گرم ترین شهر کانادا

کانادا بنا به دلایل مختلف یک انتخاب جذاب برای ادامه تحصیل و یا اقامت مهاجران است. در این شکی نیست؛ اما در این هم تردیدی نیست که آب و هوای اکثر مناطق کانادا در بخش عمده‌ای از ایام سال سرد و خشن زمستانی است. پس سازگاری با این آب و هوای سرد یکی از شروط موفقیت شما برای زندگی در این کشور خواهد بود. شما باید علاقه‌تان به برف و برف بازی را تقویت کنید! همچنین اسکی و اسنوبورد هم می‌توانند ورزش و یا تفریح‌هایی جذاب برای شما باشند.

اما اگر چندان در مورد سازگاری‌تان با آب و هوای سرد کانادا مطمئن نیستید تا انتهای این مطلب با ما باشید تا برای شما از گرم ترین شهر کانادا بگوییم. شاید دوست داشته باشید بدانید گرم ترین شهر کانادا کدام شهر است. شاید تصمیم بگیرید انتخاب از میان گرم‌ترین شهرهای کانادا را از اولویت‌های خود قرار دهید! در این مقاله از تعدادی از شهرهای کانادا برای شما صحبت خواهیم کرد که در رقابت برای عنوان « گرم‌ترین شهر کانادا » با یکدیگر رقابتی تنگاتنگ دارند.  تنها دو شهر در کانادا ممکن است برای کسب عنوان ” گرم‌ترین شهر کانادا ” رقابت کنند.

ویدئوهای‌ پربازدید:

گرم ترین شهرهای کانادا

گرم ترین شهرهای کانادا

شهر ویکتوریا (Victoria) در استان بریتیش کلمبیا

شهر ویکتوریا به عنوان مرکز استان بریتیش کلمبیا شهری است که به خاطر آب و هوایش از سایر شهرهای بزرگ کانادا متمایز است. بر اساس گزارش‌های کنونی از وضعیت آب و هوا، این شهر با متوسط دمای حداکثر ۱۵٫۳ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهر کانادا است. زمستان‌های معتدل این شهر با بارش برف همراه است. تابستان‌های گرم این شهر هم  آن را به مکانی جذاب برای کسانی که آب و هوای تند و خشن دوست ندارند، تبدیل کرده است. این آب و هوای معتدل شرایط عالی برای گشت و گذار در پارک‌ها و باغ‌های فراوان شهر ویکتوریا فراهم می‌کند؛ بنابراین جای تعجب ندارد که گاهی به این شهر عنوان «باغ شهر» داده می‌شود.

آب و هوای عالی شهر ویکتوریا باعث می‌شود اطراف این شهر شرایط ایده آلی برای گشت و گذار و تفریح داشته باشد. پیاده روی، دوچرخه سواری و تفریحات در طبیعت از برنامه‌های رایج شهروندان این شهر است. به نسبت سایر شهرهایی که در لیست گرم‌ترین شهر کانادا در ادامه خواهند آمد قیمت ملک در این شهر گران‌تر است. چیزی در حدود یک میلیون دلار متوسط قیمت ملک در این شهر است.

شهر ابوتسفورد (Abbotsford) در استان بریتیش کلمبیا

متوسط ​​دمای شهر ابوتسفورد ۱۵٫۱ درجه سانتی‌گراد است. بزرگ‌ترین شهر در منطقه‌ای دره فریزر، با داشتن گرم‌ترین شرایط آب و هوایی در کل کشور، به خود می‌بالد. گزارش‌های کنونی از آب و هوای کانادا حکایت از آن دارد که شهر ابوتسفورد پس از شهر ویکتوریا می‌تواند به عنوان دومین شهر گرم کانادا قلمداد شود. به گفته همین منابع، شهر ابوتسفورد با توجه به طول فصل بدون یخبندان هم سومین شهر کانادا به شمار می‌رود از آن رو که تنها ۲۰۸ روز یخبندان در سال دارد.

شرایط آب و هوایی در اینجا برای کشت گیاهان و تولید محصولات ایده آل است و شهر از این مزیت بهره می‌برد که ۷۰٪ از اراضی این شهر زمین‌های کشاورزی هستند. کالاهای سبز تازه و محلی کاشته شده در این شهر از تنوع بی‌نظیری برخوردارند. محصولات کشاورزی این منطقه از طریق بازارهای محلی و فروشگاه‌های منطقه در دسترس هستند.  قیمت املاک و مستقلات در این منطقه قدری ارزان‌تر از شهر ویکتوریاست. حدود ۹۰۰ هزار دلار متوسط قیمت ملک در این منطقه است.

