تحصیل در کانادا

کانادا یکی از مقصدهای محبوب برای دانشجویان است. در این کشور چیزی در حدود 250 هزار دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل هستند. از آنجایی‌ که بسیاری از ایرانیان به فکر تحصیل در دانشگاه‌های کانادا هستند، قصد داریم در این مقاله به جنبه‌های مختلف تحصیل در کانادا بپردازیم.

در اینجا با مواردی هم چون مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا، سیستم آموزشی کانادا، روند اپلای کردن، دانشگاه های برتر کانادا، الزامات موردنیاز برای تحصیل در کشور کانادا و … آشنا خواهید شد.

ویدئوهای‌ پربازدید:

شرایط بورسیه تحصیلی کانادا

پادکست: ۸ مزیت تحصیل در کانادا

آشنایی با تحصیل در کشور کانادا

کانادا در 8 تا 9 سال گذشته به آرامی اما به ‌طور مداوم به عنوان مقصدی محبوب برای دانشجویان شناخته شده است. کیفیت بالای آموزش، فرصت‌های کارآموزی، به همراه سیاست‌های لیبرال دولت در زمینه اشتغال پس از تحصیل و مهاجرت، فرصتی عالی برای دانشجویان بین‌المللی ایجاد می‌کنند.

10 سال پیش، تحصیل در کانادا معمولاً به دانشجویان خانواده‌های مرفه اختصاص داشت. اما کانادای امروز کاملاً تغییر کرده است؛ حالا دیگر برای همه امکان تحصیل وجود دارد. برای دانشجویانی که می‌خواهند وارد بهترین دانشگاه‌ها شوند، مؤسساتی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا و تعدادی از دانشگاه‌های دیگر وجود دارند. همچنین برای دانشجویانی که به دنبال دوره‌های کم‌هزینه‌تر هستند، کانادا دارای بهترین کالج‌های اجتماعی در جهان است.

مزایای تحصیل در کانادا

اگرچه مزایای تحصیل در کشور کانادا زیاد هستند، اما برای درک بهتر، آن‌ها را به موارد زیر محدود می‌کنیم:

برتری علمی

برای تحصیل در کانادا در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد با توجه به شرایط خود، می‌توانید از بین طیف گسترده‌ای از دانشگاه‌ها انتخاب کنید. اگر به دنبال مسیر کوتاه‌تر و مرتبط‌تری برای کسب مهارت‌های شغلی هستید، امکان دریافت دیپلم‌های تخصصی، دیپلم‌های پیشرفته و دیپلم‌های هم‌رده با کارشناسی ارشد در کالج‌های کانادا را خواهید داشت.

انواع برنامه‌ها و رشته‌ها در کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا موجود هستند. شما در مهندسی، فناوری اطلاعات، مراقبت‌های بهداشتی، کشاورزی، ورزش، مدیریت، حسابداری، اقتصاد، معدن، نفت، انرژی‌های تجدید پذیر یا در هر شاخه دیگری می‌توانید تحصیل کنید.

تمرکز بر توسعه مهارت‌ها

همه ما قبول داریم که آموزش در سطح جهانی فقط به آنچه در کلاس‌های درس می‌آموزیم، محدود نمی‌شود. آماده شدن برای کار در دنیای واقعی، بسیار اهمیت دارد. کانادا یک سیستم همیاری (co-operative) خارق‌العاده دارد تا به این مورد رسیدگی کند.

کار این سیستم، به وجود آوردن فرصت‌های کاری برای دانشجویان در حین تحصیل است. به ‌این‌ ترتیب یک دانشجوی مهندسی در طول تحصیل، فرصتی برای کار در یک شرکت مهندسی پیدا می‌کند. این امر با معرفی زودهنگام آن‌ها به محیط کار، دانشجویان را برای دنیای واقعی آماده می‌کند و همچنین نظم و انضباط را به آن‌ها می‌آموزد.

برنامه‌های همیاری حدود 4 ماه در سال هستند. یعنی دانشجویان می‌توانند در مدت 4 سال تحصیل خود، سابقه کاری 16 ماهه به دست بیاورند. این برتری، شانس دانشجویان را برای یافتن شغل بالا می‌برد.

