافت کرده‌اند، بلکه محیط‌های همکاری عالی را نیز فراهم می‌کنند که در آنها دانشجویان می‌توانند مهارت‌هایی را توسعه دهند که به آنها کمک می‌کند در آینده شغلی خود برجسته شوند.

این دانشگاه به دلیل کیفیت، رضایت دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی معتبر، نام خود را در بین برترین دانشکده‌های هنر و طراحی مطرح کرده است. دانشکده هنر و طراحی دانشگاه صنعتی اوکلند، دوره‌های لیسانس، کارشناسی ارشد، دوره‌های کوتاه‌مدت و دیپلما در موضوعاتی مانند طراحی و هنرهای تجسمی و هنرهای زیبا ارائه می‌دهد.

تحصیل هنر در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون (Victoria University of Wellington)

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون، دانشگاه بعدی در لیست ما می‌باشد. این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه‌های معتبر نیوزلند است که در سال 2022/2021 در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS رتبه 236 را به خود اختصاص داد. دانشگاه ویکتوریا ولینگتون یکی از تنها 13 دانشگاه در جهان است که دارای رتبه 5 ستاره پلاس در رتبه‌بندی QS Stars در هر یک از هشت معیار هنر و فرهنگ، رتبه‌بندی رشته و اعتبار، قابلیت استخدام، امکانات، فراگیر بودن، بین‌المللی شدن، تحقیق و تدریس است.

دانشگاه ویکتوریا ولینگتون با بیش از 22000 دانشجو، از جمله بیش از 3900 دانشجوی بین‌المللی، شامل سه پردیس در شهر ولینگتون و هشت دانشکده است: معماری و طراحی، تجارت، آموزش، حقوق، بهداشت، علوم‌انسانی و علوم اجتماعی، علوم و مهندسی.

این دانشگاه دوره‌های بسیاری را برای علاقه‌مندان به هنر ارائه می‌دهد، مانند انیمیشن و هنرهای تجسمی، تاریخ هنر، طراحی برای نوآوری اجتماعی، فناوری طراحی، طراحی مد و فناوری، طراحی صنعتی، طراحی تعاملی، طراحی رسانه، طراحی تجربه کاربری و همچنین معماری و دوره‌های مرتبط.

تحصیل هنر در دانشگاه کانتربری (The University of Canterbury)

تحصیل هنر در دانشگاه کانتربری (The University of Canterbury)

دانشگاه کانتربری یکی از قدیمی‌ترین و زیباترین دانشگاه‌های نیوزلند است. این دانشگاه در سال 1873 تأسیس شد و در کرایست چرچ واقع شده است. دانشگاه کانتربری دارای تاریخچه غنی از تعالی دانشگاهی، تحقیق و نوآوری است. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از دوره‌ها از جمله مهندسی، هنر، بازرگانی، آموزش (تربیت‌بدنی)، هنرهای زیبا، جنگلداری، علوم بهداشتی، حقوق و غیره را ارائه می‌دهد.

 کالج هنر دانشگاه کانتری، رشته‌های تاریخ و نظریه هنر، هنرهای زیبا، رسانه و ارتباطات، علوم‌انسانی دیجیتال و غیره را ارائه می‌دهد. این کالج یکی از محبوب‌ترین مدارس هنر در نیوزلند است. با بیش از 30 موضوع برای انتخاب، شامل علوم‌انسانی، علوم اجتماعی، زبان‌ها و هنرهای خلاق، دانشجویان کارشناسی هنر (BA) در این دانشگاه می‌توانند علاقه خود را دنبال کنند و مهارت‌های ارزشمندی کسب کنند.

کالج هنر دانشگاه کانتربری، قدیمی‌ترین کالج هنر در نیوزلند است. کادر آموزشی این کالج شامل هنرمندان، طراحان، فیلمسازان با جایگاه بین‌المللی است. امکانات کالج هنر شامل یک گالری هنری در محوطه دانشگاه، استودیوهای اختصاصی و کارگاه‌های آموزشی است.