رشتــــــه یا دانشگــــــــاهی که به‌دنبال آن هستید را جستجو کنید.

  شهر کلونا (Kelowna) در استان بریتیش کلمبیا

  استان بریتیش کلمبیا در مجموع گرم‌ترین آب و هوای کانادا را دارد. برای همین هم هست که سومین شهر در لیست گرم‌ترین شهر کانادا هم به این استان تعلق دارد. شهر کلونا دارای چهار فصل مجزا و آب و هوای مرطوب قاره‌ای است. از بین تمام شهرهای مهم کانادا، این شهر با داشتن ۲۶ روز در سال که دمای هوا به ۳۰ درجه سانتی‌گراد یا بالاتر می‌رسد دارای رتبه اول بیشترین تعداد روزهای گرم سالانه (۲۶) را دارد. بر اساس گزارش‌های کنونی از آب و هوای کانادا، این شهر با متوسط ​​میانگین دمای ۱۴٫۷ درجه سانتی‌گراد سومین شهر گرم کانادا به شمار می‌رود.

  نزدیکی شهر کلونا به دریاچه اوکاناگان Okanagan و کوه‌هایی که منطقه را از مرغزارها جدا می‌کند، باعث می‌شود زمستان‌های اینجا عموماً ملایم‌تر باشد.

  شهر کلونا علاوه بر آب و هوای مطلوب که ممکن است شما را به حرکت به سمت این شهر سوق دهد، مزایای شگفت انگیز دیگری هم دارد. غذاهای خوشمزه محلی و فرهنگ متمایز مردمان این منطقه در کنار طیف متنوعی از امکانات اوقات فراغت این شهر را به یک مکان جذاب تبدیل کرده است. در سالهای اخیر کلونا به یک مرکز تکنولوژی شلوغ تبدیل شده و فرصت‌های حرفه‌ای بسیاری در دسترس شما قرار دارد. وقتی صحبت از بازار مسکن در این منطقه می‌شود باید بدانید که متوسط قیمت مسکن در این منطقه حدود ۵۵۰ هزار دلار است. بنابراین متوسط قیمت مسکن در این شهر تقریباً برابر نصف قیمت شهر ونکوور می‌باشد.

  شهر ویندزور (Windsor) در استان اونتاریو

  چهارمین شهر از لیست گرم‌ترین شهر کانادا متوسط دمای ۱۴٫۴ درجه سانتی‌گراد دارد. شهر ویندزور، به عنوان جنوبی‌ترین شهر کانادا در مرز با ایالات متحده، روبروی دیترویت قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای مرطوب قاره‌ای است و تابستان‌های شهر بسیار گرم و مرطوب است. تلفیق گرما و رطوبت در این شهر بسیار محسوس است و دمای این شهر در طول تابستان به ۳۰ درجه و رطوبت به بالاتر از ۷۰ برابر می‌رسد.

  این شهر همچنین برای افرادی که در جستجوی چند فرهنگ گرایی، یک سیستم حمل و نقل کارآمد و طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی هستند ایده آل است. خبر خوب اینکه بازار املاک و مستغلات در شهر ویندزور از نظر بودجه مناسب‌ترین در دسته‌بندی گرم‌ترین شهر کانادا است. متوسط ​​قیمت مسکن در این شهر چیزی در حدود ۳۰۰ هزار دلار است. اگرچه که باید بدانید که عرضه مسکن در این کشور کم است و وقتی صحبت از خانه می‌شود در اینجا رقابت بسیار قوی است.

  شهر سنت کاترینز (St. Catharines) در استان اونتاریو

  شهر سنت کاترینز با متوسط ​​دمای ۱۳٫۶ درجه سانتی‌گراد در جنوب شرقی کانادا و در نزدیکی مرز این کشور با ایالات متحده آمریکا واقع شده است. سنت کاترینز با داشتن آب و هوای منحصر به فرد قاره‌ای، با بهره گیری از تأثیر همسایگی با دریاچه‌های انتاریو و همچنین آبشار نیاگارا در رده ششم گرم‌ترین شهر کانادا قرار دارد. در فصل زمستان هم شهر سنت کاترینز یکی از گرم‌ترین زمستان‌ها را در شرق کانادا دارا است. متوسط دمای این شهر ۱ درجه‌ی سانتی‌گراد است که در هنگام شب به منفی ۶ درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد. البته در طول سال به طور متوسط ۱۰۰ سانتی‌متر بارش برف در این شهر وجود دارد.