کسب درآمد در حین آموزش

علاوه بر شرکت در دوره‌های همیاری، دانشجویان مجاز هستند در هفته تا 20 ساعت کار پاره وقت انجام دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای اخذ مجوز حداکثر 3 سال کار پس از تحصیل، درخواست دهند.

هزینه مقرون‌به‌صرفه تحصیل

هزینه تحصیل در کانادا، در مقایسه با دانشگاه‌های هم‌سطح خود در دیگر کشورها، نسبتاً ارزان‌تر است. دانشجویان واجد شرایط می‌توانند جهت کاهش هزینه‌های آموزشی برای طیف وسیعی از بورسیه‌ها نیز درخواست دهند.

کیفیت زندگی – امنیت و آرامش

کانادا همواره به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به‌ حساب می‌آید. در سال 2018، شاخص صلح جهانی، کانادا را به عنوان ششمین کشور امن در سراسر جهان معرفی کرد. به عنوان دانشجوی خارجی، شما از حقوقی مشابه یک کانادایی برخوردار خواهید بود. شما در کانادا به هوای پاک، آب تمیز، مراقبت‌های بهداشتی در سطح جهانی، زیرساخت‌های آموزشی خوب و غیره دسترسی خواهید داشت.

تنوع فرهنگی

کانادا یک جامعه پذیرا است. مدت زیادی است که مردم کشورهای مختلف به کانادا مهاجرت می‌کنند. به همین دلیل، تنوع فرهنگی در این کشور بالا است. مراسم فرهنگی از تمام ملیت‌ها در سطح کشور برگزار می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند.

فرصت‌های مهاجرت

برای دانشجویان پس از اتمام تحصیل، امکان دریافت اقامت وجود دارد. قوانینی وجود دارند که به دانشجویان بین‌المللی در این زمینه کمک می‌کنند.

سیستم آموزشی کانادا

از نظر تخصیص بودجه برای آموزش، کانادا در میان سه کشور برتر جهان قرار دارد. در اینجا یک نمای کلی از سیستم آموزش کانادا برای شما آورده شده است.

مقاطع مختلف تحصیل در کانادا

از آنجایی‌ که سیستم آموزشی در کانادا توسط دولت‌های استانی مدیریت می‌شود، سطوح و مراحل تحصیلی ممکن است با نام‌های مختلف ارائه شوند. به طور خلاصه، مقاطع تحصیلی در کانادا از قرار زیر هستند:

دوره مدت‌زمان توضیحات
گواهی‌نامه دیپلم 1 تا 2 سال برنامه‌های حرفه‌ای و شغل محور، عمدتاً فنی
فوق‌دیپلم 2 سال معادل 2 سال اول لیسانس 4 ساله
مدرک لیسانس 3 تا 4 سال مدت دوره شما بستگی به استان و نوع رشته دارد، اگرچه اکثر دوره‌ها 4 سال طول می‌کشد. استان‌های خاصی مانند کبک دارای مدرک لیسانس 3 ساله هستند.
دیپلم کارشناسی ارشد 1 تا 2 سال این مدرک معادل مدرک کارشناسی ارشد است.
مدرک کارشناسی ارشد (بر اساس پایان‌نامه) 1 تا 2 سال اغلب به عنوان کارشناسی ارشد تحقیقاتی شناخته می‌شود، این مدرک نیاز به ارائه اجباری پایان‌نامه برای ارزیابی و تکمیل دوره دارد.
مدرک کارشناسی ارشد (بدون پایان‌نامه) 1 تا 2 سال این مدرک کارشناسی ارشد نیازی به ارائه پایان‌نامه ندارد.
دکتری یا PHD 4 تا 7 سال دکتری زمانی اعطا می‌شود که دانشجویان پایان‌نامه خود را کامل کنند و با موفقیت از کار خود در مقابل داورانی از اعضای هیئت‌علمی دفاع کنند.
دوره‌های بعد از دکتری(Post-Doctoral) بدون محدودیت زمانی برنامه‌های تخصصی پژوهش محور

