مدارس استرالیا

 • با بهترین مدارس استرالیا آشنا شویم

استرالیا یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل و زندگی است. گستردگی وسعت، میانگین نسبت کم‌جمعیت، بالا بودن کیفیت آموزش و همچنین سطح سیستم آموزشی استرالیا در دنیا باعث شده این منطقه به یکی از قطب‌های تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان خارجی تبدیل بشود. وقتی صحبت از تحصیل در مدارس استرالیا به میان می آید ممکن است سؤالهای مرتبط زیادی ذهن شما رو درگیر خودش بکند.

به‌عنوان‌مثال، شرایط تحصیل در مدارس استرالیا چیست؟ هزینه‌های تحصیل در مدرسه‌های استرالیا چقدر است؟ زمان شروع مدارس در استرالیا چه موقع است؟ آیا استرالیا به دانش آموزان خارجی هم بورسیه می‌دهد؟ و…..

در این صفحه قصد دارم در مورد تحصیل در مدارس استرالیا و مباحث پیرامون آن اطلاعاتی را ارائه کنم.

ویدئوهای‌ پربازدید:

مقایسه هزینه خوابگاه و خانه در کانادا و استرالیا

انواع مدارس در استرالیا

قبل از هر نکته‌ای باید خاطرنشان کنم که مدارس استرالیا فراتر از آموزش تحصیلی هستند. به عبارتی در مدرسه‌های استرالیا علاوه بر یادگیری مباحث آکادمیک، دانش آموزان به‌گونه‌ای تربیت می‌شوند که می‌توانند خود را برای رویارویی با زندگی و دنیای پیرامون آن آماده کنند.

در استرالیا مدارس به دو دسته، دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. ثبت‌نام کودکان، در مدارس نزدیک به محل سکونتشان انجام می‌شود.

این مدارس توسط ایالات مدیریت می‌شوند. تحصیل در مدارس دولتی استرالیا برای شهروندان این کشور رایگان است. گفتنی است که دانش‌آموزانی که تابعیت استرالیا را ندارند برای تحصیل در مدارس دولتی باید شهریه پرداخت کنند.

البته ناگفته نماند که در برخی ایالت‌ها، فرزندان افرادی که ویزای موقت (مانند ویزای دانشجویی) دارند هم از پرداخت شهریه معاف هستند. یکی از شرایط نام‌نویسی در مدارس دولتی استرالیا، دریافت تأییدیه از ایالت است.

مدارس خصوصی برعکس مدارس دولتی، توسط سازمان‌های خصوصی اداره می‌شوند. این سازمان‌ها مورد تأیید سازمان نظارت بر مؤسسات آموزشی هستند. تمامی مراکز آموزشی باید کد CIRCOS داشته باشند. در مدارس خصوصی استرالیا، شهریه فرزندان افرادی که اقامت ندارند، بیشتر از فرزندان افراد مقیم است. نام‌نویسی در مدارس خصوصی استرالیا به‌صورت مستقیم و با مراجعه به مدرسه صورت می‌گیرد.

با توجه به اینکه، مدرسه‌های هر محله افراد ساکن در همان محله را ثبت‌نام می‌کنند، برای ثبت‌نام در مدارس محلی معمولاً ارائه قرارداد اجاره خانه یا گواهی سند منزل الزامی است.

بهترین مدارس در استرالیا

مدارس استرالیا جزو بهترین‌های جهان هستند. در مدرسه‌های استرالیا هدف این است که دانش آموزان به افرادی مستقل و موفق، با اعتمادبه‌نفس و شهروندانی فعال و آگاه تبدیل بشوند.

در این قسمت تعدادی از مدارس برتر استرالیا معرفی شده است.

 1. James Ruse Agricultural High School
 2. Northern Beaches Secondary College Manly Campus
 3. Sydney Boys High School
 4. North Sydney Girls High School
 5. Sydney Girls High School
 6. North Sydney Boys High SchoolBaulkham Hills High School

مدرسه های ایرانی در استرالیا

جالب بدانید که دانش آموزان ایرانی و یا دانش‌آموزانی که قصد تحصیل به زبان فارسی را دارند، می‌توانند در مدرسه‌های ایرانی در استرالیا تحصیل نمایند.