  این ویژگی‌ها به وجود تعداد زیادی پارک پر از گل در سطح شهر و بعلاوه برخی از شراب سازی‌های مطرح در نزدیکی این شهر می‌انجامد. اگر روحیه‌ای طبیعت‌گرا دارید و به دنبال جاهای سبز هستید، ممکن است شهر سنت کاترینز بهترین شهر برای زندگی شما باشد. در این شهر خانه‌های زیادی با حیاط‌های خصوصی می‌بینید که در آن‌ها می‌توانید گل‌های مورد علاقه خود را پرورش دهید. میانگین قیمت مسکن در این شهر در حدود ۴۰۰ هزار دلار است.

  برای تحصیل در کانادا اول باید رشته ات رو پیدا کنی!

  این کار رو به ما بسپار

  دکمه زیر را بزنید، ظرف ۶۰ ثانیه با چند تا کلیک ساده گزینه های مورد نظر اسمارت سرچ را پاسخ بدید، اسمارت سرچ تمامی رشته ها و دانشگاه هایی که کاملا منطبق با رشته های ایران و شرایط زبان و بودجه شما باشد را برای شما منطبق و لیست می کند. سپس برای اخپ پذیرش رایگان با اسمارت اپلای اقدام می کنید.

  کدام شهرهای کانادا کمتر یخبندان دارند

  شاید اینکه بدانید کدام شهرهای کانادا یخبندان کمتری دارند بتواند به شما کمک کند تا به یک ارزیابی در مورد شهرهای کانادایی دست یابید. در جدول زیر شما می‌توانید جدول شهرهای کانادایی بر اساس تعداد روزهای یخبندان در سال را ببینید.

  شهر تعداد روزهای یخبندان
  ویندزور در استان اونتاریو 39
  کالگری در استان آلبرتا 38
  هالیفاکس در استان نوااسکوشیا 38
  سنت کاترینز در استان اونتاریو 38
  تورنتو در استان اونتاریو 38
  کلوونا در استان بریتیش کلمبیا 28
  ابوتسفورد در استان بریتیش کلمبیا 5
  ونکوور در استان بریتیش کلمبیا 3
  ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا 1
  1. استان بریتیش کلمبیا به واسطه موقعیت جغرافیایی خود در کنار اقیانوس آب و هوای معتدل تری نسبت به سایر نقاط کانادا دارد.
  2. شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا به عنوان گرم ترین شهر کانادا در طول فصل زمستان شناخته می شود.
  3. نیمه شمالی کانادا دارای آب و هوای سرد و خشن و با تراکم جمعیت پایین است.
  4. در استان اونتاریو شهر ویندزور به عنوان یک شهر با آب و هوای گرم شناخته می شود.
  5. شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا به عنوان گرم ترین کلان شهر کانادا شناخته می شود.
  6. آب و هوای کلگری در استان آلبرتا در فصل زمستان‌ و در اوج سرما هم آفتابی است.
  7. اکثریت مردم کانادا در نیمه جنوبی این کشور و نزدیک مرز آمریکا که دارای آب و هوای مناسبتری است زندگی می کنند.

  گرم ترین شهرهای کانادا در کشوری با آب و هوای زمستانی

  واقعیت این هست که کانادا کشوری با آب و هوای سخت هست. اگر به نقشه کانادا و وضعیت توزیع جمعیت در این کشور نگاه کنید می‌بینید که بیشتر جمعیت در مناطق جنوبی و در نزدیکی مرز با ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند. علت این موضوع هم این هست که آب و هوا در این مناطق معتدل است و طبیعتاً این مناطق برای زندگی بسیار مناسب‌تر هستند. اصلاً دقت کنید می‌بینید که مرفه‌ترین شهرهای کانادا در این مناطق واقع شده‌اند. در این مقاله هم دیدید که گرم ترین شهر کانادا هم در این مناطق واقع شده‌اند.

  برای شما که علاوه بر فاکتورهایی مانند سطح زندگی و بازار کار و … بحث آب و هوا و گرمای آن از اهمیت اساسی در تصمیم گیریتان برخوردار است شاید اطلاعات این مقاله توانسته باشد شما را در انتخاب محل زندگی‌تان یاری کند.