سال تحصیلی آکادمیک

اکثر کالج‌ها و دانشگاه‌ها معمولاً کلاس‌های خود را از اوایل سپتامبر تا پایان آوریل یا اوایل می برگزار می‌کنند. دوره زمستانی معمولاً به دو دوره تقسیم می‌شود که از سپتامبر تا دسامبر و سپس از ژانویه تا آوریل برگزار خواهد شد. انواع مختلفی از مطالعات تابستانی نیز بین ماه می و آگوست ارائه می‌شوند. همچنین چند مدرسه منتخب در کانادا وجود دارند که سال تحصیلی در آن‌ها، تمام طول سال را در بر می گیرد.

سبک تدریس

علاوه بر این‌که دانشگاه های کانادا به تحقیق و آموزش با کیفیت بالا بها می‌دهند، اما برای بهبود یادگیری، شغل و زندگی دانشجویان نیز برنامه دارند. کلاس‌های دانشگاه ترکیبی هستند از آموزش و سخنرانی است. سخنرانی‌ها توسط اساتید در میان 30 تا 200 دانشجو انجام می‌شوند.

جستجوی هوشمند رشته و دانشگاه +پذیرش رایگان

۶۰ ثانیه به جای ۶۰ روز

کار با اسمارت اپلای ساده‌ست،‌ اول ۶۰ ثانیه اطلاعات اولیه‌ات رو وارد می‌کنی، بعد دکمه سرچ رو میزنی، ما تمام دانشگاه‌هایی که به شرایط شما منطبق هست رو لیست می‌کنیم. اگر دوست داشتی همون جا اقدام می‌کنی و امور مربوط به اخذ پذیرشت شروع میشه.

هزینه ها و بورسیه ها

در این بخش به معرفی هزینه‌ها و بورسیه‌های تحصیلی کشور کانادا خواهیم پرداخت.

هزینه‌های تحصیل در کانادا

شکی نیست که تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان می‌تواند گران باشد. با این‌ حال، در مقایسه با انگلستان، استرالیا، نیوزلند و ایالات‌متحده، کانادا از پایین‌ترین نرخ شهریه برای دانشجویان خارجی برخوردار است. برای پوشش هزینه‌های تحصیل، بین 20000 تا 30000 دلار کانادا در سال نیاز دارید. با این ‌حال، این اعداد به ‌صورت کلی هستند و بسته به دانشگاه، رشته و سبک زندگی شما می‌توانند متغیر باشند. برای هزینه زندگی نیز به‌طور متوسط در حدود 15000 دلار کانادا نیاز خواهید داشت.

به ‌طور کلی، رشته‌های علوم انسانی، آموزش و هنر ارزان‌تر و دروسی مانند پزشکی و مهندسی نیاز به هزینه بیشتری دارند. اگر مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید، هزینه‌های تحصیل معمولاً بالاتر هستند و هزینه‌ها بسته به رشته متفاوت خواهند بود. مانند بسیاری از کشورها، برنامه‌های MBA اغلب گران‌ترین هستند. هزینه متوسط برای این رشته‌ها حدود 42000 دلار کانادا است.

بورسیه‌ها

برخی از دانشگاه‌ها و مدارس کانادا برای دانشجویان بین‌المللی که از نظر تحصیلی یا رزومه وضعیت خوبی داشته باشند، بورسیه و جوایزی اعطا می‌کنند. میزان بورسیه و نوع جایزه بین مراکز آموزشی مختلف، متفاوت است. دریافت بورسیه تحصیلی، رقابتی است و معمولاً باید مستقیماً به دانشگاه یا مرکزی که آن‌ها را ارائه می‌دهد، درخواست خود را ارائه کنید.

برخی از بورسیه‌های محبوب از قرار زیر هستند:

 • شورای ملی تحقیقات کانادا (NRCC)

به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مهندسی و دارندگان دکتری در رشته‌های علوم طبیعی یا مهندسی اعطا می‌شود.