لیست مدارس ایرانی در استرالیا:

1-مرکز آموزشی و فرهنگی ایرانی معروف به راید

(Iranian Educational & Cultural Centre (also known as Ryde Persian School

2- مدرسه فارسی زبان رویش

Rooyesh Farsi Language School In Baulkham Hills

3- مدرسه اندیشه پارسیان

Andisheh Persian School Inc EPPING

4-دبیرستان پاراماتا

Parramatta Persian Primary and High School Inc

سیستم آموزشی مدارس در استرالیا

نظام آموزشی استرالیا همانند سیستم آموزش‌وپرورش انگلستان است. گرچه سیستم آموزشی استرالیا نسبتاً ساده است اما کیفیت آموزشی آن در سطوح مختلف بالا است.

به‌طورکلی نظام آموزشی در استرالیا بر مبنای شش تا هفت سال ابتدایی، سه تا چهار سال آموزش متوسطه دورهِ اول و دو سال آموزش متوسطه دورهِ دوم و حداقل دو سال آموزش عالی است.

طول مدت آموزش تا ۱۶ سالگی است که، مقارن پایان تحصیلات دوره اول متوسطه است.

در نگاه کلی، نظام آموزشی استرالیا را میتوانیم به چند بخش تقسیم کنیم.

 • مقطع پیش دبستان
 • مقطع ابتدایی
 • مقطع متوسطه
 • تحصیلات دانشگاهی
 • دوره های آموزش زبان انگلیسی ELICOS

مقطع پیش دبستان در استرالیا

این مقطع که طول دوره آن  ۱ سال است، اجباری نیست. اغلب کودکان در سن ۴ سالگی در پیش‌دبستان ثبت‌نام می‌کنند. دوره پیش‌دبستانی هم در مدرسه‌های دولتی و هم مدارس غیردولتی این کشور ارائه می‌شود.

دوره پیش‌دبستانی در برخی از ایالات استرالیا رایگان است.  این دوره، در ایالت‌های مختلف استرالیا اسامی متفاوتی (Preschool یا Kindergarten) دارد.

مقطع ابتدایی در استرالیا

طول دوره ابتدایی (Primary School) در ایالات و قلمروهای استرالیا متفاوت است. دانش آموزان در سن ۶ تا ۱۱ سالگی در این دوره مشغول به تحصیل می‌شوند. دوره ابتدایی در مدرسه های استرالیا ۶ یا ۷ سال است. (سال اول تا ششم یا اول تا هفتم)

کودکان استرالیایی از سن ۷ سالگی وارد دوره ابتدایی می‌شوند. مدارس ابتدایی استرالیا چه دولتی چه خصوصی، هیچ‌کدام امتحان ورودی ندارند. مدرسه‌ها عموماً مختلط هستند ولی مدارس تک جنسیتی نیز وجود دارند.

دانش آموزان در یک کلاس، معموماً هم‌سن هستند، به‌عبارت‌دیگر سن دانش آموزان، سال تحصیلی آنها را مشخص می‌کند.

زبان انگلیسی، تربیت‌بدنی و بهداشت، ریاضیات، علوم، جامعه و محیط‌زیست، فناوری و هنر از مهم‌ترین واصلی‌ترین دروسی است که در مدارس ابتدایی استرالیا تدریس می‌شوند.

مقطع متوسطه در استرالیا

طول دوره متوسطه یا دبیرستان (Secondary School) هم مانند دوره ابتدایی در ایالات و قلمروهای استرالیا متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، دوره دبیرستان در قلمرو پایتختی استرالیا و تاسمانیا ۴ سال است. (سال هفتم تا دهم). دانش آموزان این مقاطع سال ۱۱ و ۱۲ را در کالج می‌گذرانند.

ولی به‌طور کلی، مقطع دبیرستان در استرالیا معمول ۵ تا ۶ سال طول می‌کشد. اکثر دانش آموزان در سن ۱۲ تا ۱۳ سالگی وارد مقطع متوسطه می‌شوند. کلاسهای مقطع دبیرستان در استرالیا به صورت تک جنسیتی و  مختلط هستند.

از دروس اجباری این مقطع می‌توانیم: زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم و از واحدهای اختیاری: هنر و موسیقی، بازرگانی، تاریخ، جغرافیا و مطالعات رایانه را نام ببریم.

مقطع متوسطه یا دبیرستان در استرالیا را میتوانیم به دو بخش، متوسطه اول (junior) و متوسطه دوم (senior) تقسیم کنیم.

