پذیرش تحصیلی کانادا

شما هم شاید به آن دسته از دانشجویان و یا دانش آموزانی تعلق داشته باشید که کانادا را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده‌اند. حتماً دلایل متفاوتی در این تصمیم شما نقش داشته‌اند. از کیفیت بالای مؤسسات آموزشی این کشور گرفته تا شانس بالای اقامت در کانادا پس از دوران تحصیل. همچنین هزینه پایین تحصیل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر هم شاید برای شما جذاب بوده باشد. حالا که تصمیمتان را گرفته‌اید و مصمم شده‌اید تا برای ادامه تحصیل راهی کانادا شوید باید به فکر دریافت پذیرش تحصیلی کانادا باشید.

شاید در جستجوهای اولیه‌تان متوجه شده باشید که دانشگاه‌های کانادایی متناسب با رتبه و سطح آموزشی‌شان معیارهای متفاوتی برای اخذ پذیرش دانشجویان بین‌المللی دارند. همچنین با توجه به اهمیت ویزای تحصیلی کانادا، اداره مهاجرت این کشور در بررسی پرونده‌های تحصیلی دقت نظر ویژه‌ای دارد. همه این‌ها کافی است که بدانیم برای دریافت پذیرش و پس از آن ویزا باید با دقت مدارک لازم برای پذیرش ویزای تحصیلی کانادا را تهیه کنیم.

در این مقاله ابتدا گام‌هایی که باید برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا بردارید را برای شما توضیح می‌دهیم و در ادامه هم برای شما شرح می‌دهیم که چگونه می‌توانید به شکل مناسب همه مدارک لازم برای دریافت پذیرش و سپس اخذ ویزای تحصیلی کانادا را تهیه و تنظیم کنید.

پروسه دریافت پذیرش تحصیلی کانادا

پروسه دریافت پذیرش تحصیلی کانادا شامل مراحل زیر است:

 1. انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر.
 2. جمع آوری مدارک مورد نیاز.
 3. تکمیل فرم درخواست پذیرش.
 4. پرداخت هزینه درخواست پذیرش.
 5. ارسال مدارک به دانشگاه مورد نظر.
 6. انتظار برای اعلام نتیجه درخواست پذیرش.

ویدئوهای‌ پربازدید:

بورسیه تحصیلی کانادا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

برای دریافت پذیرش تحصیلی کانادا لازم است بسته به موسسه آموزشی و مقطع تحصیلی که قصد اقدام برای آن را دارید، مدارک مشخصی را تهیه کنید. در ادامه تلاش می‌کنید مدارک لازم در این گام را برای شما توضیح دهیم.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از مدرسه در کانادا

اگر شما قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل مدرسه به کانادا بفرستید و یا احیاناً دانش‌آموزی هستید که می‌خواهید ادامه دوران تحصیلتان پیش از پایان دوران متوسطه را در کانادا بگذرانید، باید از یک مدرسه کانادایی پذیرش بگیرید. برای این منظور ابتدا مدارک زیر را تهیه کنید. سپس بر اساس منطقه جغرافیایی مدنظرتان و همچنین سطح مدرسه‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید یک مدرسه مناسب انتخاب کنید.

توصیه ما به شما این است که از میان مدارس بین‌المللی دست به انتخاب بزنید. مزیت این موضوع تحصیل در محیطی است که نه برای دانش آموزان بومی که برای دانش آموزان بین‌المللی تهیه دیده شده و حضور در این محیط می‌تواند برای دانش آموزان خارجی بسیار راحت‌تر بوده و به ارتقای سطح تحصیل آن‌ها کمک کند.

اسمارت اپلای با برخورداری از نمایندگی مدارس متعدد کانادایی می‌تواند به شما در انتخاب بهترین مدرسه محل تحصیل کمک کند. می‌توانید فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید تا از اطلاعات لازم در این خصوص بهره‌مند شوید.

اما مدارک لازم برای دریافت پذیرش از مدارس کانادایی عبارتند از:

 • اسکن پاسپورت معتبر
 • ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf
 • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ (با فرمت pdf یا jpeg)
 • پرداخت ادمیشن فی مدرسه
 • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
 • تکمیل فرم‌های مورد نیاز

رشتــــــه یا دانشگــــــــاهی که به‌دنبال آن هستید را جستجو کنید.

