ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

 • در کانادا تحصیل کن و ویزای کار بگیر

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا به دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه ها وموسسات معتبرآموزشی واجد شرایط ( DLI )این  اجازه را می دهد با توجه به مدت دوره تحصیل خود حداکثر تا سه سال بعد از اتمام تحصیل، در این کشور بمانند و کار کنند. برای کار در کانادا پس از فارغ التحصیلی باید برای ویزای ورک پرمیت  (Post-Graduation Work Permit Program )اقدام کرد. ورک پرمیت به متقاضی این اجازه را میدهد تا درکانادا بماند وسابقه کار بدست آورد ودرنهایت این تجربه کاری این امکان را به او می دهد تا برای اقامت دائم اقدام کند. مدت اقامت با برنامه ورک پرمیت بصورت زیر می باشد.

 • دوره کمتر از ۸ ماه قابل قبول نمی باشد.
 • دوره ۸ ماه تا دو سال ویزای کار شما با توجه به مدت طول تحصیل تا دو سال خواهد بود.(یعنی اگر دوره شما 10 ماه بوده باشد 10 ماه ویزای کار خواهید داشت ).
 • دوره بالای دو سال حداکثر ویزای کارشما سه ساله خواهد بود . (یعنی اگر طول دوره تحصیل شما 4 سال بوده باشد ویزای کار شما 3 ساله خواهد بود ).

در ادامه این مطلب با ما باشید تا در مورد جوانب مختلف ویزای کار بعد از تحصیل در کانادا اطلاعات کسب کنید. در ضمن توصیه می کنیم به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید و با استفاده از موتور جستجوی هومشند آن شانس‌های خود برای تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را ارزیابی کنید.

پادکست صوتی ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

شرایط اخذ ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

طول دوره تحصیل متقاضی بیش از 8 ماه باید باشد.

متقاضی بیش از 18 سال سن داشته باشد.

به صورت پیوسته و تمام وقت در دانشگاه یا کالج در کشور کانادا تحصیل کرده باشد.(بدون وفقه حتی مرخصی تحصیلی هم قابل قبول نیست ).

متقاضی دارای ویزای تحصیلی معتبر باشد.

متقاضی نامه فارغ التحصیلی شامل ریز نمرات، نامه سربرگ دانشگاه، سرتیفیکیت و … بدریافت و نشان دهنده به پایان رساندن تمام واحد های تحصیلی باشد.

نکته :  متقاضی بعد از دریافت تاییدیه پایان تحصیلات از موسسه آموزشی خود، تا 180 روز فرصت دارد که برای ورک پرمیت اقدام کند. این تاییدیه می تواند دانشنامه، ریزنمرات یا نامه رسمی از موسسه آموزشی او باشد. در این صورت متقاضی شانس دریافت ویزای کار بعد از تحصیل خواهد داشت.

زمان اقدام برای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

برای ارائه درخواست برنامه ورک پرمیت ( PGWP )متقاضی باید تمام واحد های درسی را تکمیل و به پایان رسانده باشد و نامه قبولی مبنی بر دریافت سرتیفیکیت خود را دریافت کرده باشد، این نامه به صورت رسمی و در سربرگ دانشگاه /موسسه /کالج تهیه می گردد. مهلت اقدام برای ارسال تقاضا حداکثر 180 روز بعد از فارغ التحصیلی و دریافت نامه از دانشگاه می باشد.بعد از آماده کردن مدارک که شامل نامه رسمی ازموسسه آموزشی که دارای DLI   ، اصل ریز نمرات ، تکمیل فرم های مربوط به سفارت وپرداخت هزینه ها می با شد، متقاضی می تواند از طریق سایت سفارت کانادا درخواست خودرا ثبت کند.

محاسبه 180 روز از روزی که نمرات نهایی دانش آموزان صادر می شوند یا روزی که اخطار کتبی رسمی برای تکمیل برنامه دریافت می شود ، شروع می شود .

جستجوی هوشمند رشته و دانشگاه +پذیرش رایگان

۶۰ ثانیه به جای ۶۰ روز

کار با اسمارت اپلای ساده‌ست،‌ اول ۶۰ ثانیه اطلاعات اولیه‌ات رو وارد می‌کنی، بعد دکمه سرچ رو میزنی، ما تمام دانشگاه‌هایی که به شرایط شما منطبق هست رو لیست می‌کنیم. اگر دوست داشتی همون جا اقدام می‌کنی و امور مربوط به اخذ پذیرشت شروع میشه.

مدت اعتبار ویزای کار پس از تحصیل

ویزای کار پس از تحصیل یا ورک پرمیت حداکثر تا سه سال اعتبار دارد، که بستگی به طول مدت تحصیل  و تاریخ انقضا پاسپورت شخص (بهتر است قبل از تقاضا برای این ویزا پاسپورت خود را جدید کنید) دارد.به عنوان مثال اگر طول مدت تحصیل هشت ماه باشد، ویزای کار به مدت هشت ماه صادر خواهد شد. یا اگر طول دوره بیش از دو سال باشد معمولابرای سه سال ویزای کار صادروبه  هیچ عنوان بیش از سه سال این ویزا صادر نخواهد شد. باید توجه داشته باشید اگر برای یک دوره تحصیل درکانادا ویزای کار گرفته باشید دیگر نمی توانید تقاضای ورک پرمیت کنید زیرا فقط یک بار ویزای کار پس از تحصیل صادر می گردد. پس از اتمام مدت ویزای کار متقاضی اگر طی این مدت بصورت فول تایم کارکرده باشد می تواند برای اقامت دائم اقدام کند درغیراینصورت یا باید کشور را ترک کند ویا اینکه  برای دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا درخواست دهد.