مقطع متوسطه در استرالیا بعد از مقطع ابتدایی است. به بیان دیگر، در مدارس استرالیا مقطع راهنمایی وجود ندارد. در برخی از ایالت‌های استرالیا، بعد از پایان مقطع متوسطه اول (Junior)، یک مدرک رسمی فارغ‌التحصیلی (Certificate of completion of year ۱۰) اعطاء می‌شود. این مدرک برای ورود به دوره‌های علمی کاربردی (VET) مفید است.

 مقطع متوسطه دوم، در واقع سال ۱۱ و ۱۲ تحصیلی در استرالیا است. دانش آموزان این مقطع، حق انتخاب بیشتری دارند و می‌توانند دروسی را انتخاب کنند که برای آینده‌ی کاری یا تحصیلی آنها مفیدتر است.

با توجه به اینکه، نمرات سال ۱۲ دانش آموزان برای ورود به دانشگاه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، پیشنهاد می‌شود دانش آموزان در سال آخر، نمرات خوبی را کسب کنید. وقتی دانش آموزان از دوره Senior یا سال ۱۲ فارغ‌التحصیل می‌شوند، بر اساس نمرات ارزیابی‌شده، می‌توانند موردپذیرش دانشگاه قرار بگیرند.

مدرک سال ۱۲ تحصیلی، Senior certificate است. این مدرک در پایان سال ۱۲ تحصیلی و در صورت قبول شدن در آزمونها، به دانش آموزان اعطا می‌شود. البته گفتنی است که این مدرک در ایالات استرالیا ممکن است اسامی مختلفی داشته باشد.

رشتــــــه یا دانشگــــــــاهی که به‌دنبال آن هستید را جستجو کنید.

  شرایط تحصیل در مدارس استرالیا

  تحصیل در مدارس استرالیا  شرایط خاص خودش را دارد که بدون آگاهی از آنها، کار برای مهاجرت بسیار مشکل می‌شود.

  مهم‌ترین نکته‌ای که تحصیل در مدرسه های استرالیا را نسبت به خیلی از کشورهای دیگر متمایز کرده، دروس تدریس شده در مدارس نیستند. درست است که دانش آموزان در مدارس استرالیا اطلاعات لازم  در مورد جغرافیا، تاریخ، ریاضی، فیزیک و … را به خوبی یاد می‌گیرند، اما تمرکز سیستم و نظام آموزشی استرالیا بیشتر بر روی یادگیری تفکر، منطق و روش‌های زندگی است.

  به زبان ساده‌تر بگویم، وقتی یک دانش‌آموز از سیستم آموزشی کشور استرالیا فارغ التحصیل می‌شود، یک انسان بسیار منظم و قانون مدار هست و به خوبی مهارت‌های ارتباط با دیگران را یاد گرفته است.

  سیستم آموزشی کشور استرالیا مبتنی بر کار گروهی و همچنین توسعه اجتماعی فرد است که باعث می‌شود دانش آموزان مهارت‌های ارتباط با دنیای اطرافشان را به خوبی تقویت کنند.

  امکاناتی که در طول دوره تحصیل در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد، باعث می‌شود که با دنیای تکنولوژی بیگانه نباشند. در کل دانش آموزان مدارس استرالیا چه از نظر علمی و چه ازنظر فرهنگی و اجتماعی، سطح بسیار بالایی خواهند داشت .

  یک دانش‌آموز بین‌المللی که متقاضی تحصیل در مدرسه‌های استرالیا است باید در موسسه و دوره‌ای ثبت‌نام کند که در فهرست مؤسسات و دوره‌های دانش آموزان خارجی ثبت‌شده باشد.

  این فهرست تضمین می‌کند که دوره و موسسه‌ای که دانش‌آموز در آن تحصیل می‌کند، از استانداردهای بالایی که مدنظر دانشجویان بین‌المللی است برخوردار است.

  تحصیل در استرالیا معمولاً در سه مقطع پیش دبستانی، دبستان و متوسطه انجام میشود. دانش آموزان بعد از اتمام سال دوازدهم می‌توانند برای دریافت مدرک پایان تحصیل اقدام کنند. این مدرک معادل مدرک دیپلم ایرانی‌هاست.