 • برنامه بورسیه تحصیلی انتاریو

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در رشته‌های مختلف را در بر می گیرد. دانشجویان باید از یک دانشگاه در انتاریو پذیرش بگیرند و مجوز دانشجویی معتبر (ویزا) دریافت کنند.

 • NSERC

به پروژه‌های تحقیقاتی در دانشگاه‌ها کمک می‌کند.

 • بورسیه دولتی استان کبک

این بورسیه برای دانشجویانی که در کبک در مقطع کارشناسی ارشد یا بالاتر تحصیل می‌کنند، در دسترس است. هر درخواست بر اساس شایستگی دانشجویان ارزیابی می‌شود.

رشتــــــه یا دانشگــــــــاهی که به‌دنبال آن هستید را جستجو کنید.

  روند اپلای برای یک دانشگاه بین المللی در کانادا

  گام به گام تا اپلای کانادا

  اگر به فکر تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها، کالج‌ها، دانشکده‌های فنی و همچنین مؤسسات هنرهای کاربردی و علمی هستید، کانادا موقعیت‌های زیادی را در دسترس شما قرار خواهد داد.

  بر اساس رتبه‌بندی جهانی توسط Times Higher Education، دانشگاه شانگهای و رتبه‌بندی QS، بیش از 30 دانشگاه کانادایی در بین 300 دانشگاه برتر جهانی رتبه‌بندی شده‌اند.

  روند ارائه درخواست به  دانشگاه به صورت زیر است:

  1. آشنایی با رشته‌های تحصیلی محبوب در کانادا

  رشته‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید در کانادا تحصیل کنید. در اینجا فقط چند مورد از محبوب‌ترین گزینه‌ها ارائه می‌کنیم:

  • کارشناسی ارشد در علوم محیطی در کانادا
  • کارشناسی ارشد روانشناسی در کانادا
  • کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در کانادا
  • مدرک MBA در کانادا

  2. آشنایی با بهترین دانشگاه‌های کانادا

  برای تحصیل در کانادا دانشگاه‌های برتر از قرار زیر هستند:

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا
  • دانشگاه تامپسون ریورز
  • دانشگاه وینیپگ
  • کالج‌ هابر
  • دانشگاه تورنتو
  • دانشگاه یورک
  • دانشگاه مانیتوبا

  3. برای درخواست آماده شوید

  • پس از انتخاب گزینه‌های مورد نظر خود، باید مطمئن شوید که آن‌ها موسسه آموزشی تائید شده (DLI) باشند. یعنی باید اطمینان پیدا کنید که کانادا آن‌ها را به عنوان مراکز قابل‌اعتماد برای تحصیل تائید می‌کند.
  • هم در مورد موضوع انتخابی و هم زبان آموزش، تحقیق کنید. کانادا دارای 2 زبان رسمی است و می‌توان یکی از آن‌ها را برای آموزش انتخاب کرد.
  • نمرات بالا در روند درخواست مهم هستند. خیلی از مؤسسات به نمرات بالای 70 درصد، نیاز دارند. هر چه نمرات شما بالاتر باشند، شانس شما برای دریافت پذیرش از یک دانشگاه خوب بیشتر است.
  • اگر بیش از 25 سال دارید و از آخرین دوره تحصیلی شما بیشتر از 2 سال گذشته است، ممکن است از شما رزومه کاری درخواست شود.

  4. مهارت‌های زبان خود را توسعه دهید

  همان‌طور که گفته شد، برای تحصیل در کانادا می‌توانید یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسه را انتخاب کنید.