نکته : ویزای کار پس از تحصیل (ورک پرمیت ) قابل تمدید نمی باشد.

اقامت اعضای خانواده در ویزای کار پس از تحصیل

برای ماندن همسردر کشور کانادا می بایست پرونده جداگانه تشکیل ودرخواست ویزای کار یا ویزای توریستی داده شود و همچنین برا ی فرزند نیز با تشکیل پرونده بصورت جداگانه درخواست ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای توریستی داده شود .

 1. برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل در کانادا باید دوره آموزشی بیش از 8 ماهه گذرانده باشید و کمتر از 50 درصد واحدها به صورت آنلاین پشت سر گذاشته شده باشند.
 2. برای دریافت ویزای کار بعد از تحصیل درصورتی که ویزای تحصیلی متقاضی به اتمام نرسیده باشد می تواند از داخل و یا خارج از کانادا برای دریافت  ورک پرمیت  اقدام کند.

 3. اگر قصد دارید پس از تحصیل در کشور کانادا بمانید  و استادی پرمیت شما قبل از دریافت ورک پرمیت به اتمام می رسد ، می بایست برای تغییر وضعیت خود به توریست یا Visitor اقدام کنید. چون  بعد از منقضی شدن استادی پرمیت فقط تا 90 روز مهلت  دارید تا وضعیت خود را تغییر دهید در غیر اینصورت باید خاک کانادا را ترک کنید.

 4. متقاضیانی که مجوز تحصیل آنها منقضی می شوند یا بایدکانادا را ترک کرده  ودرخواست مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی با برنامه ورک پرمیت از خارج از کشور بدهند یا درخواست برای بازگرداندن وضعیت خود را به عنوان دانشجو داده و برای تمدیدویزای تحصیلی اقدام کنند .

 5. اگرنتیجه درخواست شما برای ورک پرمیت مشخص نگردیده و استادی پرمیت نیز به اتمام رسیده ، شرایط شما در کانادا بصورت  Implied Status است. در این فاصله شما امکان کار را دارید و مدت کار انجام شده در این وضعیت به عنوان  تجربه  کار در کانادا مورد قبول است.

 6. اگر دانشجویی از یک موسسه آموزشی  انتقال به موسسه آموزشی دیگری بگیرد . فقط باتوجه به مدت زمان آن موسسه ای که واجد شرایط  DLI بوده (مدت زمان تحصیل آن نیز  بیش از 8 ماه ) اجازه کار پس از فارغ التحصیلی صادر خواهد شد  .

 7. اگر در استان کبک تحصیل کرده باشید  هم می توانید واجد شرایط برای دریافت ورک پرمیت باشید. البته استان کبک شرایط مخصوص به خود را برای ویزای اقامت پس از تحصیل دارد که بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند از طریق پی ای کیو PEQ (اقامت دائم پس از تحصیل درایالت کبک )اقدام کنند.

آموزش از راه دور یا به صورت آنلاین

دانشجویانی که  بیش از 50 درصد دوره  تحصیلی خود را بصورت آموزش از  راه دور و یا آنلاین  (خارج یا در داخل کانادا)  طی می کنند ، اجازه کار پس از فارغ التحصیلی با استفاده از برنامه ورک پرمیت را ندارند. اما اگر کمتر از 50٪ دوره  تحصیلی خود را ازطریق آموزش از راه دور طی کرده باشند، ممکن است اجازه کار پس از فارغ التحصیلی صادر شود. درصورتی که طول دوره  براساس  برنامه ورک پرمیت وموسسه آموزشی  واجد شرایط DLI بوده باشد . دروسی که از راه دور خارج از کانادا به اتمام رسیده باشد در طول مدت ورک پرمیت لحاظ نمی شود.

جمع بندی: مسیر هموار ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

در کشور کانادا فرصت بسیار مناسبی برای فارغ التحصیلان در نظرگرفته شده تا پس از فارغ التحصیلی از مراکز آموزشی و مطابق به راهکارهایی که در این مقاله در مورد آنها صحبت شد، دانشجویان ویزای کار پس از تحصیل دریافت کنند. این فرصت می تواند به دانشجویا فارغ التحصیل کمک کند بتوانند در جامعه کانادا ادغام شوند. با این حال پیش از انتخاب دانشگاه و موسسه آموزشی مدنظرتان دقت داشته باشید که دوره آموزشی مدنظرتان از شرایط ویزای کار پس از تحصیل برخوردار باشد. توصیه می کنیم اگر در زمینه ویزای تحصیلی کانادا و اطلاعات پیرامون آن نیازمند اطلاعاتی هستید می توانید به وبسایت اسمارت اپلای مراجعه کنید و با استفاده از موتور جستجوی هومشند آن شانس های خود برای تحصیل در موسسات آموزشی کانادا را ارزیابی کنید. همچنین از شرایط مشاوره با متخصصین مجموعه اسمارت اپلای برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این زمینه استفاده کنید.