  تحصیل در مدارس کشور استرالیا اکثراً به‌صورت مختلط است و تعداد بسیار کمی از مدارس غیر مختلط هستند.  تحصیل در مدارس استرالیا به زبان انگلیسی است اما در کنار زبان انگلیسی زبان‌های دیگر نیز آموزش داده می‌شود.

  دانش آموزان خارجی که سن آنها کمتر از ۱۸ سال است و قصد دارند وارد مقطع متوسطه در استرالیا بشوند، باید تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشند. اگر سطح زبان انگلیسی دانش آموزی ضعیف‌ باشد، مجبور خواهد بود در کلاس‌های پایه زبان انگلیسی شرکت ‌کند. طول دوره این کلاسها معمولاً ۶ ماهه است.

  بنابراین باید گفت که پذیرش دبیرستان‌های استرالیا بدون مدرک زبان نیز امکان‌پذیر است و دانش آموزان می‌توانند سطح زبان خود را پس از ورود به استرالیا و در دبیرستانی که پذیرش گرفته‌اند، ارتقا دهند.

  برای دانش آموزان ایرانی، ارائه کارنامه مقطع ابتدایی و راهنمایی از مدرسه ایران الزامی است. ارزیابی دانش آموزان معمولاً از روی دروس اصلی آنها (مثلاً ریاضی) انجام می‌شوند.

  برای دانش آموزان خارجی باید حتما قیم یا سرپرست معرفی بشود. قیم یا سرپرست میتواند از اعضای خانواده یا یک خانواده استرالیایی باشد.

  جستجوی هوشمند رشته و دانشگاه با اسمارت اپلای

  ۶۰ ثانیه زمان بزار

  کار با اسمارت اپلای ساده ست. ۱- ظرف ۶۰ ثانیه اطلاعات مورد نیاز رو از شما می‌گیریم. ۲- تمامی دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که می‌تونید در اون‌ها درس بخونید رو برای شما پیدا می‌کنیم. ۳- تیم حرفه‌ای ما در اسمارت اپلای به صورت رایگان برای شما پذیرش خواهند گرفت.

  اسمارت اپلای

  مدارس در استرالیا ؛ مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی

  اولین گام برای تحصیل در مدارس استرالیا، دریافت پذیرش از یکی از مدرسه‌های استرالیا است. بعد از اخذ پذیرش، نوبت به درخواست ویزای تحصیلی استرالیا است.

  مدارک و شرایط لازم برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا به شرح زیر است:

  • داشتن گذرنامه یا پاسپورت معتبر
  • ارائه اصل و ترجمه مدارک تحصیلی سال‌های گذشته
  • دریافت نامه پذیرش تحصیلی از مدرسه یا کالج در استرالیا
  • تسلط به زبان انگلیسی
  • ارائه رضایت نامه والدین (برای کودکان زیر ۱۸ سال)
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • اثبات تمکن مالی والدین برای تامین هزینه های تحضیلی دانش‌آموز
  • GTE یا داشتن (genuine temporary entrant)

  GTE مدرکی است که اثبات می‌کند شما فقط به‌صورت موقت و باهدف تحصیل وارد استرالیا شدید و بعد از اتمام تحصیل خود به کشور خود باز خواهید گشت.

  GTE شامل افراد همراه دانشجو ازجمله همسر یا فرزند دانشجو هم می‌شود.

  ویزایی که برای تحصیل در مدارس استرالیا نیاز است، ویزای ساب کلاس ۵۰۰  (Subclass 500) است. ساب کلاس ۵۰۰ فقط مختص افرادی است در یک دوره تحصیلی معتبر استرالیا ثبت‌نام کرده‌اند و قصد ورود به استرالیا وتحصیل در آن دوره را دارند.

  زمان دقیقی را نمی‌توان برای صدور ویزای دانش آموزی استرالیا تعیین کرد. اما میتوانیم به‌طور متوسط یک بازه‌ی یک ماه و نیمه را برای این کار در نظر بگیریم. ممکن است نتیجه‌ی ویزا زودتر هم مشخص شود و یا در بدترین حالت ممکن است تا 3 ماه طول بکشد.

  هزینه سابمیت کردن پرونده ویزای دانش آموزی استرالیا تقریبا ۶۵۰ است.

  از دلایل ریجکت شدن ویزای دانش آموزی استرالیا می‌توانیم به: عدم اثبات  تکمن مالی،  نداشتن شرایط GTE و ناقص بودن مدارک اشاره کنیم.