  آزمون‌های انگلیسی مورد تائید دانشگاه‌ها در کانادا عبارتند از:

  • آیلتس آکادمیک
  • آکادمیک PTE
  • C1 پیشرفته
  • تافل iBT

  برخی از دانشگاه‌ها ممکن است سایر آزمون‌های انگلیسی را نیز تائید کنند. آزمون‌هایی مانند:

  • CAEL (ارزیابی زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی)
  • CanTEST (آزمون انگلیسی کانادایی برای دانش‌پژوهان و کارآموزان)
  • MELAB

  آزمون‌های زبان فرانسه مورد تائید دانشگاه‌های کانادا:

  • DALF
  • DELF
  • TEF
  • TCF
  • TestCan

  5. دیگر مدارک مورد نیاز برای ارائه به دانشگاه را جمع‌آوری کنید

  هر دانشگاه ممکن است شرایط پذیرش متفاوتی داشته باشد؛ اما رایج‌ترین آن‌ها از قرار زیر هستند:

  • گواهی فارغ‌التحصیلی / دیپلم
  • فرم درخواست پر شده
  • رزومه
  • تعهدنامه
  • شواهدی مبنی بر اینکه می‌توانید از نظر مالی در طول تحصیل در کانادا خود را تأمین کنید.
  • دو نامه مرجع آکادمیک که آمادگی برای تحصیلات کارشناسی ارشد / دکتری را تائید می‌کند (شامل نامه‌های کارفرمایان)
  • اسناد ترجمه شده باید توسط یک مترجم حرفه‌ای تائید شوند؛ شما باید نسخه اصلی اسناد را نیز ارسال کنید.

  6. مهلت درخواست دانشگاه در کانادا

  دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، این فرصت را خواهند داشت که در طی دو دوره، تحصیل خود را آغاز کنند:

  • آخرین مهلت ثبت‌نام در زمستان، 1 سپتامبر است.
  • ثبت‌نام تابستانی از 15 ژانویه برای دانشجویان کارشناسی ارشد و زودتر برای دانشجویان کارشناسی آغاز می‌شود.
  • مهلت‌ها برای دانشگاه‌های مختلف، متفاوت هستند و به رشته تحصیلی شما بستگی دارند. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر، از وب‌سایت دانشگاه مورد نظر خود این موارد را پیگیری کنید.
  • برای افزایش شانس پذیرش، باید درخواست خود را 8 تا 12 ماه قبل از شروع دوره، ارسال کنید. یک یا دو ماه پس از بسته شدن درخواست‌ها، نامه رسمی پذیرش از دانشگاه دریافت خواهید کرد.

  7. مراحل نهایی پس از دریافت نامه پذیرش شما

  پس از احراز شرایط، تکمیل فرآیند درخواست و دریافت پذیرش از دانشگاه، باید چند مرحله دیگر را طی کنید:

  • بیمه درمانی خود را خریداری کنید. مبلغ تحت پوشش، بسته به استانی که در آن زندگی خواهید کرد، متفاوت است.
  • برای دریافت ویزا اقدام کنید.
  • بلیت هواپیما به مقصد کانادا را تنها پس از دریافت تأییدیه ویزا بخرید.
  • دانشجویان باید پس از ورود به کانادا به‌طور رسمی در دانشگاه ثبت‌نام کنند.

  بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

  در اینجا 10 مورد از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل را معرفی می‌کنیم. البته در نظر داشته باشید که ممکن است با توجه به سلیقه افراد، بتوان شهرهای دیگری را نیز به این لیست اضافه کرد.

  بهترین شهرهای کانادا برای دانشجویان عبارتند از:

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل به صفحه ما مراجعه کنید.

  ویدئوهای‌ پربازدید:

  وضعیت رشته کامپیوتر در کانادا

  ارزان ترین دانشگاه های کانادا

  5 دانشگاه ارزان کانادا

  تحصیل در کانادا می‌تواند مقرون‌به‌صرفه باشد. با توجه به سطح کیفی آموزش، این کشور از دانشجویان بین‌المللی، شهریه نسبتاً پایینی دریافت می‌کند. سیستم آموزشی کانادا قابل‌مقایسه با کشورهایی مانند بریتانیا و ایالات‌متحده است. برای کسانی که به فکر تحصیل در کانادا با هزینه کمتر هستند، در اینجا چند مورد از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا را  معرفی می‌کنیم:

  دانشگاه براندون

  • مکان: براندون، مانیتوبا
  • شهریه: 7203 دلار
  • برنامه‌های تحصیلی: BA، BBA، BED، BFA، BM، BN، BSc

  دانشگاه براندون ادعا می‌کند که رابطه طولانی و مثبتی با دانشجویان بین‌المللی دارد و تعاملات و فرصت‌های تحقیقاتی ویژه‌ای را ارائه می‌دهد که در دانشگاه‌های بزرگ‌تر موجود نیستند.