  مدارک لازم برای اخذ پذیرش از کالج در کانادا

  تحصیل در کالج یکی از گزینه های ادامه تحصیل در کانادا برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی به شمار می رود. پس از پایان دوران متوسطه و حتی پس از پایان دوران کارشناسی شما می توانید در یکی از برنامه های تحصیلی کالج های کانادایی مشغول تحصیل شوید. کالج ها چیزی مانند دوره های فنی حرفه ای کشور ما هستند و می‌توانند دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده کنند.

  شرایط پذیرش کالج ها نسبت به دانشگاه ها ساده تر است و همین موضوع باعث می شود تحصیل در کالج به انتخاب طیف گسترده ای از دانشجویان بین المللی تبدیل شود. به ویژه افراد دارای معدل پایین‌تر و یا مدرک زبان پایین‌تر تحصیل در کالج برایشان در دسترس تر از دانشگاه است. با این حال این نکته را نباید فراموش کنید که آفیسرهای اداره مهاجرت در مورد افراد دارای پذیرش از کالج سخت گیری بیشتری نشان می دهند و این موضوع باعث می شود تحصیل در کالج قدری با ریسک همراه باشد.

  توصیه ما به شما اینست که تلاش کنید با ارتقای شرایطتان در ابتدای امر از دانشگاه ها پذیرش اخذ کنید و تنها در شرایط خاص ادامه تحصیل در کالج را دنبال کنید. اما مدارک لازم  برای دریافت پذیرش از کالج های کانادایی عبارتند از:

  • اسکن پاسپورت معتبر
  • ارائه مدرک هر مقطع تحصیلی به همراه ریز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf
  • ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمت pdf
  • ترجمه شناسنامه
  • پرداخت ادمیشن فی مدرسه
  • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
  • تکمیل فرم‌های مورد نیاز

  مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا

  • اسکن پاسپورت معتبر
  • ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf
  • یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵ با فرمت pdf یا jpeg
  • پرداخت ادمیشن فی دانشگاه
  • تهیه انگیزه نامه (Sop) مرتبط با رشته مورد نظر با فرمت word
  • دو یا سه توصیه نامه (LOR) از اساتید با فرمت pdf
  • تهیه رزومه به زبان انگلیسی یا فرانسوی با فرمت word
  • ارائه مدرک زبان با فرمت Pdf (به این مهم توجه داشته باشید که بسیاری از دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند که مدرک زبان را به صورت مستقیم از سنتر دریافت کنند)
  • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
  • تکمیل فرم‌های مورد نیاز
  • متقاضیان دوره کارشناسی: اسکن اصل کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات دیپلم و پیش‌دانشگاهی به همراه نسخه ترجمه شده آن‌ها
  •  متقاضیان دوره کارشناسی ارشد: اسکن اصل کلیه مدارک تحصیلی و ریز نمرات کارشناسی (و کارشناسی ارشد در صورت وجود) به همراه نسخه ترجمه شده آن‌ها
  • متقاضیان دوره دکتری: علاوه بر مدارک بالا لازم است در صورت وجود نسبت به ارائه مقالات خود در نشریات علمی داخلی و بین المللی اقدام نمایند.

  جستجوی رشته و دانشگاه درکانادا فقط در ۶۰ ثانیه

  حتی بدون نمره زبان

  ۶۰ ثانیه زمان زیادی نیست، چیزی از دست نمی‌دی، اما ممکنه فرصت خوبی برات پیدا بشه تا بتونی توی کانادا تحصیل کنی. همین حالا دکمه سرچ رو بزن و سرچ ۶۰ ثانیه ای خودت رو شروع کن و رشته‌ات رو پیدا کن.

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

  پس از اینکه موفق شدید از موسسه آموزشی مدنظرتان پذیرش تحصیلی بگیرید حالا وقت آن است که تحقق اهداف اصلیتان را کلید بزنید. هدف اصلی شما چیزی نیست جز  دریافت ویزای تحصیلی کانادا که به محض دریافت آن می‌توانید برای سفر به کانادا برنامه ریزی کنید. اما باید دقت کنید که پروسه دریافت ویزای شما نیازمند دقت بسیار ویژه است و کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند رویای شما را نقش بر آب کند.