  بورسیه تحصیلی در مدارس استرالیا

  در مدارس استرالیا بورس‌های تحصیلی نیز وجود دارد. کشور استرالیا برای آن دسته از دانش‌آموزانی که در دروس خود موفق هستند و نمرات عالی کسب می‌کنند بورسیه‌های تحصیلی اعطاء میکند.  بورسیه تحصیلی می‌تواند کل یا بخشی از هزینه‌های تحصیل در مدارس استرالیا را پوشش بدهد.

  بورسیه‌هایی که در مدارس دولتی کشور استرالیا در نظر گرفته می‌شوند شامل تجهیزات، کتاب‌های درسی و آموزشی و دیگر مواردی است که با تحصیل دانش آمور مرتبط هستند.  تعداد زیادی از بورسیه‌های تحصیل در مدارس استرالیا به دانش آموزانی تعلق می‌گیرد که در آن مدارس تحصیل می‌کنند.

  باید گفت که، شرایط، مبلغ ارائه‌شده در طی سال، مدت‌زمان پشتیبانی و تعداد بورسیه‌هایی که ارائه می‌شود بین مدارس مختلف متفاوت است،

  بعضی از انواع بورسیه‌های تحصیلی هم هست که با توجه به شرایط، به‌صورت خودکار به دانش آموز تعلق می‌گیرد و لازم نیست فرد در این زمینه اقدام خاصی را انجام دهد.

  تحصیل در مدارس استرالیا و وضعیت اقامت پس از تحصیل

  معمولاً بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشورهای خارج به امید دریافت اقامت پس از تحصیل راهی آن کشور می‌شوند.

  باید خاطرنشان کنم که تحصیل در مدارس استرالیا به‌تنهایی منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی‌شود.

  تنها پس از اتمام تحصیلات و استخدام توسط یک کارفرمای استرالیایی و درصورت پرداخت کامل بیمه و مالیات به مدت ۴ سال، می‌توان بعد از تحصیلات در مدارس استرالیا نسبت به دریافت اقامت دائم اقدام کرد.

  انواع اسکان دانش آموزی در مدارس استرالیا

  دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس استرالیا را دارند با توجه به شرایط سنی، تحصیلی و نوع دوره تحصیلی می‌توانند از شرایط مختلف اسکان در این کشور استفاده کنند.

  اسکان درطول دوره تحصیل در مدرسه های استرالیا به شکلهای مختلف انجام می شود. دانش آموزانی که در مدارس شبانه روزی مشغول به تحصیل هستند، میتوانند از خوابگاه های مدارس استفاده کنند.

  همانطور که قبلا هم اشاره کردم مدارس شبانه‌روزی در استرالیا کلیه خدمات اقامتی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

  هزینه خوابگاه‌های مدارس شبانهدر استرالیا معمولاً بین ۱۰٬۰۰۰ تا ۲۰٬۰۰۰ دلار در سال است. البته باید گفت که این هزینه‌ها شامل شهریه مدرسه نیز هستند.

  دانش‌آموزانی که از مدارس شبانه‌روزی استفاده نمیکند می‌توانند گزینه اقامتی home stay  یا اقامت در کنارقیم را انتخاب کنند.

  در home stay ، مدارس استرالیا تعدادی از خانواده‌هایی که مورد تأیید هستند را به خانواده دانش آموزان پیشنهاد می‌کنند. در این روش، مسئولیت قانونی دانش آموزان به عهده خانواده استرالیایی است. یکی از مزیتهای این نوع اسکان، آشنایی سریع‌تر دانش آموز با فرهنگ و زبان استرالیایی است.

  هم‌خانه شدن با خانواده استرالیایی بین ۱۱۰ تا ۲۸۰ دلار در هفته هزینه دارد.

  در برخی از موارد نیز، دانش آموز میتواند در طول تحصیل در کنار قیم (پدر، مادر، خواهر یا برادر یا یکی از آشنایان) زندگی کند. در این شرایط هم تمامی مسئولیت دانش آموزبه عهده قیم خواهدبود.

   

  روش تدریس در مدارس استرالیا

  معلم محوری، درگیر کردن دانش آموزان با تحقیق، انجام پروژه‌های گروهی، آموزش از طریق اینترنت و کلاس‌های تعاملی همه از روش‌های تدریس در مدارس استرالیا هستند.