  دانشگاه Saint-Boniface

  • مکان: وینیپگ، منیتوبا
  • شهریه: 7482 دلار
  • برنامه‌های تحصیلی: لیسانس در هنر، مددکاری اجتماعی، ترجمه، علوم، پرستاری، تجارت و آموزش. دانشجویان می‌توانند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد نیز در دانشگاه مانیتوبا ادامه دهند.

  یکی دیگر از دانشگاه‌های ارزان برای تحصیل در کانادا دانشگاه سنت بانی فیس است. دانشجویان بین‌المللی در Saint-Boniface باید بتوانند در سطح مشخصی از زبان فرانسه صحبت کنند؛ زیرا Saint-Boniface یک دانشگاه فرانسوی است. برخی از برنامه‌ها نیز به سطحی از مهارت انگلیسی نیاز دارند.

  دانشگاه گوئلف Guelph

  • مکان: گوئلف، انتاریو
  • شهریه: 9730 دلار
  • برنامه‌های تحصیلی: مدرک لیسانس از 5 کالج (هنر، علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و علوم فیزیکی، علوم اجتماعی و انسانی کاربردی)

  دانشجویان بین‌المللی در Guelph از کمک‌های ویژه در دانشگاه با درخواست‌های ویزا، تحصیل زبان انگلیسی، مسکن و دسترسی به مشاور ویژه دانشجویان بین‌المللی برخوردار خواهند بود.

  دانشگاه منونایت کانادا Mennonite

  • مکان: وینیپگ، منیتوبا
  • شهریه: 10003 دلار
  • برنامه‌های تحصیلی: برنامه‌های سه و چهار ساله لیسانس، BSc، BBA و کارشناسی ارشد

  دانشجویان بین‌المللی می‌توانند بیش از 19 رشته را برای تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب کنند

  دانشگاه مموریال Newfoundland

  • مکان: سنت جانز، نیوفاندلند
  • شهریه: 11460 دلار
  • برنامه‌های تحصیلی: بیش از 100 رشته برای لیسانس، کارشناسی ارشد و گواهینامه‌ها

  برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا می‌توانید به صفحه ما مراجعه کنید.

  کلام آخر

  دولت کانادا برنامه‌های ویژه‌ای در جهت ارتقای سطح آموزش در این کشور تنظیم کرده است. کانادا بین 3 کشور برتر از نظر تخصیص بودجه به آموزش، قرار گرفته است. همچنین بیش از 30 دانشگاه کانادایی در میان 300 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و در حال حاضر در حدود 250 هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های کانادا مشغول تحصیل هستند. تمامی این‌ها نشان‌دهنده سطح بالای آموزش عالی در کانادا هستند.
  برای تحصیل در کانادا شما حق انتخاب بین زبان انگلیسی و فرانسوی را دارید. هزینه تحصیل در کانادا به‌طور میانگین بین 20 هزار تا 30 هزار دلار کانادا است.
  اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های کانادا را دارید اما همپنان در انتخاب رشته و دانشگاه مردد هستید کافی است یکبار هم که شده سرچ هوشمند اسمارت اپلای را امتحان و نتیجه رو ملاحظه کنید.
  برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره می‌توانید با تیم کارشناسی اسمارت اپلای در ارتباط باشید و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان بپردازید.

  سؤالات رایج

  برای تحصیل در این رشته، حدود 42000 دلار کانادا در سال نیاز است.

  هزینه زندگی دانشجویی به‌طور متوسط در سال 15000 دلار کانادا است.

  بله. پس از تحصیل می‌توانید مجوز کار 3 ساله در کانادا دریافت کنید. در کانادا قوانینی وجود دارند که در صورت اثبات شایستگی، امکان دریافت اقامت دائم را خواهید داشت.