  مشاوران خبره ما در شرکت اسمارت اپلای در کنار شما هستند تا بهترین ابتکارات ممکن برای دریافت ویزای شما را بکار بگیرند و به شما کمک کنند بدون دغدغه و نگرانی ویزای خود را دریافت کنید. طبیعی است که بدون دقت نظر کافی و با انجام اشتباه و بی دقتی احتمال دریافت ویزای شما کاهش می‌یابد. شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

  1. ارائه پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و ارائه صفحه اول و صفحات مهرخورده پاسپورت‌های قبلی
  2. یک قطعه عکس ۳.۵ در ۴.۵با فرمت pdf یا jpeg
  3. اسکن صفحات شناسنامه و ترجمه آن‌ها
  4. نامه پذیرش از یکی از مؤسسات آموزشی معتبر کانادا
  5. نامه CAQ برای متقاضیان تحصیل در کبک
  6. رسید پرداخت هزینه‌های شهریه دانشگاه و یا مدرسه
  7. ارائه برنامه تحصیلی (Study Plan) : در اینجا باید برنامه تحصیلی شما کاملاً روشن و دقیق مشخص باشد و به خوبی توضیح دهید که چرا این کشور، شهر، دانشگاه و رشته را برای ادامه تحصیل برگزیده‌اید.
  8. ارائه نامه‌های سابقه کاری و بیمه کاری و ….
  9. نامه تمکن مالی: این نامه باید نشان دهد شما توانایی پوشش مخارج دست کم یک سال تمام زندگی و تحصیل در کانادا را دارید. در حقیقت هزینه شهریه بعلاوه هزینه زندگی می‌تواند تأمین شود.
  10. گواهی عدم سوء پیشینه
  11. ارائه مدارکی که ثابت کند شما پس از پایان تحصیل قصد ماندن در کانادا را ندارید
  12. تائیدیه WES فقط برای ثبت نام در دانشگاه و یا کالج
  13. ترجمه کارت واکسیناسیون (برای ثبت نامه در مدارس کانادا)
  14. تعیین قیم برای افراد زیر ۱۸ سال
  15. سند ازدواج برای افراد متأهل
  16. پر کردن فرم‌های مورد نیاز برای درخواست ویزا مثل فرم درخواست ویزای تحصیلی، فرم اطلاعات خانوادگی،
  17. پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا و انگشت نگاری

  گفتیم که یکی از مراحل اصلی پروسه دریافت ویزای تحصیلی کانادا پر کردن دقیق فرم‌های مربوطه است. در ادامه تعدادی از این فرم‌ها را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا با مطالعه دقیق آن‌ها بتوانید به بهترین وجه ممکن پر کردن فرم‌ها را انجام دهید.

  فرم ویزای تحصیلی کانادا

  فرم Schedule 1

  فرم اطلاعات خانوادگی

  اخذ پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

  یک سوال رایج دانشجویان متقاضی تحصیل در کانادا این است که آیا پذیرش تحصیلی در این کشور بدون اخذ مدرک زبان آیا ممکن است؟ پاسخ این پرسش این است که بله در شرایطی این امر ممکن است. در واقع برخی دانشگاه ها به صورت مشروط اقدام به پذیرش دانشجویان بدون مدرک زبان می کنند. برای کسب اطلاع بیشتر در این باره در تماس با مشاوران خبره اسمارت اپلای از راهنمایی آن‌ها برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و همچنین تحصیل در کانادا بدون اخذ مدرک زبان استفاده کنید.

  1. پذیرش تحصیلی کانادا به معنای اخذ اقامت کانادا نیست اما می‌تواند یک مسیر صحیح برای دریافت اقامت دائم کانادا باشد.
  2. برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا لازم است شرایط پذیرش مؤسسات آموزشی را دقیق مطالعه کنید و با برآورده کردن آن شرایط نسبت به اخذ پذیرش اقدام کنید.
  3. امکان تحصیل بدون مدرک زبان و به صورت مشروط در برخی دانشگاه‌های کانادا وجود دارد.
  4. در مواردی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها منوط به موفقیت در مصاحبه‌های تصویری است.
  5. پس از اخذ پذیرش تحصیلی کانادا و پیش از اقدام برای ویزا لازم است هزینه ترم اول تحصیل خود را به حساب دانشگاه واریز نمایید.
  6. اگر چه گرفتن پذیرش تحصیلی از کالج‌ها ساده‌تر از دانشگاه‌ها است اما دریافت ویزا در مورد کالج‌ها سخت‌تر از دانشگاه‌هاست.
  7. دانشجویان خارجی پس از اخذ پذیرش تحصیلی کانادا جهت اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا می‌بایست گواهی تمکن مالی دریافت کنند.