  ارزیابی نتایج عملکرد دانش آموزان نیز به روش‌های مختلف مثل بررسی پروژه‌های تحقیقی فردی، پروژه‌های گروهی، استفاده از سیستم‌های جدید مثل پاورپوینت و یا سیستم‌های سنتی‌تر مثل آزمون‌های کتبی و تکالیف درسی انجام می‌شود.

  • تحصیل در مدارس استرالیا معمولاً در سه مقطع پیش‌دبستانی، دبستان و متوسطه انجام می‌شود.
  • دوره ابتدایی در مدرسه‌های استرالیا ۶ یا ۷ سال است. (سال اول تا ششم یا اول تا هفتم)
  • مقطع متوسطه در مدارس استرالیا معمول ۵ تا ۶ سال طول می‌کشد.
  • تحصیل در مدارس استرالیا به زبان انگلیسی است.
  • هزینه زندگی و تحصیل در بهترین مدارس استرالیا به نسبت انگلیس و آمریکا کمتر است.
  • استرالیا به دانش‌آموزانی که در دروس خود موفق هستند، بورسیه‌های تحصیلی می‌دهد.
  • والدین با دریافت ویزای همراه، می‌توانند فرزندان دانش آموز خود را همراهی کنند.

  زمان شروع و تعطیلات مدارس در استرالیا

  شروع سال تحصیلی در استرالیا، ژانویه و خاتمه آن دسامبر است. زمان شروع مدارس در استرالیا، در ترم های مختلف متفاوت است.
  یک سال تحصیلی در استرالیا، شامل ۴ ترم یا دوره تحصیلی است. هر دوره تقریباً ۱۰ هفته است. در طول سال، بین هر ترم، ۲ هفته تعطیلی وجود دارد.

  ترم‌های مدرسه‌های استرالیا زمان شروع دوره‌های تحصیلی در مدارس استرالیا
  ترم اول اواخر ژانویه تا اواخر مارچ
  ترم دوم اوایل آوریل تا اواخر جون
  ترم سوم اوایل جولای تا اواسط دسامبر
  ترم چهارم اوایل اکتبر تا اواسط دسامبر

  شروع ترم‌های تحصیلی در استرالیا، ژانویه، آوریل، جولای و اکتبر است. مدارس استرالیا در تعطیلات عمومی بسته هستند. هر یک از ایالات استرالیا، تعطیلات عمومی  مختص خود را دارند.  تعطیلات مدارس استرالیا در ماه های آوریل، جولای و اکتبر است.

  قوانین مدارس در استرالیا

  قوانین و سیستم آموزشی استرالیا تقریباً در سرتاسر استرالیا تقریباً یکسان است. دانش آموزان در مدرسه‌های استرالیا، مهارت‌های ارتباطی، انضباط و احترام به دیگران را یاد می‌گیرند.

  مدارس استرالیا معمولاً از ساعت ۹ صبح شروع می‌شوند و تا ساعت ۲ بعدازظهر ادامه دارند.

  مدت‌زمان هر کلاس تقریباً ۶۰ دقیقه است. تعداد دانش آموزان در هر کلاس اغلب، ۳۰ نفر است.

  لباس فرم مدارس در استرالیا

  پوشیدن لباس فرم یکی از مواردی است که درتمام نقاط دنیا، موافقین و مخالفین خاص خودش را دارد.

  یونیفرم مدارس معمولاً  بر اساس قوانین و فرهنگ هر کشور می‌تواند متفاوت باشد. سیاست‌های انتخاب لباس فرم در استرالیا از کشور انگلستان الهام گرفته شده است. به همین دلیل، لباس فرم مدارس استرالیا شباهت زیادی به لباس فرم مدارس انگلستان دارد.

  دانش آموزان در مدارس دولتی و خصوصی ملزم به پوشیدن لباس فرم مدارس هستند. مدارس دارای لباس فرم زمستانی و تابستانی هستند که در فصول مختلف استفاده می‌شوند. مسئولین مدارس در پوشیدن لباس فرم بسیار سختگیر هستند.

  در مدارس استرالیا، پسران به طور عجیبی ملزم به پوشیدن دامن‌های بلندی هستند. این دامن‌ها گشادتر از دامن‌های مدارس انگلیس است.

  هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا

  متقاضیان تحصیل در مدارس استرالیا باید به این موضوع توجه داشته باشند که برای تحصیل در استرالیا، باید در ابتدا از هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور اطلاعات لازم را به‌دست بیاورند.  هزینه زندگی و تحصیل در بهترین مدارس استرالیا به نسبت انگلیس و آمریکا بسیار کمتر است. به همین دلیل، ادامه تحصیل در مدارس استرالیا برای محصلان مقرون به صرفه است.

  هزینه تحصیل در مدارس استرالیا بسته به شهر و مدرسه (خصوصی و دولتی) می‌تواند متفاوت باشد.

  هزینه‌ها شامل شهریه تحصیل، هزینه خوابگاه، دو یا سه وعده‌غذا، فعالیت‌های ورزشی، سفرهای علمی و…. است.

  شهریه سالانه مدارس استرالیا در مقاطع مختلف به شرح زیر است:

  • شهریه مدارس دولتی استرالیا بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار در سال
  • شهریه مدارس خصوصی استرالیا بین ۲۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال
  • شهریه  مدارس شبانه‌روزی بین ۱۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال
  • شهریه دوره  پیش‌دانشگاهی نیز  ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال

  البته ناگفته نماند که هزینه زندگی دانش‌آموزی را هم که  سالانه و به‌طورمعمول   ۲۲ هزار دلار استرالیاست را هم باید در هزینه های تحصیل درنظر گرفت.

  لباس فرم مدارس در استرالیا

  پوشیدن لباس فرم یکی از مواردی است که درتمام نقاط دنیا، موافقین و مخالفین خاص خودش را دارد.

  یونیفرم مدارس معمولاً  بر اساس قوانین و فرهنگ هر کشور می‌تواند متفاوت باشد. سیاست‌های انتخاب لباس فرم در استرالیا از کشور انگلستان الهام گرفته شده است. به همین دلیل، لباس فرم مدارس استرالیا شباهت زیادی به لباس فرم مدارس انگلستان دارد.

  دانش آموزان در مدارس دولتی و خصوصی ملزم به پوشیدن لباس فرم مدارس هستند. مدارس دارای لباس فرم زمستانی و تابستانی هستند که در فصول مختلف استفاده می‌شوند. مسئولین مدارس در پوشیدن لباس فرم بسیار سختگیر هستند.

  در مدارس استرالیا، پسران به طور عجیبی ملزم به پوشیدن دامن‌های بلندی هستند. این دامن‌ها گشادتر از دامن‌های مدارس انگلیس است.

  سوالات رایج پیرامون تحصیل در مدارس استرالیا

  خیر.تحصیل رایگان در مدارس استرالیا فقط مختص شهروندان استرالیایی است.

  شهریه  مدارس شبانه‌روزی استرالیا بین ۱۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال.

  شهریه مدارس دولتی استرالیا بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار در سال است.

  شهریه مدارس خصوصی استرالیا بین ۲۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار در سال است.

  بله. استرالیا به دانش‌آموزانی که در دروس خود موفق هستند و نمرات عالی کسب می‌کنند بورسیه‌های تحصیلی اعطاء میکند.

  تحصیل در مدارس استرالیا به زبان انگلیسی است اما در کنار زبان انگلیسی زبان‌های دیگر نیز آموزش داده می‌شود.

  خیر. دانش آموزان خارجی زیر ۱۸ سال، نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارند.

  مدت ویزا نهایتاً ۵ سال و به اندازه‌ی طول مدت بیمه‌ی تحصیلی شما است که معمولاً چند ماه بیشتر از طول مدت تحصیل می‌باشد.

  بله. والدین با دریافت ویزای همراه دانش آموزی میتوانند فرزندشان را همراهی کنند.

  اسکان در خوابگاه های مدارس شبانه روزی،  یا زندگی در کنار خانواده استرالیایی (homestay)، زندگی در کنار قیم (پدر، مادر، خواهر، برادر، بستگان)

  شروع مدارس در استرالیا، در ترم‌های مختلف متفاوت است. شروع ترم‌های تحصیلی در استرالیا، ژانویه، آوریل، جولای و اکتبر است.

  اتمام تحصیلات، استخدام توسط یک کارفرمای استرالیایی و پرداخت کامل بیمه و مالیات به مدت ۴ سال، می‌تواند منجر به اقامت پس از تحصیل شود.